XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 26.11.2017 20:46:20

Емос
Редови

От: Юпитер
Регистриран: 17.06.2016

Набавяне на вода от роса.

Реших да направя нова тема относно, набавянето на вода или утоляване и освежаване чрез роса.

Незнам до колко е безопасно, това действие, възможно е да има бактерии по тревите.
Утоляването на жаждата чрез събиране на роса става от тревичките на поляна или ливада. На 200м от оживени улици, най-малко. Изисква се голямо търпение, за се освежите. Тъй като в случаи на криза при оцеляване и няма друг източник на вода наоколо. Може да изпробвате този вариант. Може да събирате роса цяла сутрин.

Главната цел, за да публикувам тази тема е дали има болести и бактерии по тревите, докато откъсвате тревица за капка роса. Майка ми каза, че може да има ешерихия коли и бактерии. Голямото притеснение за темата е, че аз опитах няколко пъти, роса от тревата. Много далеч от улици. След това аз ядох лют лук и люти чушки, да мога да убия бактериите и микробите. Това дали ще ми помогне, незнам.

Въпросите към това действие са: Дали има болести и бактерии по тревата с роса, докато смучите тревата или листата? Моля Ви кажете, че няма болести.

Ключът към оцеляването и измъкването
е да не се предаваш никога.

Офлайн

0

#2 26.11.2017 21:11:20

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Отг: Набавяне на вода от роса.

Чесън трябва да ядеш...

Офлайн

1

#3 27.11.2017 20:28:36

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Спокойно, болести няма. Има чревни и други паразити само......

Офлайн

0

#4 27.11.2017 22:28:16

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Tzekov написа:

Спокойно, болести няма. Има чревни и други паразити само......

Като "Чернодробен метил" , който се разпространява от водните охлюви. И както се досещате от името, се загнездва в черния дроб и там се храни, и разможава. Всъщност, човек ако практикува това без нужда, може такива главоболия да си създаде, че ум да му зайде. Аз лично не практикувам опасни за здравето ми дейности и бих си позволил да посъветвам и други да не рискуват здравето си без нужда.

Последно редактиран от Seeker (27.11.2017 22:28:53)

Офлайн

5

#5 28.11.2017 07:56:29

Емос
Редови

Ами сега, какво да правя? Ако имам такива паразити. Надявам се, че нямам нещо.. hmm
Дано да има лекове, ще търся...

Офлайн

0

#6 28.11.2017 09:52:13

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Да не вземеш сега да се нагълташ с хапчета.
Момци, внимавайте като си правите майтап, да не съжаляваме после.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#7 28.11.2017 10:39:53

Seeker
Редови

Уеб-сайт

Галимунди написа:

Да не вземеш сега да се нагълташ с хапчета.

Ако не е една беля, то ще е друга. На времето, май повече здравна култура ни набиваха в главите. Надявам се, че все пак има малко разум и първо ще се посъветва с родителите си.
Изобщо не се замислят като гледат сървайвъл реалити, че за зад камерата седят още 50 човека екип, за да няма инциденти.

Офлайн

1

#8 28.11.2017 11:24:15

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Това за вода от роса го има писано още по турско:

Бойчо войвода:
Всеки от дружината трябва да носи в чантата си сюнгер в едно тенеке, вързан у него с връвчица, който да попива до половин ока вода и който да бъде винаги напоен в тенекето, за да служи на войника да си кваси устата, когато се случи да няма никъде вода. В случай, че няма вода го напои, сутрин го повлича с връвта му по росата, докато се напои и си го прибира в тенекето.

Офлайн

3

#9 28.11.2017 16:05:12

Seeker
Редови

Уеб-сайт

rossko написа:

Това за вода от роса го има писано още по турско:

Супер, за времето си. И със сигорност е било много полезно.
Но тогава едва ли са чували за глобализация, Чернобил, резистентни вируси, огромна петролна промишленост мн. др. замърсители. Едва ли е имало уранови мини и тн.
Може човек да пробва различни методи за добив на вода, но не и да я пие. И то при положение, че навсякъде има бутилирана. А едва ли ще прави кой знае какъв преход, че да му тежи 2л. вода.

Офлайн

0

#10 28.11.2017 19:27:12

Емос
Редови

Хапчета няма да пия, аз не ги харесвам, много. Потърсих информация и научих за чернодробните метили, те са червеи, паразити. Които търсят гостоприемник, има малки чернодробни метили и големи. Малките са паразити по охлювите, а големите метили при тревопасни и при човека. Има различни симптоми, но колко късно идват незнам. Пих росата преди два дни, от когато пуснах темата. Чернодробен метил има на блатисти места, следователно на по-влажни.
Надявам се, че няма да имам червеи - паразити.
Прочетох за чернодробния метил, че се лекува с билки: лайка, равнец, липа и някои други бяха описани. Билките действат върху паразитите като горчиво, кисело, не им позволява развитието и няма да функционират.  Чернодробните снасят хиляди яйца, през червата излизат навън, към друг гостоприемник.
През ливадката може да са минавали чакалчета, глиганчета, охлюви може да има и др. животни.
Вкъщи имам бял равнец, лайка, липа, червен кантарион, черен бъз(от храстовидния), риган, камшиче, шипка, еньовче и още една.
Отивам да си пия чайчето.

П.П. Мястото беше на 600м от жп линии, 3км от оживени улици, близо до ниви, но машини не имало с няколко месеца. Аз гледах да няма много боклуци, конете пасяха свежата тревица и не виждам конете или аз да имаме някакви симптоми. След колко дни може да започнат симптомите? и паразитите се лекуват с билки, чай. По природния начин, но пак си е сериозно.

Офлайн

0

#11 28.11.2017 19:44:01

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Надявам се да си научил, че е добре преди да направиш нещо необмислено да прочетеш някъде или да попиташ. Поне си научил нещо ново покрай пиенето на роса. А знаеш ли тоалетните на влаковете на какъв принцип работят? Нали си писал, че мястото е близо до линия.

Офлайн

2

#12 28.11.2017 20:50:23

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Не виждам нищо кой знае какво.
Като деца сме пили вода от такива места ,че чак ми се повдига като се сетя.

Офлайн

0

#13 02.12.2017 00:40:40

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Когато му казах за паразитите не съм си имал и идея да си правя майтап с момчето. Майка ме краше навремето след като пипам куче винаги да си мия ръцете.В университета, след като изгледахме учебния филм за ехинококозата/кучешка тения/, си затвърдих мнението за миенето. Днес, въпреки че кучето го обезпаразитяваме редовно си спазвам правилото.

Офлайн

0

#14 02.12.2017 19:23:41

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016
Уеб-сайт

Tzekov написа:

Когато му казах за паразитите не съм си имал и идея да си правя майтап с момчето. Майка ме краше навремето след като пипам куче винаги да си мия ръцете.В университета, след като изгледахме учебния филм за ехинококозата/кучешка тения/, си затвърдих мнението за миенето. Днес, въпреки че кучето го обезпаразитяваме редовно си спазвам правилото.

Само за уточнение - шанса да пипнеш кучешка тения от пипане на кучето - клони към 0. Кучешката тения се предава чрез изпражненията. Обикновено, чрез не добре измити зелени салати. Затова салатите трябва да се киснат във вода и много добре да се измиват след това smile

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

1

#15 03.12.2017 12:51:25

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Ами то кучето си ближе д-то и след това си ближе и козината и т.н. Аз също си мия ръцете винаги след като пипам моя гад.

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff