XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 29.03.2011 21:51:09

Green
Редови

Регистриран: 06.10.2010

Отг: Препоръчайте велосипед...

Huku карането в града според мен не е задължително да е със скъпо колело просто не виждам смисъл да дадеш много пари за из града циганите като карат с таратайки на по 40-50 години да не би да им става нещо

Офлайн

0

#17 29.03.2011 21:58:52

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

За мен лично,400-500 лв. за качествен велосипед,си е абсолютно разумно капиталовложение wink !Много хора дават подобни суми,за бижута,телефони,часовници и други безсмислени гъзарии,но ако стане дума за колело за тях или за детето им,викат много скъпо big_smile !Така че всеки да си преценява сам!Стояне моя съвет е,наистина хубаво да поразгледаш,и ако трябва да го отложиш във времето,но да вземеш нещо добро,което ще ти служи дълго и вярно wink !Тия пари се избиват само от горивото за колата,още първата година wink !Аз лично давам минимум 100 лв. на месец за гориво,така че за един сезон мога да спестя за хубаво колело!Не виждам причина и при другите хора да не е така!Успех!

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#18 29.03.2011 23:49:05

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Стояне, най-добре се консултирай с Анелия и Запа. Най-вече с Анелия. Вчера Запа ми каза, че ще ходят до Иваново с колелетата /преход около 70 км по неговите думи/. Иначе Анелия, доколкото знам, е много запален велосипедист и изобщо спортист. Във форума на Шумен има доста теми за колелета. А най-близкият свестен магазин май е този във варна. Ето сайта.
http://www.niko-bikes.com/shop/page.php?PageID=7
Аз вече две колелета купих оттам. Собственикът /Николай/ е готин и може да ти обясни тва-нва, но по принцип ново колело оттам е доста скъпичко. Изобщо ново колело /прилично/ не може да е евтино. За китайските нови - не знам. Те са друг филм. Абе може би за този бюджет, който посочваш - най-добре втора ръка /с всички произтичащи рискове/. Успех.  smile

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#19 30.03.2011 08:20:12

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Тук има различни предложения за велосипеди "втора ръка". Моля ви за коментар.

Офлайн

0

#20 30.03.2011 08:31:29

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Разни идиоти - разни идеали ; разни съвети .
Колело за града с цел икономии на пари е именно евтин китайски боклук . Сменят му се каплите и главините и готово , ще искара поне 5 години при нормално каране . Педалите обикновено са пластмасови и също трябва да се сменят . Рамката дали да е твърда или с пружини зависи от човека , начина му на каране и терена . В града се налага да се прескачат бордюри и други препятствия и пружините са удобство и омекотяват возенето . Твърдата рамка е по-лека и за по-дълги преходи из околните села е за предпочитане , но има и олекотени алуминиеви и др. подобни рамки при всички модели .
Колело за планината - т.нар. планински бегач е друга работа и струва маса пари , но Стоян май не търси такова .
Аз лично си купувам части втора употреба ги сглобявам сам , но е нужно човек да му разбира . Мошенници много и винаги може да те прекарат . Най-добър вариант е да се купи колело втора употреба произведено някъде на запад . Поне е сигурно , че е с оригинални части . Един приятел си купи миналата година италианско градско колело за около 70лв. и още го кара при това редовно. Наложи се да му смени някой друг лагер , но това си е нормално .

Miro написа:

Тук има различни предложения за велосипеди "втора ръка". Моля ви за коментар.

За такива втора употреба говорим - немски , уж запазени . Най-вероятно са ремонтирани тук в България , но това е добре . Цената ми се струва висока като за бай-Ганьо , но иначе за западно качество може би е добре . Мисля си , че и за 100лв. се продават такива из обявите . Още нещо Стояне , ти не си много висок и виж колело с капли 24цола - може да ти пасне добре .

Можеш ли дадеш малко разяснения.

Тъй като и на мен ми предстои съвсем скоро покупка на колело за в гората - по-опитни познати изрично ме посъветваха да си взема хардтейл, и също ако може предните амортисьори да са със заключване. Според тях задното окачване е полезно само при по-екстремен даунхил, при нормално каране в гората повече пречело...

Да прави са хората , но пружината отзад може да се регулира и рамката става съответно с по-твърдо или по-меко возене . Най-добре вземи пробвай и двата типа колела в планината и сам ще си прецениш . За да прави човек редовно планинско колоездене трябваа да си маниак и тогава ти е нужно специално колело , ама за града става всякакво . Аз предпочитам с твърда рамка , но в гората не карам много, дори повече съм привърженик на шосейните бегачи .

Между другото Здравко има опит в горското велокаране - той трябва да си каже тежката дума .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#21 30.03.2011 08:57:31

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Уеб-сайт

Благодаря на всички за отзивите!

Очаквах обаче да кажете точно тия неща. То и на мен ми е ясно, че наистина хубаво колело ще е доста над цената, която съм решил, че мога да отделя. Съгласен съм със всичко казано, но ха иди и обясни на жената тия неща! smile

Знам, че колелото се изплаща, но при мен случая е друг: досега пътувах с градския транспорт, понеже баща ми ми уреждаше една карта, която за цялата година беше 60 лв. От тази година обаче няма да може, и ще трябва да давам по 30-тина лева за карти всеки месец. Е тия 30-тина лева съм сметнал да спестявам. Май доста време ще иде да събера от тях за едно хубаво колело, а и до тогава все пак трябва да ги давам, че иначе ще трябва да се ходи пеш (нямам кола, а и тя ще ми излезе доста повече от 30 лв). Не, че ми пречи да ходя пеш - местоработата ми е на 40-50 мин пеш от вкъщи, но това си е пак рано ставане и мятане на крачоли - не особено приятно. smile

Всъщност брат ми има едно колело, дето и то не си знае произхода, но пък какви неща е виждало като натоварвания - само то си знае. Редовно ходя с него из полетата, при това извън пътищата. Спомням си и как, къде, до къде, и колко години карахме старите си балканчета. Чудя се, толкова ли може да е паднало нивото на произвежданите велосипеди, та по асфалта да не мога да си ги карам? Или изискванията ни станаха прекалено големи?!

Знам за какво ми говорите обаче, и пак повтарям, че съм съгласен с казаното от вас, но аз не съм екстремен велосипедист (нямам вече и физиката да бъда!  big_smile ), а съм и дребен и лек, сравнително. Дали пък няма да има и нещо българско, или китайско, което да ми послужи поне 4-5 години?! Че с тия пари... много дупки за попълване, малко материала... sad Пък по-нататък се надявам да се пооправят нещата (да се комерсиализирам повече!  lol  ), и да мога и нещо по-читаво да си взема!  big_smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#22 30.03.2011 09:33:49

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Huku, тоя Drag Hacker колкото повече го гледам - толкова по-взема да ми харесва! wink Ще ми ходи и на професията!  big_smile Дали ще успея да навия жената обаче, не знам!  lol

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#23 30.03.2011 09:55:46

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Виж и Drag "One", подобен е, но мен лично повече ме кефи. Иначе аз от 6 години съм с колело от Метро(Кросс "Спийдстър) за 165лв(на промоция) и като изключим алуминиевите педали и колчето на кормилото, друго не съм ъпгрейдвал по него. С едни момчета от BAS спуснах на Витоша Алеко- Симеоново през гората... ми освен леко изкривена задна капла от камък, друго нямаше smile
Драг Уан:
news00198_one.jpg

Крос Спийдстър(само дето моя не е с дискови спирачки, за тва беше 165лв):
?go=_common&p=itemphoto&itemphotoId=357&type=big

Като цяло каквото и да купиш, гледай да е с метални части по спирачките и си смени педалите, ако са пластмасови. За града и чат- пат по някоя утъпкана пътечка, друго не ти трябва smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#24 30.03.2011 09:59:20

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Drag One хубаво, ама сигурно си разбрал, че аз не ги подбирам по "кеф", а по финансово изражение! wink За мен дори Хакер е малко съмнително, дали ще успея да си го взема! wink

Офлайн

0

#25 30.03.2011 10:07:00

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Абе аз от години не бях гледал цени, ама тва станало 350лв бе! yikes Виж Крос и Спринт тогава, сигурно има нещо в твоя ценови клас. Поне не са чисто китайски smile

Офлайн

0

#26 30.03.2011 11:41:52

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Ровейки из нета попаднах на това
2220000089210.jpg&sizex=190&sizey=172

Sprint Leopard - 219.00лв.

• Размер: 17 или 19"
• Рамка: стоманена
• Вилка: твърда
• Гуми: Kenda 26x1.95
• Предна главина: Velotec
• Задна главина: Velotec
• Шини: HDP алуминиеви
• Спирачки: Logan V-Brake алуминиеви
• Команди: Shimano RS-35 - 18 скорости
• Преден дерайльор: Velotec
• Заден дерайльор: Shimano TZ
• Венец-касета: Shimano MF-TZ 20
• Верига: KMC
• Педали: Union
• Степенка алуминиева

п.п. Благодаря на всички за изчерпателните коментари.
      Това ще да е моето ...... може би?

Офлайн

0

#27 30.03.2011 11:45:27

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Хм... и това е интересно! Моля разбиращите да направят някакъв коментар! ( В момента се колебая между това, и Драг Хакер).

Офлайн

0

#28 30.03.2011 12:58:56

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Спринта повече ми харесва, обаче май на Драг-а каплите са по-читави...

Офлайн

0

#29 30.03.2011 13:07:14

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Аз бих заложил на Драг , на Спринта каплите и на мен ми се струват от калпавите и педалите май са пластмасови . Поне по картинка така ми изглежда . То пише какви са моделите на шини и педали , но аз не ги познавам по обозначенията , само като ги видя на живо .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#30 30.03.2011 13:38:26

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ще кажа като Anjsan макар и не толкова твърдо, хора разни колелета също. Старото ми колело Спринт Прерия го взех от разпродажба на края на сезона по курортите. 150 лева избрах го по визия, качих се покарах и казах: това е. Червено със счупена рамка сякъш е правено за заден амортисьор но после неса го сложили. Още си го карам, в момента съм собственик на рамка Онтарио със зключваща рамка. Пълен събери чарк. Моят съвет е, ако имаш приятел колоездач помоли го да ти помогне с колело втора ръка. Почти във всеки магазин има по нещо интересно но за това са тези приятели. Моята рамка я взех от магазин даже се оказа, че стария собственик го познавам. Ако имаш търпение можеш да се сдобиеш с интересен хибрид.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff