XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 14.05.2012 14:59:27

meco puh
Редови

Регистриран: 13.02.2012

Отг: Да изчистим...

Tова e навик, създаден в оня, предния строй. Два дена почивка в седмицата много им се видяха и измислиха Ленински, Димитровски, пред първомайски, пред новогодишни.и т.н. Сега същите искат да продължава старата практика, ама с призиви по телевизии.  Да дааа, баламите умряха, а останалите живи отдавна поумняха. не се хващат вече на комун. въдици.
Браво stefika!!!

Последно редактиран от meco puh (14.05.2012 14:59:56)

Офлайн

0

#32 14.05.2012 19:55:49

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

+1 за stefika. Аз миналата година бях много ентусиазиран (не можах да участвам, точех се за тази година), но като видях какво се получи в крайна сметка.... резултат нулев. Оказа се, че събрания боклук (поне в нашия квартал) няма кой да го извози, в резултат чувалите бяха нападнати от нашите мургави неинтегрирани сънародници, в търсене на нещо с рециклируема стойност. Респективно след 2 часа всичкия боклук от разкъсаните чували беше отново разнесен от вятъра по целия квартал  ]:->

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#33 14.05.2012 20:49:08

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

При нас пък майките изчистиха кошчетата на детската площадка (и около тях щото от 2 месеца вече преливат). Т.е. свършиха работата на фирмата дето уж има ангажимент да ги почиства и за което прибира пари. Някои ентусиасти се опитаха да почистят зад блока, обаче ентусиазмът им удари на камък, тъй като тревата стига до кръста и нищо не се вижда. Да не говорим, че всички бяха наплашени от кърлежите. С две думи имаше някакъв ефект, обаче резултатите не отговаряха на ентусиазма.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#34 14.05.2012 21:40:18

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Пфу бех се зарекъл да не бутна нещо. Меслех се ще се греба по ряката и ще си глеам кефа. Ама не, напълних лодката с боклуци от реката. Аман що трябва да чистя, като мога да не цапам.

Последно редактиран от Okdalf (14.05.2012 21:40:54)

Офлайн

0

#35 14.05.2012 21:45:24

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

И КУРминацията беше когато група студенти от студентският съвет от бургаския "зает" университет Асен Златаров се появиха в новия МОЛ за да почистят като добри граждани нещо което още е в режим строителство и реално няма акт 16...... Защо да чистят между блоковете, като реално най-търсеното място за социален живот и манекенстване ще бъде молът...

Офлайн

0

#36 14.05.2012 21:49:14

windwarrior
Зла Гад

А за това пак предлагам - да се съберем лятото за един уикенд и да почистим ония говнА около "бутилковия" мост на Черни лом. Е, вярно, най-вероятно няма да ни снимат по теУевизията, ама поне да свършим нещо полезно.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#37 14.05.2012 22:38:58

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Жоро, твърдо "За"почиставането на  "PVC"ломският брод, и в тоя ред на мисли крайно време е да презентираме идеята на колегата Efond - вярвам че ще има тотална подкрепа от целият форум ... !

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#38 14.05.2012 22:55:31

windwarrior
Зла Гад

Хм, ми да презентираме, щом казваш, още повече и ангажимент поехме...

Утре няма да мога, но в сряда ще се стегна да докарам някакъв текст, и да го пусна във форума - да видим как ще приемат идеята съфорумците.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#39 14.05.2012 23:00:06

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Ако искаш да го пуснеш на ЛС и да компилираме нещо ... ?  smile

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#40 14.05.2012 23:03:19

windwarrior
Зла Гад

Тъй и ще стане, пък и със Стоян тряя да го съгласуваме... Дай да преместим на ЛС.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#41 15.05.2012 12:18:00

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Обичам ги такива интернет обекти търсещи малко слава. Не мога да разбера защо трябва да напишеш гръмко заглавие на статия (Защо няма да чистя България за един ден) и накрая да завършиш с изс1р@не върху това което си написал - "Иначе на 12-ти май в събота и аз ще чистя. "

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
        хора, дето нищо не щат да вършат.
        Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
        "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
        И не знаем, не можеме, не щеме
        да работим за себе си със време.
        Само знаем и можеме, и щеме
        един други злобно да се ядеме...
        Помежду си лихи, буйни, топорни,
        пред други сме тихи, мирни, покорни...
        Все нас тъпчат кой отдето завърне,
        щот сме туткун, щото не сме кадърни...
        Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
        а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
        пак ще кажа и с това ще да свърша.

П.Р. Славейков
1875

Офлайн

0

#42 15.05.2012 12:22:31

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

И е уточнил какво ще почисти- точно това, което е негова отговорност и за което принципно биха могли и акт да им съставят от инспектората. То и аз псувам столична община и фирмите за снегопочистване, ама снега пред вкъщи си го преборвам сам, щото е мое задължение.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#43 16.05.2012 07:08:43

stefika
Редови

Регистриран: 08.02.2012

efond написа:

Обичам ги такива интернет обекти търсещи малко слава. Не мога да разбера защо трябва да напишеш гръмко заглавие на статия (Защо няма да чистя България за един ден) и накрая да завършиш с изс1р@не върху това което си написал - "Иначе на 12-ти май в събота и аз ще чистя. "

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
        хора, дето нищо не щат да вършат.
        Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
        "Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
        И не знаем, не можеме, не щеме
        да работим за себе си със време.
        Само знаем и можеме, и щеме
        един други злобно да се ядеме...
        Помежду си лихи, буйни, топорни,
        пред други сме тихи, мирни, покорни...
        Все нас тъпчат кой отдето завърне,
        щот сме туткун, щото не сме кадърни...
        Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
        а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
        пак ще кажа и с това ще да свърша.

П.Р. Славейков
1875

Интересен паралел, между Славейков и БТВ рекламни кампании.

Последно редактиран от stefika (16.05.2012 07:16:01)

Офлайн

0

#44 16.05.2012 11:29:05

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Паралела е между автора на старията и Славайков. Колкото до БТВ, мен също ме дразни брандирането на кампанията. Можеха един път да се прегърнат с другите телевизии и да сътворят нещо наистина мащабно... но не, те са си БТВ - телевизия без морал.

Важен е крайния резултат и примера който се дава на подрастващите.

Офлайн

0

#45 16.05.2012 12:05:04

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

В крайна сметка какво стана? Който имаше мерак, дали за слава, за собствено успокоение или само за фанелката - излезе и чисти. А боклука който е натрупан още не е извозен. И кво пак сме мезерници. Сори, ама на нас ни трябва една атомна бомба - да ни изчисти окончателно от картата.

пп Една птичка пролет не прави. Защо излизат да чистят тези които си хвърлят на правилното място боклука? Някой май го писа преди мен.

пп Докато си гребах гледах как едните чистят завряни в драките, а другите усмърдяваха с барбекюто гордо нахлузили рекламни фанелки.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff