XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 29.03.2011 16:06:56

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Препоръчайте велосипед...

Абе напоследък ми се струва, че градското ми транспортно средство ще стане велосипеда. Нещо много нагоре взе да ми идва тоя четириколесен. Проблема е, че нямам колело, а не разбирам много от велосипеди. Не знам дали има велосипедисти тука във форума, ама ми се ще да дадат някаква препоръка за марка/модел/цена и т.н. Не ща да е нещо велико: да ме вози из града, а може и чат-пат в полето/гората. Да не е много скъпо - нещо около 150 лв да речем (знам, че е малко за нещо наистина добро!). Да не се чупи много, и да се подържа лесно.

Май написах едно след друго няколко взаимно изключващи се изисквания, ама... wink Както и да е - предполагам ме разбрахте! wink Ще се радвам на съвети!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#2 29.03.2011 16:29:28

Green
Редови

Отг: Препоръчайте велосипед...

моето е взето от магазин втораупотреба за 70лв марката е MONTANIA (май така се пише) доволен съм от него почти не съм му променял външния вид само сложих старите спирачки и ще сменям педалите с аломиниеви че имам доста сериозно нараняване благодарение на едни пластмасови педали и мокри подметки.Та от там е може би най добрия вариант евтини са нямат много бъгове и понякога излизат много добри неща на супер цена

Офлайн

0

#3 29.03.2011 16:33:30

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

На 02.04.2011г. в Метро ще продават велосипед, на промоционална цена 130.80лв, 18 скорости (Шимано), унисекс рамка, 24" и 26" джанти.

п.п. Ще съм там, още в 06.00ч.  lol

Офлайн

0

#4 29.03.2011 16:34:23

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Уеб-сайт

Пффф... Метро има чак във Варна... sad

П.П. Дай някой линк за повече инфо!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#5 29.03.2011 16:42:21

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

xenos написа:

Пффф... Метро има чак във Варна... sad

П.П. Дай някой линк за повече инфо!

Миро ти взима и на теб и ти го праща по куриер. Така с доставката и касата бира за Миро - тъкмо към 150 лв отива  smile

Офлайн

0

#6 29.03.2011 17:18:09

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

До 150лв , че и до 200лв си взимаш ново китайско колело с най-евтини части . Ако искаш по-здраво ставащо и за планината ще ти трябват доста повече пари . Като за начало си купи колело с рамка която има пружина отзад и ресьори отпред на вилката  . Такъв тип е по-здраво , малко по-тежко , но може да го караш и в града и в гората при по-тежки условия . Като за начало такова . Капли и движения после трябва да се сменят , но датогава ще ти стане ясно как да го експлоатираш .
Друг вариант е втора употреба , някое по-запазено да ти сглоби някой майстор или покупка , но трябва да разбираш от колела , да не се прекараш .

Има и български модели колела разбира се  .... с китайски части , което не ги прави по-лоши . smile

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#7 29.03.2011 18:38:03

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

anjsan написа:

Като за начало си купи колело с рамка която има пружина отзад и ресьори отпред на вилката  . Такъв тип е по-здраво , малко по-тежко , но може да го караш и в града и в гората при по-тежки условия .

Можеш ли дадеш малко разяснения.

Тъй като и на мен ми предстои съвсем скоро покупка на колело за в гората - по-опитни познати изрично ме посъветваха да си взема хардтейл, и също ако може предните амортисьори да са със заключване. Според тях задното окачване е полезно само при по-екстремен даунхил, при нормално каране в гората повече пречело...

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#8 29.03.2011 18:50:05

Huku
Редови

Регистриран: 23.01.2011

Като човек, който от доста години се придвижва основно с велосипед в града (а от няколко години доста интензивно и в планината), мога да кажа следното.
Стояне, за съжаление с тоя бюджет каквото и да си вземеш, все ще е боклук. Единственото изключение може да бъде нещо втора употреба. Хубавите велосипеди (нови) струват над 350-450 лева. При това говоря за такива, които са основно за каране в града, а не за тормоз по пресечен терен.
Определено забрави за търговските вериги, където се продават всякакви родни и китайски недоразумения, наречени "колело". Да, много от тях са с части "Shimano", но от най-ниския клас, при това с негарантиран произход.
Имам приятел, който е един от най-добрите веломеханици в България, с много опит и знания. Често съм при него и досега не е имало случай евтино колело да може да се пригоди за каране.
Един неотдавнашен случай - закупено от Метро колело, намалено защото е последна бройка от 250 на 170 лв. Оказа се, че е с криви и подбити шини (демек капли - съответно неработещи спирачки), неподлежащи на регулиране скорости, и още не помня какви други проблеми. Ремонтирането му щеше да излезе още към 200 лева за да стане що-годе прилично.
Мога да те ориентирам горе-долу какво да търсиш:
планински велосипед с твърдо окачване
спирачки тип V-brake
Амортисьорна вилка - поне 80мм ход, най-малко 100 лева, по възможност доста повече
гуми - 26''
Имай предвид, че рамките имат различни размери и зависят от ръста на човека
Ето ти едно конкретно предложение.
drag_hacker_blue_silver_2010_r.jpg
Не е кой-знае какво, но пък е с прилична рамка и има възможност постепенно да го ъпгрейдваш.
Цената е 255 лв, като това е без амортисьор. С амортисьорна вилка ще излезе някъде под 300.
Имай предвид, че освен велосипед ще е нужно да заделиш още някаква сума за аксесоари - задължително резервна вътрешна гума, помпа, ръкавици, силно препоръчително и каска. Ако караш в тъмните часове - фар и стоп. Цените им не са високи, но са важни неща.
Ще се радвам да помогна, ако имаш въпроси - питай  smile
П.С. Още веднъж - не си купувай колело от хранителен магазин! Ще ти донесе само главоболия и накрая ще ти излезе много по-скъпо.

Born to be wild

Офлайн

0

#9 29.03.2011 19:10:01

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

Колегата Ники е абсолютно прав,и аз съм твърдо на същото мнение wink !Моето колело,което купувах преди 3-4 години,беше 450 лв. и с последвалите ъпгрейди ми ляга около 600 лв.дотук,а има още какво да се желае big_smile !Представям си ако бях купил някое от по евтините,сигурно досега да съм го изхвърлил!Миналата година обикалях Софийските веломагазини,да търся БМХ за детето,и отанах с впечатление,че цените на качествените колела стартират от 500 лв. нагоре!Кофти, но е самата истина за съжаление!Така че ако не ти се дават толкова пари,не се заблуждавай че ще намериш нещо евтино и хубаво wink !Може би наистина твоето решение е нещо втора ръка,от сигурен източник!Примерно в МТБ форума,изпадат интересни оферти отвреме навреме!Ако пък не си толкова претенциозен,скачай на каквото ти отговаря бюджета,и да не ти дреме big_smile

Ето ти един линк,да се ориентираш горе долу в цените:

http://www.bikescenter-bg.com/index.php … uct_cat=25

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#10 29.03.2011 20:10:50

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

то ако е за 5-6-700 лв по добре си земи едно simson-че smile
поне нема се потиш  big_smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#11 29.03.2011 20:24:26

webe
Редови

Регистриран: 07.11.2010

Един съвет за велосипеди не си купувай от Метро или по- големите магазини, ама най-вече от метро.

Yesterday is history.Today is a gift.Tomorrow is a mistery.
По малко , ама с хляб !

Офлайн

0

#12 29.03.2011 21:19:03

Green
Редови

Не съм експерт, но не мисля, че евтините колелета не стават за каране. Предишното ми беше 200 лв. - карах го 7 години някъде. Едва преди 2 години му скъсах рамката, като го карах, както и където ми дойде на акъла. Не се съобразявах особено с произхода и възмоностите - потроших го де, но след зверски изпитания!

Офлайн

0

#13 29.03.2011 21:23:47

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

И аз мися, че варианта secon hand, e по-добрият /според определеният бюджет/. Феновете в това направление са също големи маниаци и често сменят марковите си велосипеди със следващият модел от по-високо качество.

Ако не намериш нещо подходящо по нет-аукционите, можеш да се ориентираш към авто-джамбазите. Те наред, с автомобилите, които мъкнат от Европа, много често качват вътре и всякаква техника - супер маркова, но морално остаряла. Предлагали са ми именно такъв марков велосипед, който "светеше" от всякъде за ~ 50 лв.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#14 29.03.2011 21:37:49

Huku
Редови

Регистриран: 23.01.2011

@Green: Можеш ли да предложиш нещо конкретно за 200 лв, което да е ново и да става за каране! Много ми е любопитно да го видя smile
@RELAX: Да предупредя само, че има риск, когато купуваш втора употреба колело и не си в час с материята. Много млади и надъхани дечурлига има, на които мама и тате купуват хубаво колело, на което после му разказват играта направо. Външно може и да изглежда добре, но като почнеш да го ремонтираш... Абе трябва да поназнайваш доста, за да не те преметнат.
За велосипедите, внесени от Европата - ами, нищо не мога да кажа, всичко е въпрос на късмет.
Още един съвет: ако не можеш да си позволиш в момента хубаво колело, по-добре изчакай някой и друг месец и събери достатъчно пари. Не прави компромис.

Born to be wild

Офлайн

0

#15 29.03.2011 21:43:07

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

стояне, да си кажа и моето мнение. много си зависи и от начинът ти на каране. за градски условия и чат-пат за гората, като ти знам физиката smile  wink , и по-евтино колело ще ти върши работа. виж при уина /сори уин smile /, а и при мен работата е по-сложна. само преди ~5 дена дадох 420лв. за колело. заключващ се преден амортисьор, дискови спирачки, усилени джанти, без заден амортисьор, скорости "шимано", с паспорт, който трябва да нося при периодичните прегледи на колелото, две години гаранция  и т.н. но това са пари за 3 колелета от по 140лв. по 2 години да те изкара всяко, пак за тия пари ще караш 6 години и всяка втора година - ново колело smile . вече за по-екстремно каране ще трябва да се бръкнеш по-дълбоко. там вече става въпрос и за здравето ти wink

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff