XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 29.09.2016 13:02:50

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Форумна среща - Шуменско плато - 22-25.09.2016

Такааа, като за начало да започнем с една снимка от срещата - нещо около което се въртяха разговорите близо 3 дена ... wink

037454082-big.jpg?r=0

https://goo.gl/photos/xSDMCRy9HHXKE4f49

За колегите, които си задават въпроси - представете си че това е един гумен ботуш...

И въпросите, на които търсехме отговор smile
- какво приложение намира един гумен ботуш в селското стопанство и по-точно в дребното животновъдство?
- по какъв начин помага на стопанина един гумен ботуш?
- оказва ли влияние на млеконадоя използването на един гумен ботуш?
- има ли значение какъв е цвета на гуменият ботуш при неговото използване в животновъдството?
- вреден ли е гуменият ботуш за здравословното състояние на животното?
- вреден ли е един гумен ботуш за животните от съседното стадо на конкурентен стопанин? 
- как се отразява на психическото състояние на стопанина на стадото използването на един гумен ботуш?

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

7

#2 29.09.2016 19:10:06

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Отг: Форумна среща - Шуменско плато - 22-25.09.2016

Моето скромно мнение, по отношение техническите характеристики на ботуша е, че е по важна височината от колкото цвета. Разбира се разсъжденията ми са чисто теоретични тъй като ми липсва практически опит в използването на един ботуш в животновъдството. И за да. не бъда разбран неправилно искам да подчертая, че използвам думата "липсва" в смисъл че нямам такъв опит, а не че много бих искал даимам. Това го уточнявам, защото на сбирката имаше двама действащи адвокати и един бивш следовател, а всички знаем колко са опитни представителите на тези професии в изопачаването на думите. Добре че нямаше някой журналист. Само те са по-страшни.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

1

#3 29.09.2016 21:06:51

RELAX
Модератор

Продължавам с няколко клипчета от срещата, защото се оказа че платформата за споделяне на снимки PICASA е с нов правоприемник - GOOGLE PHOTO, който не позволява директно вграждане на снимки, а само предоставя активен линк, който пък може да се отвори и гледа само от регистрирани потребители на GOOGLE+. По тази причина има колеги, които виждат снимката от първия ми пост за срещата, а други - не.

До като оправя тази бъркотия чрез друга платформа за споделяне - ще постна няколко клипчета за уърк шоп-овете които бяха проведени.

Първото видео е за начина за палене на огън чрез добиване на искри от карбоново острие на нож, кремък и подложка за въгленче от праханова гъба. Гнездото е съставено от естествени материали намерени на место, а именно = суха кора от повет, разрошено лико от кора на липа и ивици от кора на бреза.

В ролята на тиичър и експерт - bubachko, оператор - RELAX

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

Офлайн

7

#4 29.09.2016 21:21:36

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Евала , много добра работа както на експерта така и на оператора Браво.

Офлайн

0

#5 29.09.2016 22:15:05

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

RELAX написа:

Такааа, като за начало да започнем с една снимка от срещата - нещо около което се въртяха разговорите близо 3 дена ... wink

https://lh3.googleusercontent.com/UA9bN … 20-h690-no

https://goo.gl/photos/xSDMCRy9HHXKE4f49

За колегите, които си задават въпроси - представете си че това е един гумен ботуш...

И въпросите, на които търсехме отговор smile
- какво приложение намира един гумен ботуш в селското стопанство и по-точно в дребното животновъдство?
- по какъв начин помага на стопанина един гумен ботуш?
- оказва ли влияние на млеконадоя използването на един гумен ботуш?
- има ли значение какъв е цвета на гуменият ботуш при неговото използване в животновъдството?
- вреден ли е гуменият ботуш за здравословното състояние на животното?
- вреден ли е един гумен ботуш за животните от съседното стадо на конкурентен стопанин? 
- как се отразява на психическото състояние на стопанина на стадото използването на един гумен ботуш?

За един гумен ботуш не мога нищо да кажа. Но за чифт - имам сериозни наблюдения и въз основа на тях мога да споделя, че е незаменим аксесоар в модата на животновъда.

Галимунди написа:

Това го уточнявам, защото на сбирката имаше двама действащи адвокати и един бивш следовател, а всички знаем колко са опитни представителите на тези професии в изопачаването на думите.

Хм...интересно кои ще да са колегите

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#6 29.09.2016 23:06:36

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Галимунди написа:

...тъй като ми липсва практически опит в използването на един ботуш в животновъдството. И за да. не бъда разбран неправилно искам да подчертая, че използвам думата "липсва" в смисъл че нямам такъв опит, а не че много бих искал даимам.

Гузен негонен бяга tongue

Що се отнася до останалите колеги (неприсъствали на срещата), те явно съвсем нямат опит с тази техника при използването на ботуш, щом все още няма дадени отговори на въпросите на RELAX. Не знам защо овчерите (пардон - операторите на биологични единици) все още се ослушват, а не пишат. Тяхното мнение, впечатления и съвет биха били най-ценни, защото са от първа ръка tongue

Последно редактиран от Ийон Тихи (29.09.2016 23:13:39)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#7 30.09.2016 09:01:25

Галимунди

samotniq valk написа:

...Хм...интересно кои ще да са колегите

Ето го първия ти колега:

Ийон Тихи написа:

...Гузен негонен бяга ...

Прав бях, че ще намерят начин...

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#8 30.09.2016 19:47:21

RELAX
Модератор

Продължавам със следващото видео от срещата, а именно - пример за палене на огън чрез добиване на искри от огниво (чакмак), кремък и подложка за въгленче от домакинска стоманена вата.

Гнездото отново е съставено от естествени материали намерени на место, а именно = суха кора от повет, разрошено лико от кора на липа и ивици от брезова кора .

В ролята на тиичър и експерт - bubachko, оператор - RELAX

Офлайн

2

#9 30.09.2016 20:57:21

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Да задам въпрос към експерта, "тиичъра" ли му казвате:

Г-не само с картонена опакоФка от бисквити "Престиш" ли може да се запали огин, или може да се ползва и друг вид такава - kашонена.

п.п. По въпроса за цвета на ботушите - ми на мен не ми пука за цвета. Щот съм далтонизт. По-важното е - да е дълбокичък и не много мек.
Старите руски кавалерийски ботуши с твърда мукава се пирфектни за разпалване на самовар, например, но за животновъдството не са удачни щото влагата скапва ботуша.

Офлайн

0

#10 01.10.2016 19:28:43

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Добре , че ви намерих истински ботуш , че ваште едни ботушии ...

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#11 01.10.2016 19:37:01

Галимунди

14449968_1160692157339049_7102757147044134934_n.jpg?oh=35815f7f3c3d0cc467bd5c5a2a4024d8&oe=58720C02

Два чифта ботуши и са твои.

Офлайн

3

#12 04.10.2016 09:11:04

diavolo696
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 14.07.2011

Е да но в крайна сметка това не е ли кубинка. В този случай гумения ботуш няма място ?!?

Любомир Найденов -  [url]http://hobbymodelsbg.blogspot.com/[/url]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! ®евгени 200

Офлайн

1

#13 05.10.2016 19:47:45

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

RELAX написа:

.........
За колегите, които си задават въпроси - представете си че това е един гумен ботуш......

Офлайн

0

#14 05.10.2016 19:53:37

RELAX
Модератор

Колеги, този път форумната среща по нищо не се различаваше от другите по отношение на логистиката. Чувахме се по телефоните, разбирахме се кой кога и къде, и накрая се установи кой  е решил да отдели от личното си време – 4 дни празнични и почивни, да ги споделим взаимно. Главният виновник за това е Ванката(Галимунди), за което сърдечно му благодаря!

В последният момент Ийон Тихи(Роман) се контузи и с прискърбие съобщи във форума, че няма как да е сред нас.

Както и да е – на деня „х” се посрещнахме с плевенските да-гета, доказано сериозната група на (Bubachko & Gotty) на ЖП гара Шумен. Не след дълго бяхме на отправната точка – комплекс „Шуменска  крепост”.

Там изчакахме да пристигнат варненските тюлени Влади(Okdalf) и Андро(AnJSan), когато получихме обаждане от Ийон, че иска да го изчакаме на място, само за да може се види с колегите.

Бургазлии вече пътуваха и докладваха по телефоните, че успешно атакуват последните километри на Ришкия проход преди Шумен.

Съответно се чухме и с админа, който потвърди, че е съвсем близо до гората, в смисъл - до нас.

Когато Ийон и съпругата му Мони пристигнаха на изходната точка и след кратки прегръдки и целувки не устояха на въодушевлението от срещата и много скоро ни зарадваха с тяхното решение. На контузеният Роман не му трябваше много време за увещаване, за да преглътне болката от травмата в петата, и да реши се включи – заедно с Мони, а по-късно и децата им през следващите 3-4 дена ...

В резултат на всичко предвидено надвечер лагер вече строяхме на терен всичките  10-12 човека съфорумци.

037453895-big.jpg?r=0

037453900-big.jpg?r=0

037453901-big.jpg?r=0

037453896-big.jpg?r=0

037453897-big.jpg?r=0

Лагера беше на терена, на който през м.март т.г. бяхме провели пролетна форумна среща с колегите Здравко(Мастодонт), Матей(Биолендер), Ицата(Дипчиков), Жоро(Джорж), Роман(Ийон Тихи), Стоян, Румен и аз.(https://photos.google.com/photo/AF1QipM … 6KpQ?hl=bg)

Бургаската банда в състав Галимунди & femili беше подсилена и укрепена от нов форумен член – Свилен, колега - колкото тих и скромен – толкова и прецизен при всичко което казва и прави. Явно предпазлив в началото от новите запознанства, в последствие се оказа гоуем пич, който беше предвидил почти всичко при въпросите - "... а някой случайно има ли ..."

037453862-big.jpg?r=0

Те така – издигнахме палатките, направихме и софрата иии,  заваля дъжд, тих, кротък, есенен, ама дъжд ... Няма лошо, когато си подготвен всичко е ОК. Едно платнище приюти под полите си софрата и така откарахме до ... бе бая късно беше га лагера утихна първата вечер.

037453893-big.jpg?r=0

Само за протокола – Бачо и Андро бяха се подготвили за най-буш оцеляване... Бачо с подслон от платнище + нар от клони и немски спален чувал от втората световна – двуслоен, двукомпонентен с гумиран външен слой, който и радиация явно зор пропуска - много добра разработка, а Андро (както винаги) си изгради практичен  „А” образен подслон, който закри с обикновен найлон и си спа там като пич през следващите три нощи

Галимунди беше предвидил абсолютно всичко и естествено – подготвен за осигуряване комфорта на семейството си. Може би в тях бяха останали единствено тапетите, мокета и някои от по-големите уреди, като автоматичната пералня, съдомиялната и фризера ... wink  Въпреки че беше донесъл половин Бургас и малко от Приморско, той също беше решил да нощува на заслон под платнище баш на ачика, така че бушмаците бяха станали вече трима ...

На лягане си честитихме националният празник, който съвпадна и с настъпването на астрономическата есен и захъркаме в хор, с изключение на плевенският Ванко - Gotty, защото горкия не може да произнася звука „Р” и по тази причина не може и да хърка... wink

Дъжда валя цяла нощ с малки прекъсвания, но се усещаше по-скоро като унасящ те в съня шум, отколкото неприятно плющене на вода по стените на платнищата и палатките...
На сутринта естествено най-ранобудните бяха Бачо, Андро и Галимунди – естествените подслони предразполагат за това ранобудие ... Бяха запалили лагерния огън и сложили вода за кафе. Всички плавно се надигнахме от сън и налазихме софрата около огъня.

037454074-big.jpg?r=0

037453867-big.jpg?r=0

Кой кафе, кой чай, след което следваше буш-закуска – вкусни мекици приготвени от тесто, което Стоян извади някъде от ръкава с буш-магии - като приятна изненада, и бяха изпържени на стар, 60 годишен чугунен тиган на огъня ...

След като в лагера останаха временно трудоустроените поради домашни и спортни злополуки колеги - Галимунди и Ийон Тихи, около обяд поехме на приятен, лек 2-3 часов поход към местните забележителности по платото. Целта ни беше да посетим и да се насладим на гледките от скалният феномен „Окото” и намиращият се под него исихастски скален манастир, който носи името "Костадинов манастир" и датира създаването си някъде през далечния 12 век и обитаван според историците активно поне до 15 в.

037453905-big.jpg?r=0

037453906-big.jpg?r=0

037453907-big.jpg?r=0

037453919-big.jpg?r=0

На път за там Стоян ни показа буковите ядки нападали по пътеката. Оказаха се доста вкусни в сурово състояние и събирането им стана причина за чести почивки преди да стигнем до "Окото"

037453908-big.jpg?r=0

037453914-big.jpg?r=0

Легендите разказват, че който мъж мине през „Окото”, мъжкото му достойнство нараства трайно със завидните + 3 см. Не си спомням кой колега беше, но след няколко минавания през „Окото” сподели, че вече е разбивач на митове – легендата явно е жив блъф – все на 3 см. си била останала чочката му ... smile

Снимките показват къде и какво сме преживяли и кой е минавал през „Окото” ...

037453925-big.jpg?r=0

037453926-big.jpg?r=0

037453929-big.jpg?r=0

037453934-big.jpg?r=0

037453935-big.jpg?r=0

037453938-big.jpg?r=0

037453941-big.jpg?r=0

037453944-big.jpg?r=0

Румбата атакува пътеката нагоре към скалите.

037453937-big.jpg?r=0

Някой шпионира с фотоапарат зад храстите ...

037453936-big.jpg?r=0

След посещението и преживяните емоции около скалният феномен "Окото", се спуснахме по стръмна пътека в подножието на грамадната канара, където в скалният варовик се открива ръчно издълбан и издялан в скалата на височина около 8-10 м.от терена, обитаван в миналото от монаси-отшелници „Костадинов манастир”.

037453947-big.jpg?r=0

037453950-big.jpg?r=0

037453952-big.jpg?r=0

037453948-big.jpg?r=0

037453951-big.jpg?r=0

След приключване на похода бяхме малко огладнели... нормално. Хапнахме и се захванахме със занимания по интереси.

037453972-big.jpg?r=0

037453894-big.jpg?r=0

037453965-big.jpg?r=0

037454066-big.jpg?r=0

Видяхте по-горе представени от Бачо – палене на огън чрез искри по различни способи. Най-голям интерес според мене представлява показаният урок за запалване на домакинска стоманена вата, чрез искри от чакмак и кремък.

Стоян организира свита от лъколюбци и се отдалечиха от лагера на безопасно разстояние за повече от 2 часа упражнения и уроци по това направление. Ние всичките си бяхме извадили буш-аптечките в очакване, но не се наложи да ги отваряме – тръгнаха 5, върнаха се 5 … - живи и здрави.

Свилен усърдно готвеше всякакви ястия на сгъваема хобо печка, като успя да проведе необходимите тестове с какви точно съчки тя работи най-добре. Три дена само тази печка го храни, и той я "храни" и вярвам, че има идеи за рационализации на тази тема. wink

След това, отново Свилката ни показа как може да се изработи мини бичкия на терен, като единствено разполагаше с метален лист за рязане, две дъскички и паракорд. Другото беше набавено от гората. Получи се доста добър инструмент за рязане.

037453891-big.jpg?r=0

Той подготви достатъчно заготовки за изработване на дървени копчета, в случая за шамията на Владо, което може да се види в клипа по-долу ...

037453882-big.jpg?r=0

За вечерите край огъня няма да ви разказвам, защото съвсем ще съжалите, че не сте били при нас ...

Още при първата вечер се появи дилемата с гуменият ботуш и животновъдството. И за да открехна леко вратата на загадката – въпроса беше как самотните пастири успяват да снижат нивото на вътрешно напрежение и постигат облекчение на душата от постоянната самота при положение, че с месеци виждат единствено пасища, поля, гори и стадото си. И как един гумен ботуш помага за това ? tongue  И се започнаха едни версии, спектакли и цели филми  - 3 дена ... не е истина. Дори няколко пъти беше споменат и колегата Куман, като евентуалнo „знаещ” и възможен жокер – „обади се на приятел”, но правилата не позволяваха това, а само Владо знаеше правилният отговор, предвид дългогодишният му житейски опит ... wink

А Андро, за да подкрепи ийст коуст групата намери в храсталака около мъжката тоалетна прогнила и зеленясала кубинка, която припознахме на гумен ботуш и тя стана най-обсъжданият предмет в часовете на отдих и веселба край огъня.

037454081-big.jpg?r=0

Ден трети – още рано сутринта слънцето се прокрадваше между короните на гората и предвещаваше хубав, топъл и слънчев ден. Огън, кафе, закуска която мимоходом сляхме с обяд.

Междувременно Роман(Ийон Тихи) беше отскочил до града и въпреки травмата и всички закачки, че забравя с кой точно крак да куца, беше довел двете им прелестни госпожици – Ралица и Елица. Момите нямаха много време за адаптация и около 13 часа поехме на нова разходка към други местни забележителности по платото.

Потеглихме към поредицата от скални венци, които обгръщат платото с основна цел  – „Ханкрумовия скален манастир”. В манастира Митака - най-малкият бургаски буш представител, реши да се прояви активно и без никой да го забележи, с една метла така помете пода, че след това 20 мин. никой никой не виждаше от прах и пепел, а той - усетил попарата, която е надробил - стоеше в мъглата безмълвно, като мишка в трици. Пред другата група туристи, която се качи в манастира след нас и се давеше от пепела, казахме, че този наш вагабонтин за пръв път прави някаква беля и трябва да му простим това... Както каза Свела след това - "... Митю си ходи с белята, и никой не може да му отнеме тази привилегия ..." smile

От там по маршрут „Нещастна фамилия”  - който маршрут описва  в повестта си Васил Друмев по истинска история се отправихме към следващата местна забележителност –„Момина скала”.
Точно пък до последната точка от прехода, колегите успяха да видят уникален горски туристически заслон. Същият е оборудван с всякаква домакинска посуда, като порцеланови чинии, тигани и тенджерки, метални скари,  различни видове стъклени чаши, няколко к-та метални вилици, лъжици и ножове, всякакви подправки и продукти  като - сол. захар, оцет, олио, кафе ... дори и бутилка с 300-400 мл. ракия. В заслона има вградено зидано огнище (BBQ), и изградено LED осветление, което се нуждае само от един малък акумулатор и светва ... Да не забравя в хвалбата и наличието на постоянно течаща изворна вода, уловена в чешма на крачки от него.

Докато си почивахме на този заслон, имахме и шанса да се запознаем с момчетата, които са го изградили и продължават да го поддържат. Дори им споменах за една моя скорошна идея - че ще имат подарък за заслона, който ще видят скоро. Имах предвид факта, че там не видях аптечка. Идеята ми е да монтирам една здрава метална кутия в заслона, снабдена с най-необходимите и ползвани медикаменти и превързочни средства за оказване на първа помощ и с послание, че това е дар от българският бушкрафт форум...

Най-силно впечатление в този заслон не са всички гореизброени удобства и благинки на домашният уют, които описах, а един портрет на Васил Левски с надпис над него – „По делата им ще ги познаете”, което най-много ме жегна ....

037453892-big.jpg?r=0

Та така, малко се отплеснах, но искам да ви направя съпричастни към това което видяхме и преживяхме там.

Направихме преход около 5-6 часа, за който признавам си, не бях подготвил колегите. По едно време всички така бяхме прегладнели, че така налазихме един добре узрял дрян и няколко трънки около него, че след нас нищо не остана, и птичките после ни гледаха с лошо ... smile

По пътя имаше и други интересни неща, които не те оставят да скучаеш. Известно е че платото е изградено предимно от карст, което предполага много варовик и съответно наличието на естествени минерали. Щерката на Галимунди – Манката  прояви изтънченият си нюх по отношение откриване на фосили – и едва ли не на всеки етап намираше по някой много забележителен артефакт. Така успя да намери три доста интересни фосила на праисторически миди.

Свилката намери много различни по състав кремъци и се подсигури поне  за 5 год. за напред. Той направо на място ги отлюспваше на годни за остриета или палене с чакмак форми  ... А Gotty откри и откърти най-голямата праханова гъба, която до момента съм виждал на живо.

Прибрахме се в лагера около 17.30 – 18.00 часа и като се почна едно замезване ... И пак тос ботуш ... wink

Въпреки това на свечеряване стана време да се подсигурим с подходящи за вечерта дърва за лагерния огън, в което упражнение взеха участие всички, които знаеха че го могат.

Ден четвърти ...

Най-тягостния... Кафе, закуска и стягане на багажа, разваляне на лагера ...

Винаги това ми е бил най-тегавият ден, където и да съм ходил. Всички посърнали, мълчат, лутат се уж безцелно, само да удължат времето в което сме заедно. Познавате тези чувства, вярвам...

Последва и неизменната обща снимка от срещата.Тук най-интересното е не точно общата снимка, а подготовката за нея.

Винаги съм имал за идея да включа фотоапарата на видео, при организирането на тези снимки и сега се сетих. Получи се, но малко по време – нали дявола не седи мирен – баш тогава батериите дадоха фира, но все пак стана около 1 мин. видео, и пак ботуша е главния герой на преден план ... smile

А ето го и общият фотос

037454048-big.jpg?r=0

Силно се надявам и тази камера да е запечатала незабравимите моменти

037453903-big.jpg?r=0

Ta така, почистихме лагера от всичко човешко - изпратихме се с намерение за възможно най-близка среща и останаха единствено сладките спомени от буша ...

Изводи няма да правя, а ще изказвам благодарности в стил наградите на Oscar или Grami...

Благодаря на мама и тати, че са ме научили да чета и пиша.

На Стоян благодаря, че ни е събрал заедно толкова диванета преди много години ...

Благодаря на Галимунди, че стана основен локомотив за организиране на тази форумна среща. Благодаря му, че отдели 4 почивни дни на цялото си семейство, които да прекарат на палатка с всичките произтичащи от това неудобства.

Благодаря на Роман, че въпреки здравословните си проблеми и травмата на крака си участва активно заедно с цялото си семейство.

Благодаря на Свилен, че реши да се присъедини, да види и активно да участвува на форумна среща, въпреки семейните му проблеми.

Благодаря на Владо, че разбра смисъла на думата „келеш”.

Благодаря на Gotty, че въпреки всички вируси и бацили, които го бяха налазили, с нищо не показа, че им дава евалла.

Благодаря на Андро, че не измени на собствения си стил при нощуване на терен, и продължи да носи приза за баш буш бушмак ...

На Бачо благодаря за това, че не легна на хамака ми, защото и сега още щеше да има болезнен спомен от тази  дръзка постъпка (както се чувствам аз, дее) ...

Това е, въпреки че съм пропуснал поне 70% от всичко, което ни се случи и преживяхме на платото.

До скоро !

Офлайн

18

#15 05.10.2016 20:00:27

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Изключителна привилегия е да си част от тая общност. Кога ли ще се присъединя и аз, но не пречи да се гордея, че ви познавам smile

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

2
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff