XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 06.12.2012 12:14:35

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Автомобилен комплект за извънредни ситуации

!!Фафли и сухари пият много вода!!

Онлайн

0

#32 06.12.2012 18:03:46

mastodont
Редови

От: София
Регистриран: 09.05.2011

готина идея за постче, евала!

Заради един глад миналата година на Карадере си имам 4кг овесени ядки с едно сухо мляко, 500мл олио(готвене, отопление/осветление и т.н.), сол в колата. Непренциозна суха храна, само вода и требе(вода в БГ има, не е като да нема), може и без огън smile Лопатка, сгъваем трион, лист 56см за трион, здрави и обикновени боклукчиски чували, , платнище, брезент, пицник одеало, комплект дрехи( с зимни ръкавици и шапка, която и лятото ми се е налагало да ползвам на яз. Голям беглик, яке), работни ръкавици(за къде без тях?), 2 челника, фенерче с динамо, зарядно за батерии, 2 ножки, нож, канче( тенджерката я разкарах заради пространството дето заема) 2 запалки (ся за гаврата даже ферород си турнах), радио на батерии,маркуче от система, още едни ръкавици(понякога се налага някой да ти помогне), 75м индустриално тиксо(гафер), 10м обикновено въже, лента за теглене, 2ь3м 0.5мм изолация за под паркет(за шалте идеално и не заема място сгънато и то е влизало в употреба).  Лекарства: антибиотик (липсата на цивилизация и цистит при жена е кофти съчетание, та помага), йод, прополис, витамини, и бля-бля като за мед-кит в  аптечката на колата :-) мое да ми се смеят газаджиите като почна да вадя инвентара, за да стигнат до бутилката (под багажника) , ма секо едно от тия неща ми е потрябвало за последните 3 години(без листа за трион) :-) та направо колата си е макси сървайвъл кит smile))))))))
май само ластици за прашка и куки за риболов нема( а понякога ме е било яд че нема).
Как да не си наречеш после колата "дамската ми чантичка"?:))) С резервната гума.. 1/2 от багажника ми е пълен. Това е минуса.

Последно редактиран от mastodont (06.12.2012 18:08:31)

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

1

#33 06.12.2012 18:27:32

mastodont
Редови

Регистриран: 09.05.2011

мм забравих да добавя: "ЮСБ зарядно за батерии и едно китайско зарядно 2000ма(не им вЕрвам!), дето уж го позаряждам отвреме на време :-)само требе да се сетя да сложа едни зарядни батерии ;-) но с всичките ми кабелчета, се мо'а да срежа едно и да запусна некое фенерче на батерията от тоз соларен шит smile не че немам вяра на Хакомулатора. ама.. shit happens smile

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

0

#34 12.12.2012 09:58:17

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Тази сутрин с клетата 25-годишна Фиестичка се наложи рано-рано да правя партина от селО до градО. Сняг валя цяла нощ и селските комбайнерите отъпкаха снега с едно Т-150 в опит да изчистят навятото, понеже зимата ги изненадА и тоя път. 4 опита да изкача баирите с променлив успех и да се измъкна от селото, като на 5-ти опит се появи мана-небесна под формата на снегорин от Пътното, който изрина до асвалт, опесъчи и ми позволи да издрапам... Ясно ми бе, че не винаги се минава лесно и се приготвих отрано с багажа:
1. Якета: 1 дебело, пухено; 2 средно дебели, една ветровка (шушляк), пухена грейка;
2. 1 войнишки клин с подплата, 1 - без; дънки (все пак съм тръгнал на работа);
3. 1 ушанка тип МО стар образец; 3 феса различни модели;
4. резервен пуловер, тениска, вълнени чорапи и дебели чорапи.
5. Втори чифт кубинки
6. Гумиран комплект дъждобран, от ония рибарските: яке и панталон;
7. Ръкавици няколко вида;
8. Инструменти: освен задължителните вериги, 2 модела въжета за теглене и войнишка лопатка, фърлих на задния ред седалки голямо желязно гребло и четка с твърд косъм... Също и чувал за смет, от най-големите - може да се ползва вместо спален чувал, понеже забрвих да сложа един спален в багажника...
9. Келешлъци: фотоапарата и радиостанция, тънко одеалце, нещо за ядене...

Забравих да взема резервно осветление - челника. Но при нужда радиостанцията има.

В общи линии съм готов и за излет по ски-курортите... Само бельо нямам и ски  :[

С голям кеф стигнах до бачкане, където съвсем невъзмутимо разсъблякох "работните дрехи" насред паркинга и облякох "работните" (с междинно нуди-шоу). И тук се сещам за още нещо много полезно: кора от кашон, от ония, дето слагат замразените пилела. Слага се на земята, когато се преобличате, да не газите снега...

Последно редактиран от homedreamer (12.12.2012 10:00:42)

Офлайн

0

#35 12.12.2012 11:12:29

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

по-удобно от кора от кашон е парче от старо, неопреново шалте.

Офлайн

0

#36 12.12.2012 12:02:24

kalokalo
Редови

Регистриран: 15.02.2012

а радиостанцията каква е на какви честото може да се ползва при helpppp... ?

Офлайн

0

#37 12.12.2012 14:05:14

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

kalokalo написа:

а радиостанцията каква е на какви честото може да се ползва при helpppp... ?

Радиолюбителска, носима. Може да говориш с репитрите по Балкана, walkie talkie обхвата и междинните неразрешени (предимно таксисти)...

Офлайн

0

#38 12.12.2012 17:16:30

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

при нужда може да се седне без да се вади целия цирк. *BYE*

Онлайн

0

#39 19.12.2012 11:12:07

slaf40
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 15.08.2010

Да задам аз едно въпросче относно извънредните ситуации зимъска .
Някой ползвал ли е тия модерните чорапи за гуми , имам пред вид "текстилните вериги" , ама от евтините , че нещо 145 лв. не мога да отделя за свястни ? Вчера случайно попаднах на едни , които бяха на 43 лева , което е приемливо  :[

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#40 19.12.2012 12:56:45

diavolo696
Редови

Регистриран: 14.07.2011

Ами къде забравихте една туба 4 или 5 литрова с бензин или нафта ?!?
Сещате се за какво ви е.  *NO*

Любомир Найденов -  [url]http://hobbymodelsbg.blogspot.com/[/url]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! ®евгени 200

Офлайн

0

#41 19.12.2012 13:43:05

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

slaf40 написа:

Някой ползвал ли е тия модерните чорапи за гуми , имам пред вид "текстилните вериги" , ама от евтините , че нещо 145 лв. не мога да отделя за свястни ? Вчера случайно попаднах на едни , които бяха на 43 лева , което е приемливо  :[

Тук има информация ----> Цък
Въпреки че мой съсед, който миналата зима ползва от испанските текстилни чорапи(вериги), сподели че не са за постоянно ползване, а само за сняг. При смесено каране (сняг, лед, асфалт) се износват и късат много бързо.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#42 19.12.2012 14:42:50

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

diavolo696 написа:

Ами къде забравихте една туба 4 или 5 литрова с бензин или нафта ?!?
Сещате се за какво ви е.  *NO*

Мойта королка е ,,двугоривна" wink  и затуй немам нужда от туби.

Офлайн

0

#43 19.12.2012 18:50:58

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

RELAX написа:
slaf40 написа:

Тук има информация ----> Цък
Въпреки че мой съсед, който миналата зима ползва от испанските текстилни чорапи(вериги), сподели че не са за постоянно ползване, а само за сняг. При смесено каране (сняг, лед, асфалт) се износват и късат много бързо.

До колкото успях да се налапам с инфо тия терлици са само за сняг и лед , при по-продължително каране на асфалт  дават фира .
Тия на  AutoSock ги знам , ма ми идва цената в по-вече, от колкото мога да отделя . Питането ми е за репликите , дали някой не е прежалил 40-50 кинта да ги пробва ?
А тия испанските кви кинти ?
Аз ще ги ползвам само в краен случай , ако закъсам някъде и докато се измъкна от ситуацията , нямам намерение да ги търкалям по дълго .

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#44 19.12.2012 19:31:27

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

За 40-50лв, ще си вземеш едни обикновени вериги. Щом смяташ да ги ползваш само когато имаш зор, а не да си караш с тях, не виждам причина да си купуваш такива изгъзици според мен.

П.П: А и  нормалните вериги могат и за самозащита да се ползват дет се вика. big_smile

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#45 07.03.2013 15:01:03

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Понеже в последните 3-4 години колата ми е като втори дом половин година, вътре имам кво ли не:
1. Няколко различни ножа, мачете и малка брадвичка;
2. Инвертор със комплект самозареждащи се батерии;
3. Едно въже за теглене с две големи "круши";
4. Вериги за сняг(целогодишно!);
5. Армирано тиксо;
6. Платнища - 2бр.;
7. Газово котлонче + запалки, кибрит и няколко смърчови борининки на 10-тина години;
8. Прибори и комплект съдове за готвене;
9. Аптечка с набор лекарства като аптекарски склад.... - от ежедневните ми, до квото си трябва в пущинака.
10. Дъждобран - парка;
11. Ръкавици с пръсти и цели;
12. Сгъваема лопатка.
Това са нещата, които си стоят в колата. Добре, че Сценика има хиляда ниши и тайници - побира много ама не помни къде ги е побрал... *JOKINGLY*

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff