XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 30.03.2011 13:44:52

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Препоръчайте велосипед...

В момента имам оферта за Драг Онтарио от член на форума. Смятам да го поизчакам да видим какво ще каже, но от първоначалната информация смятам, че това ще е! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#32 30.03.2011 14:06:53

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Да си кажа и аз, макар че не съм никакъв специалист. Преди 2 год тръгнах да си купувам колело и всички ме заубеждаваха как евтин боклук не ми трябвал.
Ок, дадох колкото можах - в случая малко повече от 300 лв за Драг Каприс. Българско, но стабилно. Ами, да ти кажа, верига сменях на третия месец и имах проблеми със скоростите - нещо там се разтрака и прескачаше едната. Вършеше ми работа, понеже аз карам основно в града и само на най-високата предавка. Откраднаха ми го преди да изкарам година, понеже ловеше окото явно. Колко пари изтръшках за маркови фарове и стопове, а накрая се оказа че и тези от 10 лв вършат същата работа.

После тръгнах пак да си търся колело, което още ен съм си купила:) но със друга нагласа. Първо, ако ще караш само в града - има разни втора употреба без скорости. Аз бях изненадана колко малко си ползвам скоростите всъщност. Но Русе е равен град. Не знам за Шумен. Освен това,ако поразпиташ там където поправят колелета, обикновено имат и за продаване. За 150 ще си намериш доста хубаво колело. Много хора покрай мен си карат щастливо китайските колелета и не са се оплакали. Няма смисъл да се изхвърляш. Освен това, хуабвото колело е прицел на кражби. Една приятелка има колело за над 1000 лв и тя една бира не може да изпие спокойно като е с него - все го наглежда, все да е до нея, даже на скалите си го слага до нея като спи. Това са ебаси излишните нерви. Вземи си едно грозно на вид старо колело и си гледай кефа:))

Офлайн

0

#33 30.03.2011 14:22:36

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

xenos написа:

В момента имам оферта за Драг Онтарио от член на форума. Смятам да го поизчакам да видим какво ще каже, но от първоначалната информация смятам, че това ще е! wink

Супер е Онтариото, дано се уредиш с такова!

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#34 30.03.2011 14:29:31

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

slu4ajna написа:

Откраднаха ми го преди да изкарам година, понеже ловеше окото явно.

Моето колело смятам да не се отделя от мен! Където мога да вляза аз, значи може и то! wink Смятам да си го качвам в стаята, пък по магазини не ходя, освен по хипер-маркети, пък там си има охрана! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#35 30.03.2011 18:55:43

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Понеже виждам че във форума има хора навътре с материала - какво ви е мнението за Drag Grizzly ? И има ли смисъл да си купувам варианта с предна дискова спирачка или нормалната V-brake ще ми свърши работа ?

Става въпрос за леко (не-екстремно) планинско каране, предимно по черни пътища. Аз съм 197/105 кг. Та, това ли е моето колело, или има нещо по-добро в същия ценови клас ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#36 30.03.2011 19:13:35

Huku
Редови

Регистриран: 23.01.2011

@ windwarrior:
От предна дискова спирачка за такъв тип каране няма голям смисъл, освен ако е скъп и хубав модел. Често хубавите випбрейкове не отстъпват по характеристики от по-нисък клас дискови спирачки.
Ако си от София, бих могъл да ти съдействам - имам добър приятел - веломеханик, мога да те заведа в магазина и да ти обясни всичко.
В сайта на http://mtb-bg.com/ и във форума има тонове информация по въпроса, но докато я изчетеш и асимилираш може да минат месеци и години! smile

Born to be wild

Офлайн

0

#37 30.03.2011 20:30:43

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Няма значение каква е спирачката важното е да спира tongue

Офлайн

0

#38 30.03.2011 20:55:57

windwarrior
Зла Гад

Владо, лесно ти е на тебе с твоите 60 кг - дет се вика и с пети ще спреш smile Ама как се спира товарния влак - питай Бачо smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#39 07.04.2011 19:27:59

Okdalf
Сръчко

То за това са дърветата в гората по- късно сам ще га разбереш. tongue 82а са килцата, повече не смея щот немога да вляза в неопрена. А и изглеждам като  тюлен. roll

Офлайн

0

#40 07.04.2011 19:31:13

windwarrior
Зла Гад

Абе аз ходих да се видя с Ники и неговия човек - като ми видя килограмите, директно ме заведе при модела с дискова спирачка и подсилени оси smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#41 07.04.2011 19:55:42

Okdalf
Сръчко

Да така е. Неудобството е че, при ремонт на гумата трябва да се центрова спирачката но това се научава бързо. Но пак казвам ако могат да ви го съберат е по-добре. За това са приятелите.

Офлайн

0

#42 09.04.2011 16:06:11

windwarrior
Зла Гад

Хм, да. Поради ред причини планираното участие в почистването днес не се случи, затова реших да си направя подарък smile

С помощта на ценните съвети и неоценимото съдействие на колегата Huku се сдобих с два броя велосипеди Драг Онтарио - едно Pro за жената, и едно ТЕ за моя милост. Както и с много весела каска с нарисувани странни идиотски еднооки човечета на нея smile Премиерата смятам да е следващия уикенд в Борисовата градина, така че ако нямате работа там - не ходете, рисковете да бъдете ударени от неуправляем колоездач силно намаляват smile

След това планирам няколко излизания в околните планини, и се надявам да мога да споделя впечатления от велосипедите, макар и на ниво лаик.

П.С. Отново огромни благодарности на Huku !!!

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#43 09.04.2011 16:13:57

Huku
Редови

Регистриран: 23.01.2011

Хайде още веднъж - честито!
Хиляди (защо не и милиони  big_smile ) безаварийни километри.
Моите заслуги са съвсем скромни, няма нужда да ме хвалиш толкова, че ще ми пораснат ушите.

Born to be wild

Офлайн

0

#44 09.04.2011 16:44:16

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Браво, а честито! Другия уикенд свирни да покараме. А каква е разликата между Про и ТЕ, че не ми се рови в нета? big_smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#45 09.04.2011 16:55:42

windwarrior
Зла Гад

@Huku - мерси. А твоите заслуги си имат ясно измерима, и то трицифрена стойност, така че имам много бири да те черпя smile Приятелите на Ники от магазина също бяха супер любезни и ни дадоха много полезна информация. Даже ни направиха отстъпки на аксесоарите (каски, резервни гуми и т.н.) макар че първоначалната уговорка беше само за колелата.

@Yavor - може би Ники може да даде по-пълно мнение. От това което успявам да видя с моето лаишко око, почти всичко - на ТЕ има предна дискова спирачка (ПРО-то е с 2 вибрейка), задното и предното движение са по-висок клас, предния амортисьор е със заключване, курбелите май също са подсилени. В общи линии разликите са заради разликата в теглото м/у мен и жена ми - 62 кг срещу 105 кг. Задължително ще звънна да покараме smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff