XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 20.09.2011 13:13:22

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Вело-кит

Епа нали сме видни биротактици  lol

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#47 20.09.2011 19:41:18

ErU
Редови

Регистриран: 13.08.2011
Уеб-сайт

Yavor написа:

Кой от вчера си има най- якия комбиниран велоинструмент, аааа?   big_smile  cool 
http://www.dealextreme.com/p/stainless- … ouch-82060

Ей това: http://prodavalnik.com/universalen-inst … g-i2218343

не е ли същото? Дори има май и повече екстри, а и цената е доста добра - мисля да си поръчам едничко  smile  !

Офлайн

0

#48 20.09.2011 21:23:35

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Това го знаем отдавна, ама не е толкова TactiCool! Пък и нас най- вече една от екстрите ни вълнува, другите я ги ползваме, я не lol  lol

Офлайн

0

#49 20.09.2011 21:32:18

ErU
Редови

Уеб-сайт

Yavor написа:

Пък и нас най- вече една от екстрите ни вълнува, другите я ги ползваме, я не lol  lol

+1

Въобще не я бях забелязал!!! Ще изчакам с поръчката...  big_smile  - друго ще да се поръчва!

Офлайн

0

#50 21.09.2011 10:42:43

parev
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 27.01.2010

Сега е сезона на „бабините зъби“(едни такива трънчета,като подводни мини таралежообразни).Та повече лепенки и помпа.Външните гуми ги вадя на ръка с чалъм и не се налага да свалям  каплите с ключ.Та това накратко.

Офлайн

0

#51 21.09.2011 22:19:14

ErU
Редови

Уеб-сайт

Yavor написа:

Пък и нас най- вече една от екстрите ни вълнува, другите я ги ползваме, я не lol  lol

Сега се замислям.... по-точно МОЛЯ някой (от лидерите наши, хората навътре в нещата) да организира тема за функцийте на страп-а които не са малко! Сега като се замисля, видя, чуя... изпробвам.... тарикатлъка  не е само за рязане на кожа, въжета, паракорди (най-вече... тва сме го учили в казармата), ленти, колани ами предполагам и за много,.. ама много други функций които надявам се да се отделят в тема с графики и клипчета за МЕГА ТУУЛА!

Благодаря за отделеното време!

Офлайн

0

#52 21.09.2011 22:24:43

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Човеко, верно че съм на .... абе няколко мастики, ама съвсем не мога да вдяна за какво иде реч ?

П.С. Аз лично единственото разумно приложение на мултитула на Явор го виждам в ролята му на отварачка за бира. Да не би да пропускам нещо ? smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#53 21.09.2011 22:29:17

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Колега ErU, Вие сте пълноправен учстник във форума и съвсем спокойно можете да инициирате каквато и да е полезна тема за форума! ...

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#54 21.09.2011 22:33:10

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Тактическа отварачка за бира при това!  lol
Иначе последното нещо, което ще ми дойде на акъла, е да режа някакъв ремък или въже с това чудо, при положение че в 99% от случаите имам ножле под ръка, а това ще ми виси на врата само по купони/бирени излети wink

Офлайн

0

#55 21.09.2011 22:49:55

ErU
Редови

Уеб-сайт

Yavor написа:

Тактическа отварачка за бира при това!  lol
Иначе последното нещо, което ще ми дойде на акъла, е да режа някакъв ремък или въже с това чудо, при положение че в 99% от случаите имам ножле под ръка, а това ще ми виси на врата само по купони/бирени излети

Бъди сигурен че този туул реже колани, алпийски въжета като мармалад - дори руският вариант - който в казармата ползвахме и беше като риба чук... да не се " порежем", "набодем" smile)))

Офлайн

0

#56 21.09.2011 23:05:22

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Не бе, аз не казвам че няма да реже, просто с друга цел беше купено и неслучайно в темата за велоинструментите го постнах. Защото карането на колело е някакси неотменно свързано с последващо отваряне(и изпиване) на бирени бутилки. big_smile Отделно че имаме и бъзик с думата "тактикъл" wink
А сега без майтап: аз освен по основното му предназначение( lol ) мисля и да си го нося докато си карам лодката, само трябва да проверя дали най- малкия гаечен ключ става и за отвинтване на презатегнати шегели. Всъщност ако това нещо имаше един процеп 1см дълъг и примерно 2-3мм широк, щеше да е супер ветроходен атрибут.

Офлайн

0

#57 21.09.2011 23:19:16

ErU
Редови

Уеб-сайт

Yavor написа:

Не бе, аз не казвам че няма да реже, просто с друга цел беше купено и неслучайно в темата за велоинструментите го постнах. Защото карането на колело е някакси неотменно свързано с последващо отваряне(и изпиване) на бирени бутилки. big_smile Отделно че имаме и бъзик с думата "тактикъл" wink
А сега без майтап: аз освен по основното му предназначение( lol ) мисля и да си го нося докато си карам лодката, само трябва да проверя дали най- малкия гаечен ключ става и за отвинтване на презатегнати шегели. Всъщност ако това нещо имаше един процеп 1см дълъг и примерно 2-3мм широк, щеше да е супер ветроходен атрибут.

Аз сам се вкарах в някакъв филм.... относно туула имах в предвид точно една част от него (по-точно мислех че имате точно него в предвид... относно по горните коментари, мои и  ваши.... а бе няма значение)!Вече има тема относно това което бях "забравил" в подфорум "остриета", иде реч за тула (приспособлението) strap cutter! Според мен е доста.... така да се каже... приложимо в "нашите условия и цели"!

Офлайн

0

#58 13.12.2011 13:39:47

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Когато карах едно време, бях си взел една вело-чантичка, дето се закрепва под рамката. В нея успешно се събират: резервна гума, лепило, няколко лепенки, 3-4 ключа от най-необходимите, малки клещички. Винаги ми е бил проблем помпата. Имал съм поне 4-5, и като най-работещо решение се оказа ония китайчета, крачните, с един цилиндър. Нея я слагах в едно калъвче от трикрако туристическо столче и с ластъци за багаж я закрепвах отпред на кормилото. На по-късен етап закрепвах помпата отстрани на багажника..
За водата. Лятото, при дълго каране се е налагало да карам 5-7 литра (в зависимост от пластмасовите бутилки, които съм взел). Закрепването: с ластъци за багаж, отпред на кормилото, висяща под рамката и второто шише - "право" до вертикалната част на рамката, като "стъпва" на мястото, където се събират тръбите при педалите.  Допълнително - класическата бутилчица от половин литър, със стойчица на рамката, за пиене по време на каране... Всичко това е приложимо при "класическа" рамка. Като "поука" е стремежа за "зверско" закрепване на каквото и да е, особено бутилки вода. Причините са поне две: най-безобидното - да загубиш багажа, по-важното - когато пада багажа да не те повлече. Имаше един случай, при едно спускане по разбит асвалтов път, на колегата му изхвърча бутилката от багажника, понеже беше я закрепил "на майтап". Притеснителното бе, че знаете - от лифта под х. "Плевен", на връщане, в дясно е дерето на рекичката, което е доста дълбоко и стръмно. Та тогава задницата на колегата "затанцува" но за радост "мина метър"...

Офлайн

0

#59 19.08.2012 01:24:33

Chronograph
Редови

Регистриран: 14.08.2012

Huku написа:

Аз си нося ВИНАГИ С МЕН (дори и когато карам в града)  следните неща ...
Дано съм бил полезен!

Изчерпателен комплект!  *BRAVO*

Мултитулът който е показан има машинка за снаждане на верижни звена. Колкото и да се пренебрегва, вероятността да счупиш дерайльор и да се прибереш на сингълспийд със скъсена верига е прекалено често срещана. Един наврял се клон и системата е прецакана.

Лично аз калодки/накладки не си нося както е препоръчал колегата,но пък не пречат. Репарационен комплект за гуми, помпа и велосипеден мултитуул са екзистенц минимума според мене, за да не звъниш на приятел да те прибира нейде из горите.
А и трябват няколко парчета звена от верига, че мултитула колкото и да е добър, не сглабя верига как да е... Готови звена улесняват неимоверно задачката да си снадиш прецаканата верига.

Принципно принципът е следният- за дълги преходи трябва да си оборудван така, че да можеш сам да се възстановиш при повечето ситуации.

Оф забравих и резервно ухо за задния дерайльор, което струва изключително скъпо за малкия си размер.

Офлайн

0

#60 14.03.2013 11:08:36

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Корекция на постоянно возимите вело-принадлежностите от Лято 2012:
- 10+ лепенки за гума различни размери + 1 пр. резервна гума;
- Лепило за гума;
- Помпа. Концепцията с китайските крачни се оказа неподходяща за продължително возене. Ползвам вече обикновена, ръчна, доказано помпеща;
- Инструменти: малки клещи, няколко гаечни ключа, шестрограми за багажника;
- Спринцовка отработено двигателно масло;
- Няколко влакна стоманена тел от въже + някаква тел за универсално ползване;
- Резервна ос за педал (без педала).
- 2 бинтчета в стерилна опаковка.

Спринцовката с масло се завръзва при основата на тръбата за седалката с телта за универсално ползване. Помпата се захваща за рамката с 2 бр. скоби за водни съединения. Останалото се напъхва с стандартна  триъгълна вело-чантичка...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff