1

Тема: Намиране на вода

Някой знае ли за метод за намиране на вода, при който се използват маймуни?  ag

Чувал съм, че след като хванеш маимуната по метода "орехче в цепка" й даваш да ближе сол известно време. След това я пускаш, за да пие вода - и по този начин тя ти показва къде е водата, която иначе пази в тайна. Ако усети, че я следиш - почва да се расейва...

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Сподели

Повиши Понижи

2

Re: Намиране на вода

Човеко, ти ма утрепа с правата лопата ! ab

Scottish wisdom pearl # 5: Alcohol does not solve any problem, but then neither does milk.

Жу: банда бушкрафтъри се тътрят и стенат под раниците си пълни с алкохол и бира, по колосалното трасе от около километър, с 200 метра денивелация !

Сподели

Повиши Понижи

3

Сподели

Повиши +1 Понижи

4

Сега трябва маймуна да търся! ag

Донту Ориби Хапи

Сподели

Повиши Понижи

5

Няма проблем! Сега Бушкрафта (търговска марка от близкото минало), ще започне да предлага на клиентите си маймуни директен внос от Африка, които да можем да включим към комплектите си за оцеляване, и разходка сред природата!  :lol:

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

на xenos сайт

Сподели

Повиши +3 Понижи

6

Не ти трябва маймуна същата работа върши и катър .Чел съм че османците като завладявали полуострова ползвали метода с катъра да откриват водопроводите към крепостите подложени на обсада . Но докато чакаш катъра да ожъднее и намери водата ти може и да гибердясаш

Сподели

Повиши Понижи

7

Според мене проблема се крие не в намирането на вода (по нашите планини и гори потоци и гьолове бол!), а в нейното пречистване.  Все още сравнително трудно се намират хапчета за дизенфекция на водата, преваряването става бавно.... Да не говорим че от доста време търся таблетки за обезсоляване на морска вода.

Последно редактирано от LIONSIO (28.02.2012 09:16:19)

Риба отровна ... с острие...

Сподели

Повиши Понижи

8

Хапчета за дезинфекция има в стейалайва.

Scottish wisdom pearl # 5: Alcohol does not solve any problem, but then neither does milk.

Жу: банда бушкрафтъри се тътрят и стенат под раниците си пълни с алкохол и бира, по колосалното трасе от около километър, с 200 метра денивелация !

Сподели

Повиши Понижи

9

Две пръчки медна и желязна тел.
Човек който има чувствителност при магнитни бури или вроден усет кога ще вали (не по външни признаци).
Телта се огъва в Г-форма. Хваща се късата страна в юмрук.
Ръцете се изправят право напред, железата да сочат също напред...
Върви се бавно. Когато железата почнат да се събират сами едно към друго... Най-вероятно на мястото има вода.
Обаче остава въпроса на каква дълбочина. А за това вече се иска майстор. Не зная как става.

Сподели

Повиши Понижи

10

Дядо ми умее и този метод.

Сподели

Повиши Понижи

11

Г-образните пръчки се наричат багети.Може и двете да са железни,може и двете да са медни или от друг метал.Държат се свободно,успоредно една на друга и където се кръстосат,отдолу има нещо.Ако търсиш подземна река,почваш да правиш разширяващи се кръгове и на местата,където се събират багетите,забиваш пръчка-така се разбира линията на реката.После тръгваш по линията и ако се раздалечат багетите,значи,че реката тече срещу теб(демек разбираш накъде тече). А на каква дълбочина е се разбира,като тръгнеш от линията перпендикулярно и на каквото разстояние от нея се съберат багетите,значи на такава дълбочина е водата.  Това е в общи линии.
      Обяснението ми е малко аматьорско,щото си останах такъв след загубата на учителят ми,но... такъв е живота. Иначе с багети се окриват и други неща-важна е нагласата(менталната) според думите на мастъра

Сподели

Повиши +3 Понижи

12

Намериха вода в двора на за завода в който работя, оказа се не особено чиста и ръководството закупи инсталация която смесва водата с натриевхипохлорид- обикновена БЕЛИНА! Аз лично съм ходил със снабдителите да закупуваме туби с белина от един цех в Сливен. И това ни го пробутват за пиене... Нося си от вкъщи водица...
А таблетки за обезсоляване на морска вода къде има?

Сподели

Повиши Понижи

13

LIONSIO написа:

А таблетки за обезсоляване на морска вода къде има?

Сефте чувам за обезсоляване с таблетки. Гледах из нета някакви уйдурми за обезсоляване, с размер близък до книга. Доколкото разбрах - част от стандартното оборудване на спасителните салове за лодки, така че може би в някой лодкарски магазин могат да ти помогнат. Явор е ветроходец, може и той да даде акъл.

http://www.innotechproductsltd.com/images/stories/Desalter_2_SMALL.jpg

http://www.innotechproductsltd.com/images/stories/Desalter_SMALL.jpg

Цени обаче дават само по запитване, така че предполагам че ще е малко тесла.

За без пари - винаги можеш да се пробваш да спретнеш елементарен дестилатор. В блога на Стоян има статия за вкопан слънчев дестилатор, даже го беше и пробвал.

Сподели

Повиши +1 Понижи

14

Таблетки има от "100" години - скъпи са и трудно се намират.
http://kosmos.dobrich.net/static/kosmos … g_0044.htm
Идеята за яхтмагазините е добра - ще търся там.

Сподели

Повиши Понижи

15

Смятам ,че е доста полезно да се усвои метода за немиране на вода с багети или дървена пръчка /чаталче/.  Въпреки ,че супер много хора го мислят за изчанчен метод, който няма категорично научно обяснение, но това е метод, който е известен от хилядолетия. Траките със сигурност са го използвали най-редовно за намиране на води и рудни жили, тъй като огромна част от тях са били рудари/миньори.
Аз лично локализирам с медни "багети" къде вървят водни жили  и това са ми го потвърждавали хора ,които са знаели преди това че има там,но имим затруднения с определянето на дълбочината на водата. Вярно е ,че съвсем от скоро се запалих по изучаване на този метод , за търсене и зная няколко техники за определяне на дълбочина ,но все още не мога да определя коя техника е най-правилната, може би защото не съм копал кладенци за да преценя  ag .... поради малкият опит който имам все още.
Имам молба към "BPetrov" да пита дядо си какъв е точно начина, техниката по която той определя дълбочината на дамара(водната жила) и да сподели тук?  ay

Сподели

Повиши Понижи