XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 27.05.2011 21:59:19

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Отг: Вело-кит

На вниманието на Xenos - тази вечер проверих в посоченият Пени Маркет - вело китчетата са там, представляват мултитул с всякакви "глухи" ключета - различен размер, накрайници за права и кръстата отверка, няколко щангички, комплект за залепяне - лепило, лепенки и абразивен уред за почистване. Всичко е поместено в малка сива на цвят чантичка, /по-малка от показаната от Miro/, пригодена за носене на колан. Цената е 8.99 лв.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#32 27.05.2011 22:50:28

Huku
Редови

Регистриран: 23.01.2011

Имам такава чантичка и я ползвам от около месец, от предишната промоция на Лидъл.
Ето моите впечатления:
Самата чантичка е удобна и практична - закачва се на пластмасова щипка към седалката. Недостатъкът е, че материалът на щипката е калпав и не издържа по-голяма тежест - чупи се. Ако не държите вътре инструментите, а само леки неща - супер е.
Комплектът с лепенки върши работа, има дори лепенки за външна гума, лепилото става.
Щангите не съм ги ползвал, по принцип гледам да работя само с ръце smile
Мултитулът още от пръв поглед ми се стори менте, и понеже имам по-хубав, не съм го ползвал. Видях обаче как изглежда шестограм (на един приятел със същия комплект) след развиване на 2 болта - определено стоманата е мека и няма да изкара дълго.
Бонус - има парцалче  big_smile

В резюме - за тия пари си струва заради чантичката и лепенките. Само не слагайте вътре тежки неща. Инструментът не е надежден.

Born to be wild

Офлайн

0

#33 28.05.2011 08:58:57

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

RELAX, благодаря, че си проверил, но ще предпочета показаният от Миро. wink Не е за колан, а е и по-евтин! Дано само Явор да го намери. smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#34 28.05.2011 09:07:53

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Днес, предполагам. smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#35 28.05.2011 17:34:43

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Готово. Не изглежда зле чантичката, има интересно и не лошо приспособление за бързо закачане/откачане от седалката. Понеже е опаковано цялото комплектче в целофан, не съм го отварял да видя как са инструментите. smile

Офлайн

0

#36 29.05.2011 10:43:54

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Че отвори го! Голяма работа! wink Връзваш после в една найлонова торбичка, и готово!  smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#37 29.05.2011 19:28:35

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Ми отворих го внимателно. Нищо особено не е мултитула, но според мен ще ти свърши работа на път. Само гаечните ключове са със заключване в отворено положение, а отвертките и шестограните се движат свободно. Има текстилна салфетка за бърсане на мръсотия и всички неща от снимката, която е по- нагоре. Една скоба се завинтва на самата седалка отдолу и завършва с катарама, за чантичката е зашита планка с другата част от катарамата и така се закача за колелото, а с една велкро лепенка я закачаш и за колчето на седалката(нещо като осигуровка). Бе не мисля, че ще те разочарова. smile

Офлайн

0

#38 30.05.2011 08:51:16

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Аз не ги харесвам тия комплакти , защото са калпави и не вършат работа . За  около 10лв може да се купят поотделно неща , които ще свършат по-добра работа . Продава се всичко - лепенки,лепило единични яки шестограмчета и комбинирани ключета или гаечни . Лепилото в комплекта често не е прясно и не лепи добре , въпреки че е запечатано . Сгъваемите ключета са приложими само при открита гайка или болт , понеже са тип звезда - един вид затворена дупка . Понякога се налага да се бръкне на трудно достъпно място и тогава трябва да е тип гаечен ключ . Затова спасението е в комбинираните ключове за велосипеди - те са тънки , но яки и стават за различни цели,размери и места по колелото . Разбира се понякога е добре да се ползва затворен ключ за да не се подбие гайката - например на оста , но като гледам т.нар. мулти тул той не е удобен за яко стягане. Шестограмни болтове има само няколко размера , затова две , три ключета са достатъчни . Има едни стари отверки от Балкан , които от другата страна са с гаечен 13 или 14 - те са също удобни за ремонти . Чантички също има всякакви и се продават във веломагазините достъпно . Парцалче всеки може да си намери вкъщи .
  Общо взето сами ще се убедите , че половината неща от тези комплекти не ви вършат работа , точно когато ви потрябва . Споделям тези неща , защо то сам си ремонтирам колелата и досега се справям с 3,4 комбинирани ключа каквито имам - два български от Балкан , един немски и един друг неизвестен . Понякога ми трябва някой гаечен, отверка и това е . Дори гумите също ги свалям с тези ключове и никога не съм ги пукал . Говоря за истински ремонт , не за временни работи . Не съм чак майстор , макар че досега рядко съм прибягвал до услугите на веломеханик .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#39 30.05.2011 08:56:32

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Anjsan, чантичка под 5 лв силно се съмнявам да намеря. А тази е и пълна с джунджурийки, по-голямата част от които безпроблемно използваеми. Няма да се прецакам толкова! wink

Офлайн

0

#40 30.05.2011 15:13:31

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Една интересна идея, за това, къде можем да си държим ключетата и другите джаджи.  smile

m064-t.jpg

Офлайн

0

#41 30.05.2011 15:23:59

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

А водата къде - в чантичката за инструменти ли ? big_smile

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#42 30.05.2011 15:37:39

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Мда.. в презерватив в чантичката. smile

Офлайн

0

#43 30.05.2011 19:02:18

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Аз водата си я държа в кемъл-бек (3 л.) в малка (8 л) раничка. Тъкмо има място и за другите джунджурии.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#44 20.09.2011 12:41:26

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Кой от вчера си има най- якия комбиниран велоинструмент, аааа?   big_smile  cool 
http://www.dealextreme.com/p/stainless- … ouch-82060

Офлайн

0

#45 20.09.2011 12:44:42

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

А на всичкото отгоре е и тактикъл smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff