XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 02.07.2017 21:33:17

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Проблем с котки

Колеги ще помоля за съвет, как хуманно да се отърва от котките зад блока!
Живея на първи етаж в Г-е образен блок и терасата ни е от задната страна в ъгъла. На 3 м. има дърво,  на което клоните достигат тераса на съседния вход.
Там, едно бабе ги приютява, храни и размножава. И всички хора страдат от крясаците от вакханалията която си устройват и маризят . Днес терасата се напълни с бълхи и
цял ден пръсках. Синчето цялото е нахапано. Смятам първо да се обадя до ХЕИ, за дойдат и напръскат.
Приемам всякакви съвети, стига да не се стига до летален изход на косматите гадове.

Последно редактиран от Seeker (02.07.2017 21:35:19)

Офлайн

0

#2 02.07.2017 21:45:12

wankata
Редови

От: Севлиево
Регистриран: 13.11.2013

Отг: Проблем с котки

Вземи си куче или нахрани някое бездомно за да се научи да идва .

Офлайн

0

#3 02.07.2017 22:47:53

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

При нас имаше голям проблем с котките. Една жена от блока (пълно куку) беше избила решетките на мазетата и някои от вратите долу, хранеше котките всеки ден с огромни количества храна и те се размножаваха безконтролно, много смърдяха и бълхите стигаха до над третия етаж. Между съседите настана война, едни гадове хвърляха отрова в мазето, лудата оставяше труповете на показ пред входа и се вайкаше. С жена ми се захванахме да оправим каквото можем в блока и станахме домоуправители. Направихме събрание и разрешихме на женицата да гледа котките навън, ако ги кастрира. Естествено, тя не беше съгласна, та викахме и полиция, пускахме жалби и т.н., получавахме и всякакъв психически тормоз. Бях бесен и на отровителите, разбрах кои са и им казах че са боклуци и излагат на риск и децата ни. Сина на лудата ми скачаше на бой, но най-спокойно му доказах, че и него мога да пратя в лудница.
В крайна сметка лудата излови няколко от котките, заведе ги на кастрация, разрешихме и да ползува една малка ниша да ги приютява зимата и ги храни всеки ден, но извън входа. Пред страха от закона, който и цитирах, жената им чисти наоколо и всичко е наред. Те сега са не повече от четири и са чисти животинки. Всичко се оорави с разговори и кооперативност между съседите. Е, и аз бях непреклонен като трактор-детето ми няма да живее в септична яма, но животни няма да се убиват.

Офлайн

2

#4 02.07.2017 23:23:39

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Напръскай места където оставят храна със слаб разтвор на формалин. Котките имат силно обоняние и това не ще им хареса. smile

Офлайн

1

#5 02.07.2017 23:28:36

Seeker
Редови

Уеб-сайт

Ми, това бабе е същото куко. оставила е вратата на терасата отворена и котаците по дървото, после хоп на терасата и у бабето. Тя е клошарка и събира кучета около себе си и веднъж когато карах малкия на градина с колата,
10-на кучета които бяха с нея докато ровеше боклука и ги хранеше, нападнаха колата и малкия се стресна. Зимата посред нощ, ходи отваря бетонния капак на тръбите при абонатната, за да могат котките да са на топло. А пък е едно дребно, да се чудиш отде сила. Веднъж нейния вход направиха подписка и я накараха да си почисти терасата от мизерята, която беше складирала.
За сега се ограничавам с пръскане с вода. И евнтуално ми се иска, да намеря начин да окастря клоните към терасата на бабето.

Офлайн

0

#6 03.07.2017 00:34:40

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Seeker написа:

Живея на първи етаж в Г-е образен блок и терасата ни е от задната страна в ъгъла. На 3 м. има дърво,  на което клоните достигат тераса на съседния вход.

Сигнал в общината - дървото ти пречи на пряката слънчева светлина, по време на силен вятър - клоните ти тропат по стъклата и ще ги счупят. От общината да бъдат така любезни да дойдат да окастрят дървото, или въобще да го отрежат, както преценят. Пред нашия вход така кастрим дърветата през 3-4 години. Така решаваш проблем нумеро уно - достъпа на котките до апартамента на лудата бабка.

Seeker написа:

Там, едно бабе ги приютява, храни и размножава. И всички хора страдат от крясаците от вакханалията която си устройват и маризят.

Сигнал срещу изперкалата пенсия в полиция, община и Екоравновесие. Също - сигнал до домоуправителя на съседния вход. Така решаваш проблем нумеро дос - изперкалата пенсия.

Всички сигнали - писмено, с входящ номер и/или препоръчано писмо с обратна разписка. Без емоции, само изброяване на фактическата обстановка. За бълхите на малкия - снимки и медицинско. Ако може сигналите да не са подписани само от теб, а и от други твои комшии, на които котешката седянка им причинява дискомфорт - още по-добре. Ако успеете да вкарате и някоя медия в драмата (напр. Господари на ефира) - най-добре.

Seeker написа:

10-на кучета които бяха с нея докато ровеше боклука и ги хранеше, нападнаха колата и малкия се стресна.

Отново - сигнал в общината и Екоравновесие за наличие на безстопанствена тумба помияри. Снимки/клипчета на бабетката как ги храни. Ако общината си пита уя (а тя така ще направи) - читав адвокат и дело срещу общината за 10 000 лв обезщетение (отново - ако може и твоите съседи да заведат по едно дело за 10 000 лв, та общата сума да набъбне над 100 000 лв). След като им заведат дело в съда - изведнъж от общината стават особенно чевръсти - лично пробвано.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

2

#7 03.07.2017 10:41:38

Seeker
Редови

Уеб-сайт

Днес ги почнах по ред на номерата, домоуправител(фирма), комшии. Ако ми остане време днес, ще тичам до общината. Имам комшия, който работи в районното срещу нас.
Надявам се до края на седмицата да имам резултат. Иначе, ще се налага да подлудявам.

Офлайн

0

#8 03.07.2017 10:48:12

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016
Уеб-сайт

Котките обожават Валериан. Навремето, като деца така ги ловяхме. Та сипи им в една паничка, в чувала и някъде далеч извън града ги пусни.

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

1

#9 03.06.2018 17:49:36

William Bligh
Редови

Регистриран: 13.06.2014

Как да се отървеш от котките, без да ги нараняваш...
Ми пречукай бабата...

Офлайн

2

#10 04.06.2018 21:55:30

freako
Редови

От: Видин
Регистриран: 13.01.2013

Хъски - избива ги до крак. Сериозно това е кучето дето изпитва особена омраза към котки.
Фирмите за ДДД предлагат и пръскане срещу котки с някви репеленти.

Офлайн

0

#11 04.06.2018 22:05:18

Seeker
Редови

Уеб-сайт

William Bligh написа:

Как да се отървеш от котките, без да ги нараняваш...
Ми пречукай бабата...

Абе бях си наумил да и пусна една стрела и да обвиня местните индианци.  big_smile  Но нещата се разминаха с разрешително от общината за окастране на дървото и пръскане. Сега се мотат само два котака, защото като немогат да се катерят до терасата, биват гонени от кучета.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff