XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 09.09.2011 21:00:37

Atanassovski
Редови

Регистриран: 02.09.2011

Ташев, информация за качеството

Колеги здрвейте отново. Понеже никога не съм купувал българска екипировка, днес в разговор с един приятел ми беше препоръчана марката Ташев от Плевен. Бих искал да разбера дали тук имате опит спецялно с раниците и спалните чували на Ташев (зимните). Беше ми казано, че качеството е на световно ниво, което малко ме съмнява честно да си кажа...

Този е първият БГ производител, с който се запознавам ще съм благодарен ако ми препоръчате други (ако има) такива.

Мерси предварително.  smile

''....в началото, бях вятър...''

Офлайн

0

#2 09.09.2011 21:02:51

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

Отг: Ташев, информация за качеството

Ташев произвеждат основно раници - спалните им чували и палатки са Ванго - английска марка, просто ги предлагат.
А откъм раници - на нашия пазар /а може би не само/ - откъм цена/качество надали може да се намери по-добро  smile
Ако ти хареса нещо като модел - взимай смело. Половината български туристи са сигурно с Ташевки  smile

Офлайн

0

#3 09.09.2011 21:04:54

Atanassovski
Редови

velio написа:

Ташев произвеждат основно раници - спалните им чували и палатки са Ванго - английска марка, просто ги предлагат.
А откъм раници - на нашия пазар /а може би не само/ - откъм цена/качество надали може да се намери по-добро  smile
Ако ти хареса нещо като модел - взимай смело. Половината български туристи са сигурно с Ташевки  smile

Мерси за отговора колега. Понеже зимъска мисля да посетя БГто се замислих да разгледам за БГ производители. Всеки, който питам говори добре за Ташев, явно има защо. Много ми харесаха 2 модела раници от големите. Чакам още мнение, дано и други колеги участват с мнение.

Поздрави.

Офлайн

0

#4 09.09.2011 21:08:16

Atanassovski
Редови

Чакам още мнение, дано и други колеги участват с мнение.

самоцитирам се......понякога ми куца БГ... сори за което, смея се тука на собствените си лафове. big_smile

Офлайн

0

#5 09.09.2011 21:08:25

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

аз лично имам малка Ташевка, която я ползвам за еднодневни излизания без преспиване /Cross 18/.
много от хората във форума имат големи раници Ташев и всички са доволни  wink

Офлайн

0

#6 09.09.2011 21:44:03

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

Ташев са много добри раници за парите си - имам Кентавър 60+10 - много съм доволен.
Спалните чували и палатките са на ШОТЛАНДСКАта фирма Ванго - имам уайлдърнес 250 от скоро и съм доволен - моделът 350 е по-подходящ като за късна есен, ранна пролет от 250-та...

Най-известната и продавана раница на ташев е Рок иигъл 35 кордура - отлична раничка за 1/2 дни wink
Съмит 42 е чудесна за 2/3 дни
кентавър 60+10 - 3+ дни wink

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

0

#7 09.09.2011 21:52:35

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Скоро и аз ще трябва да взимам.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#8 09.09.2011 21:52:49

wild wolf
Редови

Регистриран: 26.12.2010

Здравей колега, аз използвам раница Ташев / Tracker 45/ от полиестер, купих си я защото тогава толкова ми бяха финансовите възможности. Раницата е на 5 години и след всичкият тормоз който е видяла е все още здрава, освен за планина, съм я ползвал да си пренеса чувал с теракол/25кг/ няколко пъти, когато си правих ремонтче вкъщи преди 2-3 години  tongue   със сигурност не е от най-удобните раници /знам, че има много по-удобни  smile / но, на мен ми е  перфектна, както за еднодневни разходки, така и за 5 дневни преходи.  smile                                                         

П.П. Ще се радвам ако споделиш впечатления и разкази за Пиринеите

Офлайн

0

#9 09.09.2011 21:55:00

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Atanassovski написа:

самоцитирам се......понякога ми куца БГ... сори за което, смея се тука на собствените си лафове. big_smile

@Atanassovski, не се притеснявай! ФормАта на форума е такъв, че няма как да се редактират мненията след публикуване от автора им. Това е решение на администратора и няма да го обсъждаме.

Има два начина за корекция - единият е, когато съставяш даден пост да натиснеш бутона "Преглед на отговора" и така сам да провериш това, което си написал. Ако не ти харесва го променяш и чак след това публикуваш.

Вторият, вече когато поста ти е публикуван и откриеш дадена неволна грешчица, зада се поправи е създанен бутона "Съобщи за нередност". Така информацията, която искаш да бъде редактирана стига до администратора или модераторите, без това да е видимо за останалите участници и много скоро ще установиш, че всичко в текста е ОК. Случва се често модераторите да се самосезират и да оправят нещата, но по-сигурният начин е използването на последният бутон, който описах!  wink

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#10 09.09.2011 22:07:16

Atanassovski
Редови

RELAX написа:
Atanassovski написа:

@Atanassovski, не се притеснявай! ФормАта на форума е такъв, че няма как да се редактират мненията след публикуване, от автора им. Това е решение на администратора и няма да го обсъждаме.

Има два начина за корекция - единият е, когато съставяш даден пост да натиснеш бутона "Преглед на отговора" и така сам да провериш това, което си написал. Ако не ти харесва го променяш и чак след това публикуваш.

Вторият, вече когато поста ти е публикуван и откриеш дадена неволна грешчица, зада се поправи е създанен бутона "Съобщи за нередност". Така информацията, която искаш да бъде редактирана стига до администратора или модераторите, без това да е видимо за останалите участници и много скоро ще установиш, че всичко в текста е ОК. Случва се често модераторите да се самосезират и да оправят нещата, но по-сигурният начин е използването на последният бутон, който описах!  wink

Колега то не е до това да ползвам бутони и да се коригирам, много често се дразня така, защото се изразявам на Български език като циганин  big_smile  Ама буквално като бай Асан от Айтос по някога.... хехехе, за това ми е терсене...  lol

Офлайн

0

#11 09.09.2011 22:18:18

Atanassovski
Редови

Благодаря ви за мненията, явно си заслужава, така че като се прибера до БГ тази зима ще си купя една от големите раници и без това булката е от Плевен... проблеми с това да го намеря няма да имам  smile

Офлайн

0

#12 09.09.2011 23:37:17

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

И от мен един положителен глас за раниците на "Ташев"! Имам голям и малък "Трекер" и "Рок игъл", и съм доволен от тях! Здрави, удбни и практични! Определено на нашият пазар не може да се намери нищо по добро, като съотношение цена-качество! Даже смятам, че за парите които съм дал съм получил повече ! wink

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#13 10.09.2011 09:28:36

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Аз имам Ташев 65+10 (не помня как се казва модела) - върши работа и са доста здрави. Моята е на 1 година и не е видяла много зор, но при познати, които имат от по-отдавна здравината е добра.
Ташев продава и раници Ванго - има на сревнително евтини цени.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#14 10.09.2011 16:38:47

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Още един глас "ЗА" раниците на Ташев. Аз ползвам Кентавър 60+10. Както нееднкратно беше споменато по-горе, в България няма по-добро съотношение цена/качество. Човека ползва качествена кордура, ципове и катарами, раниците са доста премислени от към дизайн, окачването също е добре премислено и на мен лично ми е много удобно.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#15 10.09.2011 19:08:27

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Един глас ЗА и от мен. Имаме три раници на ТАШЕВ.  55+, 45+ и 30. Доволен съм засега, макар да не са още много използвани /щоту съм един начинаещ бушист, бушър, бушкрафтър, багатур, турист, или там както ви хареса  lol/

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff