XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 25.09.2016 08:23:30

viktor_bozhikov
Редови

Регистриран: 26.09.2015

здрав куфар(сак )на колела

Дали съществува здрав куфар (сак) на колела подходящ за офроуд пътешествия?

Офлайн

0

#2 25.09.2016 11:19:24

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Отг: здрав куфар(сак )на колела

Вероятно се шегуваш с този си въпрос? Но ако има такъв артикул сигурно ще прилича на РК-1 wink  Ама там вече става малко сложно,трябва да караш курс за правоуправление и куп други неща,навършени минимум години и опит зад волана big_smile

Последно редактиран от kozet_76 (25.09.2016 11:23:06)

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

1

#3 25.09.2016 15:44:16

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

viktor_bozhikov написа:

Допитай се до колегите от офроуд-форума, със сигурност могат да те посъветват добре с какво да се екипираш предвид това, което искаш да правиш и какъвто багаж смяташ да носиш. Няма нужда да откриваме топлата вода с издирване на някакви heavy duty куфари тепърва, хората там си ги знаят нещата. smile

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#4 25.09.2016 20:41:26

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

viktor_bozhikov написа:

Съществува! Даже няколко модела здрави куфари с колела. Рейндж Ровър, Ленд Ровър, Тойота Хайлукс и Митсубиши Паджеро са сред най-популярните куфари на колела за офф-роуд. smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

6

#5 25.09.2016 21:58:12

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

За мен лично остава отворен въпроса с какво точно офроуд-куфара се различава от нормалния (не-офроуд) куфар/сак.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#6 25.09.2016 22:55:24

sirstevancho
Редови

Предполагам търси просто нещо по-издръжливо и здраво като изпълнение. Със сигурност има фирми, които правят подобни неща или такива, чиито пътни чанти са по-здрави от други. Има удароустойчиви бутилки, които не се огъват от джип - тях също си ги купуваме, въпреки, че надали някога ще ни се наложи да разбираме дали наистина е така tongue

Офлайн

1

#7 26.09.2016 00:26:43

windwarrior
Зла Гад

sirstevancho написа:

Предполагам търси просто нещо по-издръжливо и здраво като изпълнение.

Устойчиво и здраво като изпълнение си е аксиома за куфар, особено ако пътуваш със самолет (всеки е виждал поне веднъж как се товари/разтоварва чекирания багаж). По презумпция куфара трябва да е здрав и издръжлив, не съм чувал някой специално да си търси кекав куфар. Та за това ми стана интересно какво ще да туй жувотно офроуд куфар? С него ли се прави офроуда (щом като е с колелца), след джипа ли го влачат?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#8 26.09.2016 15:55:34

sirstevancho
Редови

Далеч не съм съгласен. Абсолютно от всички стоки, които ни заобикалят - има боклуци, това с аксиомата е повече пожелателно, отколкото носител на някаква логика. Дори и да приема, че си прав - т.е. - фирмите правят куфарите си здрави защото знаят, че при затоварване на самолета лоуд контрола ще ги размята като парцалени кукли - с какво това не подкрепя факта, че някои производители обръщат допълнително внимание на качеството на изпълнение и здравината? Има куфари по 500 лв и такива по 30 и ако някой ми каже, че разликата в повечето случаи е само и единствено заради марката - искам да видя колко от нас предпочитат съветските джобни ножлета от някой неделен пазар пред Викторинокс и Венгер. Има не една фирма, предлагаща доживотна гаранция на стоките си - Садълбек, Янспорт. Както ние си говорим из форумите как някой имал Ташев Ийгъл на 10 години и не го е предала - така Янспорт за същото нещо дават доживотна гаранция и хората в щатите си пращат раници на по 15 години на фирмата, която или им ги стяга, или заменя с нова.

Ако проблемът е в това как си е формирал въпроса - не мисля, че е толкова голям проблем. Сигурно не търси сак, който сам догонва джипа ако падне - предполагам, че търси сак, който да натовари с много багаж, сак, който ще бъде друсан и тряскан и като е навързан с каиши и тям подобни - няма да подаде по шевовете и да му затрие нещата.

Най-добре човекът сам да си дообясни или разясни, за да не му адвокатствам аз тука, все пак си е в негов интерес да получи някакъв отговор.

Офлайн

1

#9 26.09.2016 23:11:53

windwarrior
Зла Гад

Човека пита изрично за офроуд куфар. За това се поинтересувах каква е разликата между офроуд куфара и обикновен здрав куфар. Може пък да има нещо дето аз да не съм в час.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#10 26.09.2016 23:25:11

sirstevancho
Редови

windwarrior написа:

Човека пита изрично за офроуд куфар. За това се поинтересувах каква е разликата между офроуд куфара и обикновен здрав куфар. Може пък да има нещо дето аз да не съм в час.

"здрав куфар (сак) на колела подходящ за офроуд пътешествия"

Офлайн

0

#11 27.09.2016 09:25:52

kraychev
Редови

Регистриран: 18.08.2015

Според мен, ударението в този въпрос е "здрав... на колелца..."
Аз го разбирам така: куфарът за е здрав, ДА ИМА КОЛЕЛЦА, които да могат да се движат по тежък терен, а не само по гладко асфалтирани повърхности. Може би - колелата да са по-масивни и с по-голям диаметър. Това са мои предположения, така разбрах въпроса на колегата. Отговор не мога да дам, не съм виждал як куфар с колела по горските пътеки. А може би това е нова ниша... cool

Not all those who wander are lost

Офлайн

0

#12 27.09.2016 10:45:36

survival91
Редови

Регистриран: 13.01.2014

дайте снимки да видим какво представлява това чудо на чудесата.

България над всичко

Офлайн

0

#13 27.09.2016 12:53:13

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Човекът пусна темата и ни гледа сеира smile Не ви ли прави впечатление, че откакто е пуснал темата, не е написал и дума повече (независимо от бурната дискусия относно това - какво е имал предвид под "куфар").

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#14 28.09.2016 00:10:38

mastodont
Редови

Регистриран: 09.05.2011

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/8c/a5/18/8ca518cdc777eddb59625fbcb15b420f.jpg
таквоз ли? малко кат РК-1К...ама...обратна ;-)
"hiking trailer"

Последно редактиран от mastodont (28.09.2016 00:11:39)

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

2

#15 28.09.2016 00:24:34

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Може, да изглежда смешно, но със сиурност е по-удобно, отколкото да мъкнеш раницата на гръб. Аз, лично, бих  увеличил диаметъра на колелото, за проходимост; и вероятно бих добавил още едно - за стабилност. Вярно, че цялата конструкция ще е по-тежка, ама нали не я носиш, а я влачиш. smile

Някои историци твърдят, че по подобни причини бойната колесница предшества с векове кавалерията. smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff