XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 02.05.2017 23:02:15

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Първият ни излет с огън и хамаци.

Та все от някъде трябва да се почне. Въпреки, че преди време изведохме Илия до Игликина поляна, вчера ни беше първият "сериозен" излет. Въпреки, че с брат ми го решихме малко спонтанно, жените реагираха бързо и с едно кратко спиране на Лидл за наденички и бири се изнесохме от София към едни скътани езерца в Лозенска планина.  Риболовът не беше приоритет. Идеята беше Илия да е с братовчедите си на слънце и въздух, да види какво е това жив огън и да го осмърдим на пушек. Искахме да разберем и друго, което за нас с Петя беше най-важно - как вървим и до какво ниво сме стигнали с адаптацията на Илия.
На мястото както предполагахме нямаше никого, изключая един рибар малко по-далеч от нас. Включихме децата в събирането на дърва за огън и почистването на района. Ролите бяха разпределени и отговорностите делегирани - едни събираха съчки, други големи клони, имаше отговорник и по разпалките и такъв по бране и правене на шишчета. Следваше палене на огън с ферородна запалка и разполагането на готовите шишчета около готовите вече въглища.
Времето беше прекрасно и предразполагаше към релакс с бира, наденички, бира под музикалният съпровод на птичи песнички.
Нищо кой знае какво - пикник. Това обаче ни беше първият семеен пикник с Ичко. След 7 месеца борба стъпка по стъпка, стъпка по стъпка с неминуемите приливи и отливи за осъществяване на контакт и изграждане на доверие, след всичките психологически и здравословни перипетии през които минахме, това беше теста през който трябваше да минем за да разберем до къде сме стигнали. Доста хора на едно място в абсолютно нова среда с невиждани и непознати до сега за Илия неща - огън, пушек, миризми, гора, хамаци и голяма вода с нови звуци. Все неща, които могат да предизвикат някакъв тип негативна реакция и дори да ни да ни върнат отново в изходна позиция. Но слава Богу! Юнакът се държа мъжки и ни зарадва с чудесно демонстрираната си привързаност към нас, доверие и наченки на радваща самостоятелност в непознатата среда. Нямаше никакъв страх от непознатите неща а по-скоро здравомислена (за състоянието му и възрастта) резервираност към новите неща и някакъв тип проучване. Тичаше с пингвинската си походка на една страна след братовчедите си и се опитваше да влезе във всички локви по пътя. Клечеше до кофата със стръвта на рибаря и хвърляше камъчета в езерото все едно това прави по цял ден и сърдеше, че не го пускаме да си ги вади обратно. Много интересно му беше поведението на люлеещият се хамак, но не останах с впечатление, че беше очарован. Отношението му леше като към нещо което има потенциал да му хареса ама не е във възторг от него. Някак си като, че ли липсата на твърда основа му беше странна. Накрая си заспа като пич сред цялата врява и когато трябваше да си ходим, категорично отказа да влезе в колата и искаше да останем още.
Та така! Всички издържахме теста и резултатите надминаха очакванията ни.

Слагаме клонки в огъня
image.jpg

Много люти това, бе?!
image.jpg

Ама пък мирише вкусно...
image.jpg

Аре пък да ги пробваме тия хамаци
image.jpg

Аааа, снимате а?! Ама то май си е готино в хамака, бе...
image.jpg

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

20

#2 02.05.2017 23:17:33

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Отг: Първият ни излет с огън и хамаци.

Евала брат за хубавите моменти!
Дай Боже повече такива ,че и по хубави!

Офлайн

1

#3 02.05.2017 23:45:37

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016
Уеб-сайт

Браво Коле от сърце !!!

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

1

#4 02.05.2017 23:50:45

SpirovTS
Редови

Регистриран: 02.03.2014

Коле да ти е жив и здрав юнакът!Завиждам ти благородно за сговорната дружина и емоциите които сте преживели.

Офлайн

1

#5 02.05.2017 23:55:40

Кольо
КорифееЦ

Как ме зарадвахте с подкрепата си, момчета! Дано Бог да ви въздаде стократно за добрите ви думи!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#6 03.05.2017 10:36:57

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Да ви е жив и здрав малкият бушкрафтър!

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

1

#7 03.05.2017 17:50:15

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Е на това му викам аз хубаво прекарано време. Илийката вече е станал левент.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#8 03.05.2017 18:19:35

Кольо
КорифееЦ

windwarrior написа:

Е на това му викам аз хубаво прекарано време. Илийката вече е станал левент.

То всъщност само ти, Гергоф и Gareth разбирате в дълбочина това за което говоря, но благодаря на всички от форума за подкрепата! Големи сте!
Апропо, това е мястото дето ти говорех за него и на което ви предлагах да ви водя.

Последно редактиран от Кольо (03.05.2017 18:22:26)

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#9 03.05.2017 19:48:01

GoldenRatio
Редови

Регистриран: 20.06.2013

Браво Коле, напълни ми душата. Малкият много е пораснал и е голям сладур, от доста време не съм го виждал. Да сте живи и здрави smile

.....в тази връзка и аз започнах да водя малката. Вече имаме редица излизания из планините. Нямам търпение да порасне още, за да може да бивакуваме и за през нощта.

Офлайн

1

#10 03.05.2017 20:09:26

Кольо
КорифееЦ

На една вълна сме Ванка. Знаеш!

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#11 03.05.2017 22:57:48

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Чудесно преживяване Коле. Радвам ви се от сърце.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

1

#12 04.05.2017 07:37:24

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

Коле, с толкова любов и разбиране на света на сина ти си го написал! Попаднал е малкия на хора. Ще стане човек.

Офлайн

1

#13 04.05.2017 08:31:35

Кольо
КорифееЦ

Абе, божа работа си е всичко! Милостив Господ - сподоби ни с чудно детенце.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

1

#14 05.05.2017 15:46:08

Dojo
Редови

Регистриран: 20.04.2017

Браво Коле, така трябва! Щом проходи, на рамо и гората. Да слуша врабчетата и гледа как растат гъбите. След някоя година, живот и здраве, много ми се иска и аз така да подхвана моя. Е няма да е сина, а внук ми, но това няма значение. Мерси че сподели!!!

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff