XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#106 15.06.2014 18:01:07

William Bligh
Редови

Регистриран: 13.06.2014

Отг: Дребни трикове за лична хигиена сред природата

Okdalf написа:

Какво разбирате под "цивилизовано"решение. Обрязването при мъжете е от хигиенна точка, не от религиозна.

Не става въпрос за обрязването, ами за търкането, баси... Споменах бедуините - ами че един преход може да трае седмици - и наоколо само пясъци. Водата не може да се разхищава, а господ а категоричен - 5 пъти на ден и всеки път - чист и изтъркан. Даже май така си и пише в Корана - той баш там си е написан - сред пясъците, та Мохамед е знаел какво пише - като няма вода - пясък! Ама... с пясък... по-лошо от маясъл, таквоз... Жули:) Ще трябва да я проверим тая трева - лопен. Може да се окаже добро предложение.
А за цивилизацията - ами то като отидеш сред дивото - няма как, ще се справяш някак. Ама все пак ние излизаме от цивилизацията... някаква си там... и си ходим с предразсъдъците. Особено си проличава в смесени компании. Аз затова се питах - как са се справяли викторианските дами насред морето в спасителна лодка, щото няма как - трябва да клечат през планшира, а мъжете да си чоплят ноктите. Даже и в съвременните по-малки яхти, където няма място за отделен кенеф, е същото.
Е... май няма изход - трябва да се примиряваш:)

Офлайн

0

#107 15.06.2014 18:31:51

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

" Ще трябва да я проверим тая трева - лопен. " big_smile Ми тя си работи, и то много добре.
М/у другото моряците на ветроходните кораби са си прали дрехите влачейки ги след кораба.

Последно редактиран от Okdalf (15.06.2014 18:36:11)

Офлайн

0

#108 15.06.2014 18:39:22

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Kent написа:

бутилката достатъчно подскача и в багажника smile

Абе от къде имате такива големи багажници бе? В нашата кола нищо не може да подскача в багажника, като тръгнем цялата тумба. Последните неща се натъпкват с шутове.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#109 15.06.2014 18:47:37

Okdalf
Сръчко

Ванка Вие и с Хавтобус да тръгнете и него ще напълните.  *ROFL*

Офлайн

0

#110 15.06.2014 19:26:31

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

подскача един път подскочи и през дупката за тонколоните и през джама и се не видя. и останахме без гащи, аз затова съм скептичен за въженцето да я теглим, /предложението на колегата/

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#111 15.06.2014 20:36:42

William Bligh
Редови

Okdalf написа:

" Ще трябва да я проверим тая трева - лопен. " big_smile Ми тя си работи, и то много добре.
М/у другото моряците на ветроходните кораби са си прали дрехите влачейки ги след кораба.

Ха... Аз съм моряк, ама по Дунав. Дрехите не, ама одеалата и пътеките и сега така перем - отзад, във винтовата струя. 3000 конски сили пералня smile 2 винта с по 200 оборота в минута... Даже сме по-добре от морските кораби, щото те са доста по-мощни, обаче са нискооборотни и винтовете им са дълбоко, та нямат такава хубава, пенеста струя отзад.

Офлайн

0

#112 15.06.2014 21:49:50

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Okdalf написа:

Какво разбирате под "цивилизовано"решение. Обрязването при мъжете е от хигиенна точка, не от религиозна.

Кажи го на някой практикуващ мюсулманин или юдеин. Ех, колко хубаво го е казал Йовков...
А "цивилизовано" в случая разбирам в контекста на местната цивилизация, демек култура, в която лиричният герой фецисира.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#113 15.06.2014 22:20:40

Okdalf
Сръчко

Коле, като човек който е прочел Библията и съответно Корана /почти/  имам просто решение. Напалм - върши ЧУДЕСА.  :[ ИИИИИИИИИИИИ засрах темата  :[  *DONT_KNOW*

Последно редактиран от Okdalf (15.06.2014 22:22:46)

Офлайн

0

#114 15.06.2014 22:34:13

William Bligh
Редови

бай Кольо написа:
Okdalf написа:

Кажи го на някой практикуващ мюсулманин или юдеин. Ех, колко хубаво го е казал Йовков...
А "цивилизовано" в случая разбирам в контекста на местната цивилизация, демек култура, в която лиричният герой фецисира.

Е... Прав е човекът. Подобни религиозни правила, като обрязването и забраната на свинското и алкохола, например, религиозните днес ги спазват единствено по религиозни причини, ама тя, религията... противно на вярванията на религиозните, не е паднала от небето. В онзи горещ и сух климат в едион момент са осъзнали, че с алкохол и тежка, мазна храна не се оцелява добре, а пък неподрязаният таквоз е склонен и на болести, и на смрад да се поддава, че и дамите да заразява... И като не са знаели защо така се получава, минали са по най-лесния път - религиозната обосновка, която в по-студените страни се е оказала ненужна. Но в основата наистина е хигиената.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 15.06.2014 22:34:13[/merge_posts_bbcode]

Okdalf написа:

Коле, като човек който е прочел Библията и съответно Корана /почти/  имам просто решение. Напалм - върши ЧУДЕСА.  :[ ИИИИИИИИИИИИ засрах темата  :[  *DONT_KNOW*

В тоя смисъл... имам по-милостиво и по-радикално решение - ГЛАД! smile Ай сиктир, бе... Казват, имало разни, дето били гладували по 30 дена, че и повече... Какво пречи глад 2-3 дни предварително, за източване на системата, и после - марш по горите! И ти е леко, и чисто... Кеф... Пък и може захранка с течни храни, глюкоза... Разни такива, дето се абсорбират на 100% от червата и нищо не остава. Само да не предизвикат сюргюн... hmm

Офлайн

0

#115 15.06.2014 22:35:45

Okdalf
Сръчко

Да се върнем на темата за хигиената. Може ли  8)

Офлайн

0

#116 28.07.2015 10:27:31

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Супер идея за индивидуална тоалетна в природата ... wink

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

1

#117 28.07.2015 10:41:48

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Добра , добра ... колко да е добра тая идея ?
- Мекичко, няма да ти обива , ама чудно защо е с камуфлаж отвън . Оранжевото нещо , ако не е сложено ще стане белята докато я търся тая кофа ... Освен това аз лично не бих помъкнал и кофа наред с туристическите неща - в гората пространство колкото щеш , яма може да се изкопае .... Друга бира е естествената поза за изхождане ( демек клек ) и седящата поза в съвременна тоалетна в Европа . В Япония и досега си клякат хората - има защо !

Донту Ориби Хапи

Офлайн

2

#118 28.07.2015 14:49:24

Кольо
КорифееЦ

Релакс, а къде изхвърляш съдържанието на тоалетната?

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#119 28.07.2015 21:58:12

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

@Кольо, при по-внимателен прочит на превода от английски, Grant Thompson в клипчето (6.01мин.) отговаря на твоя въпрос - " .... там където е регламентирано да се изхвърля човешки компост ..." wink

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#120 28.07.2015 22:37:54

Кольо
КорифееЦ

smile Шегувах се с това, че тия идеи вероятно са приложими на места където всички дейности са регламентирани и регламентът се спазва. В нашите условия това ми се струва неприложимо като прословутият плик с гасена или негасена вар на Киро дето така и не го видяхме в действие.
Аз, както до сега, ще заложа на директното компостиране...

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff