XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 17.06.2017 11:40:19

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Видинска среща

Здравейте,
Следващата седмица  на 24 събота заминаваме с жената и децата за Видин. Ще поостанем  няколко дни и бихме се радвали да се запознаем с колеги от района. Смятаме да отделим време за риболов по Дунав. Когато сме в този район посещаваме и една много красива месност с бистра рекичка. Казва се Божурица. Всяка компания е добре дошла. Може да пийнем бира и да хапнем риба.:)

Офлайн

1

#2 17.06.2017 11:46:36

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Видинска среща

През Свищов, Козлодуй и Лом ли ще минете или през Плевен? Дунавският път е много готин за пътуване и не толкова за шофиране. През Плевен може да видите Бачо а ако минете през София бирата е от мен.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

1

#3 17.06.2017 12:11:57

kyshe
Редови

Уеб-сайт

Коле, аз събота сутрин излизам от работа и не знам как ще сме с организацията. Сигурно ще бързаме на отиване. Жената ще кара и ще гоним царския път. Ще минем през Плевен и Монтана. Пътят покрай Дунав имам информация, че е в много лошо състояние. Ако ти имаш път към Видин бирата е от мен. smile

Офлайн

0

#4 17.06.2017 12:30:16

Кольо
КорифееЦ

Уви. Преди години всяка есен правехме дълги излети около Цибрите за бяла мряна и амур ама от много не сме ходили в този край и така като ги виждам нещата, вероятно още дълго няма да ходим. На Кула и Рабиша има доста добър костур ако ти се занимава.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

1

#5 17.06.2017 16:23:47

freako
Редови

От: Видин
Регистриран: 13.01.2013

Мини си по царският път. През Димово е пъно с камиони, обаче през Арчар ще ви опадат бъбреците. Аз кат ходя в Русе си карам през Димово-Монтана-Враца-Плевен-Русе. Всичко друго е свързано с повечко псуване smile
За съжаление бачкам 6 дена и само неделята ми е свободна, но тя е свързана с домашни задължения та няма шанс за кръшкане. А как ми се ходи за рибааааааааааа!!!!!
Жената ме увика, че ПАК съм дал 15лв за билет, а съм ходил 1 път миналата година big_smile

Офлайн

1

#6 17.06.2017 16:29:34

Кольо
КорифееЦ

freako, според последните поправки в закона май за Дунава не ти трябва билет. Или бъркам? Останал съм с впечатление, че в ИАРА се обсъждаше точно такъв казус и струва ми се бяха решили да приравнят дунавският с морският риболов.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#7 17.06.2017 17:13:33

desi chobanova
Редови

От: Гр. Русе
Регистриран: 22.01.2017

Freako, ние Врацата я пропускаме- цепим през Борован, Кривидол...Монтана. Преди няколко години оправиха този участък и пътят е супер!
Кольо, ние си вадим билет за Дунава, мисля че си трябва.

Офлайн

0

#8 18.06.2017 16:03:19

freako
Редови

От: Видин
Регистриран: 13.01.2013

За на всякъде ти трябва билет. Даже и за платените. Водите са национални. Дунава (във видинският участък) просто тази година не го включиха във забраната. Ама аз предпочитам язовирите.
За морският не знам как е. Знам, че ония с лодките си вадят разрешителни. Ама аз ако се изтипосам с телескоп на кея на Варна все ми се струва, че ще ме глобят без билет.
Деси, кой е от Видин?

Офлайн

0

#9 18.06.2017 16:07:41

kyshe
Редови

Уеб-сайт

Кольо написа:

Уви. Преди години всяка есен правехме дълги излети около Цибрите за бяла мряна и амур ама от много не сме ходили в този край и така като ги виждам нещата, вероятно още дълго няма да ходим. На Кула и Рабиша има доста добър костур ако ти се занимава.

Аз не съм голям рибар. Ходя с някоя плувка или дънна по-скоро заради почивката. Не знам тънкостите на риболова. Ловя на торен и бял червей само. Любимата ми риба май са попчетата. Много ги харесвам, а и лесно се ловят. Превъзходно мезе са за биричката smile

Офлайн

0

#10 18.06.2017 16:12:08

desi chobanova
Редови

От: Гр. Русе
Регистриран: 22.01.2017

freako написа:

За на всякъде ти трябва билет. Даже и за платените. Водите са национални. Дунава (във видинският участък) просто тази година не го включиха във забраната. Ама аз предпочитам язовирите.
За морският не знам как е. Знам, че ония с лодките си вадят разрешителни. Ама аз ако се изтипосам с телескоп на кея на Варна все ми се струва, че ще ме глобят без билет.
Деси, кой е от Видин?

Freako имам баба и братовчеди smile

Офлайн

0

#11 18.06.2017 16:20:48

kyshe
Редови

Уеб-сайт

Кольо написа:

freako, според последните поправки в закона май за Дунава не ти трябва билет. Или бъркам? Останал съм с впечатление, че в ИАРА се обсъждаше точно такъв казус и струва ми се бяха решили да приравнят дунавският с морският риболов.

Мен последно ме проверяваха граничните на Дунав. Билет си трябва за всеки водоем. При нас има едно блато, за което общинска полиция събира такси и не проверява за билети, но ако минат ИАРА на проверка си налагат глобите. По платените из нашия район рядко минават, но не прощават на хора без билет без значение, че са платили такса. Аз си вадя билет за 6 месеца след забраната преди първият излет.

Офлайн

0

#12 18.06.2017 17:06:38

Кольо
КорифееЦ

И аз вадя билет, въпреки, че като инвалид имам право на безплатен.
Имам прекрасни впечатления от Видин и видинчани. Жалко, че няма да минавате през София.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#13 18.06.2017 17:20:05

kyshe
Редови

Уеб-сайт

Кольо написа:

И аз вадя билет, въпреки, че като инвалид имам право на безплатен.
Имам прекрасни впечатления от Видин и видинчани. Жалко, че няма да минавате през София.

smile
Ако имаме път при някое пътуване със сигурност ще се обадим.

Офлайн

0

#14 19.06.2017 01:37:26

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Темата за риболовните билети защо толкова много ми напомня на това с винетките - плащаме ги, а си караме по разбити пътища ... и въпреки това контролните органи ни глобяват при липсата им.

Къде се влагат средствата от платените билети - за зарибяване, за нови навеси и удобни заслони за риболов, за екология по реки и язовири, за издръжката на ИАРА или за нещо друго ... някой знае ли ?

П.П. И единственото, за което се сещам като привилегия е, че освен инвалидите и децата които са непълнолетни могат да придобият безплатни риболовни билети ...

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

2

#15 19.06.2017 09:57:17

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

За децата е безплатен, и не се подновява (еднократно изкарване), докато не навършат 14 години! Моя големия с такъв ходи в момента...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff