XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 12.09.2011 13:36:57

anaconda
Редови

Регистриран: 22.01.2010

Отг: Ташев, информация за качеството

И аз имам една на Ташев Трекер 45 литра, една рок игъл 35 литра.И съм доволен,удобни са и си заслужават.Чуждите марки и те са хубави сигурно,но заради марката и стават прекалено скъпи.

Офлайн

0

#17 12.09.2011 22:12:27

ErU
Редови

От: София
Регистриран: 13.08.2011
Уеб-сайт

+2 от мен за Ташев!

Имам от 9 години "SNO 33" (раницата е за сноубордисти но аз я ползвам за друго) и "VIHREN 70+10" - и двете са като нови въпреки премеждията на които съм ги подлагал, ако мога така да се изразя!

П.С.: От 9 години не съм ги "къпал" , ако някой може да сподели нещо от опит или теория как да ги почистя - не за това че са мръсни а най-вече че меришат страшно на пушек   lol  lol  lol ! Ясно е че трябва да ги обработя за водоустойчивост след почистването, но не знам дали в перилна машина ще ги повредя, та така... чакам съвет!

Офлайн

0

#18 13.09.2011 10:34:05

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Сваляш всички пластмаси включителна шините по гърба. Переш на 30 градуса в пералнята без центрофуга. Редовно си пера моята. Нямам проблем доста хора знаит как я пълня. Вече е на седем години и трябва да я сменям. Ползвам "рок игъл 30" от първите на Ташеф. Трипъти съм сменял ципове. Още е здрав матеряла, а раницата е на повече от десет години.

Офлайн

0

#19 13.09.2011 10:53:38

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Да хвърля едни пет `стинки в темата. Раниците на Ташефф са перффектни. Ефтини и здрави (кордура). Освен всичко останало, фирмата прилага последните моди в туристическите раници, като съответно прави много малки компромиси заради крайната цена на изделията. Все пак сме в БГ и не всеки може да си позволи "мерцедес".
Лично аз, когато си купувах раница се спрях на Дойтер (Deuter) поради една много проста причина. Оказа се, че в България не се намери нито един грамотен продавач-консултант. Навсякъде обяснявах, че раниците се продават на литраж и на размер (размер на гърба). За пояснение, моля прочетете тази статия и по-конкретно раздел "Регулиране и натягане на презрамките и ремъците". Маса магазини обиколих, навсякъде ми предлагат раници с желания от мен литраж, обаче размер S или М. Е аз съм 1,90 и тежа 115 кила. Като си я сложа на гърба и "колана" ми идва над хълбока, вместо на таза. Другият вариант беше да си купя раница с размер "М", но 75-80 литрова. Трябваше ми нещо доста по-малко. Едва си намерих един модел на Дойтер, при това модела беше пригоден за катерачи, а не за трекинг. Сещате се, че и цената ѝ беше малко по-височка (рядък екземпляр). Както и да е. От мен също +1 за Ташефките.

Офлайн

0

#20 30.10.2011 10:08:18

wild wolf
Редови

Регистриран: 26.12.2010

От мен още един плюс за раниците на Ташев  posoka.599099.25467701  за последните 5 месеца тази раница е видяла повече тормоз отколкото моята за 5 години, непрекъснато подхвърляна, сред железа, камъни, кал, пясък, дъжд .... използвахме я за пренасяне въжето за лебедката. Все още е здрава и има нужда единствено от изпиране  tongue

Офлайн

0

#21 30.10.2011 11:37:04

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Само че я мери на място в магазина ако купуваш. Щом пък и ще ходиш в Плевен още по-добре. Трябва да ти заспи на гърба. Не ти ли пасва хич не взимай пробвай друг модел или марка.
,

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#22 31.10.2011 13:23:11

KRC
Новодошъл

От: Русе
Регистриран: 15.03.2010

Раниците на Ташев  са супер здрави, моята е "Tracker 45 cr" на пет години и не е мръднала. Обикновено я пълня, докато спре да се събира каквото и да е в нея. Препоръчвам ви да си вземете раница от Cordura, Ще я ползвате интензивно 10 години минимум.

Офлайн

0

#23 31.10.2011 16:46:19

mastodont
Редови

Регистриран: 09.05.2011

от 6 години имам 60+10 и рок иигъл35 и си ги ползвам редовно, като нови са. Кордурата чак 10 години не вярвам да издържа, ама и 6 не са малко smile Дано не са развалили платовете де, че то не знаеш от какво ще е следващата серия smile)) Голямата редовно се пече на слънце лятото (кара дере, планинки) и не е мръднала. Нито шевове, нито ципове са ми дефектирали. Препоръчвам от тези без джобове и с допълнителни джебчета(20лв)  :-) повече точки за окачване се получават, а и винаги може да ги махнеш и ползваш като несесер smile))

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

0

#24 01.11.2011 15:59:12

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

KRC написа:

Раниците на Ташев  са супер здрави, моята е "Tracker 45 cr" на пет години и не е мръднала. Обикновено я пълня, докато спре да се събира каквото и да е в нея. Препоръчвам ви да си вземете раница от Cordura, Ще я ползвате интензивно 10 години минимум.

Чак пък 10 години. Малко трудно. Но виш ако я оставиш зад вратата може за внуците ти да става. roll За мен 5-7 години са си нормални за една раница. Да не забравяме, че ако сички са като нас ще загине фирмата. Имайте милост.

Офлайн

0

#25 11.12.2011 21:40:56

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Okdalf написа:
KRC написа:

Чак пък 10 години. Малко трудно. Но виш ако я оставиш зад вратата може за внуците ти да става. roll За мен 5-7 години са си нормални за една раница. Да не забравяме, че ако сички са като нас ще загине фирмата. Имайте милост.

Като новобранец във форума няма да давам акъл, но ще споделя опит относно раниците "Ташев".
Имал съм 3, като първата я подарих с ясното съзнание, че подарявам нещо стойностно и полезно.
Втората ми раница е модел Rock Eagle 20, и вече този модел не се произвежда. Закупих я зимата на 2002 година. От тогава всеки ден я ползвам: за дреболиите, които мъкна от/за работа; за пазарска чанта; за еднодневни излетчета; за какво ли не. До момента единствената забележка е ципа: съвсем леко износване на пластмасовия цип и понякога раницата се отваря сама, като се "пори" ципа сам... Но на това решението е леко пристягане на машинката за закопчаване. Друго важно - попитах в магазина, дали могат да ми сменят ципа. Отговора бе "да".
Освен ципа - други забележки нямам. Освен за инвентар, раницата съм я ползвал и за пренасяне на вода. Промазката откъм вътрешната страна не позволява водата бързо да изтече и се получава не лош мех за вода....
Третата раница пак е Rock Eagle, но 30 литра. Пак по онова време купена. По-рядко ползвана и за това не мога да напиша резултати от "краш-тестове".

С други думи - препоръчвам раниците от този производител, както и всичко останало. Нещата, които имам също са: вело-дисаги, ветровка, джобно протмане и колан тип "конгуру"... и за тях мога да напиша подобни ревюта. Струват си парите...

Офлайн

0

#26 11.02.2012 17:33:51

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

[video][/video]

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#27 11.02.2012 18:05:20

godji307
Редови

Регистриран: 31.12.2011

Още един глас за "Ташев" от мен.Имам от първите "Рок Игъл" който е на повече от десет години,нямаш си на идея на какво съм  я подлагал тая раничка... big_smile .Ползвам и една по-голяма "Алпинист" и съм доволен,за качество-цена нямат аналог.Щом булката ти е от Плевен-фирмения магазин е в кв.Дружба на първата спирка,до училището... *DRINK*

Офлайн

0

#28 12.03.2013 16:31:39

Zagy
Редови

Регистриран: 12.03.2013

Аз съм с Вихрен 40 на Ташев - за цената си е супер. Ползвам я за 2-3-4-дневни преходи или излети и в нея събирам всичко необходимо. Палатката, шалтето и чувала са отвън - стягам ги с въженца за раницата - има удобни пластмасови уши за тая работа.

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#29 20.03.2013 18:31:41

svilka_98
Новодошъл

Регистриран: 20.03.2013

Здравейте.Ако може някой да сподели впечатленията си от раница Ташев Алпин 80+15.Благодаря Ви.

Офлайн

0

#30 20.03.2013 20:54:57

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Аз мога - имам една и е страхотна!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer