XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 19.04.2016 13:13:25

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Коя книга бихте искали да видите издадена у нас

Предполагам, че има хора от форума, които са виждали книги по бушрафт/оцеляване, издадени на чужди езици. Някои от тях могат да се намерят в електронен вид в разни сайтове, торент-трекери и пр. Самият аз имам една такава колекцийка. cool

Не мисля, че книгите по темата, които в последните години се появиха на български са най-интересните и най-полезните и добре написани.

Бих искал да задам въпрос коя такава книга бихте желали да видите издадена на български? Може бе е добре да посочите три подобни заглавия, подредени по важност според вашата преценка...

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#2 19.04.2016 13:41:36

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Коя книга бихте искали да видите издадена у нас

Трудно ми е да правя класации, но трите най-важни, които си спомням, че съм препоръчал на издателите, бяха:

"Northern Bushcraft" на Морс Кохански, която по-късно излезе преработена под заглавието "Bushcraft: Outdoor Skills and Wilderness Survival"

"The Survival Handbook: A Practical Guide to Woodcraft and Woodlore" на Рей Миърс

и "Survive!: Essential Skills and Tactics to Get You Out of Anywhere - Alive" на Лес Страуд

Лицата са достатъчно емблематични, книгите са достатъчно добри, а и вече не са толкова нови, та да имат големи изисквания към авторските права (поне аз така предполагам)!
Разбира се, има още много други добри книги и на други автори, но тези тук биха били едно доста добро начало! smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Онлайн

2

#3 19.04.2016 15:43:43

Black Wolf
Бял индианец

Уеб-сайт

Добър избор!

Офлайн

0

#4 20.04.2016 10:21:56

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Малко сме май тия, дето четем! tongue

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Онлайн

0

#5 20.04.2016 11:45:50

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

xenos написа:

Малко сме май тия, дето четем! tongue

А какъв е смисълът на темата? Ако искам да прочета нещо - шси го купя на киндъла

Ако е идеята да се кажат книги, които са добри и не са издавани у нас: на Хорас Кепхарт книгите

Принципно бушкрафтът е много на мода напоследък и по темата има писано какво ли не.

Как ви се вижда пък идеята да подготвим наша си книга, нещо като "Бест ъв xenos bushcraft" и там да се публикуват най-добрите Хикс на брой теми от форума и блога?
Принципно е много труд за .... малко слава, ама - идея

Последно редактиран от f(x)dx (20.04.2016 11:46:11)

Офлайн

0

#6 20.04.2016 11:49:41

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Мисля, че смисълът на темата е твърде ясен още в заглавието - "Коя книга бихте искали да видите издадена у нас"! Мисля, и че усещам какво има предвид Black Wolf, като я отваря! И идеята е точно ние, дето "сме си купили за киндъл", или на хартия, или по друг начин сме прочели оригиналите, да ги оценим, и да си дадем сметка, че би било добре да излязат на родния ни език, което да помогне на много от нашите колеги, владеещи само него!

Тази тема, ако се развие качествено, може да послужи като представително допитване до българския читател (таргет по маркетингскому smile ), което издателите да вземат предвид при следващия си избор?!

Онлайн

2

#7 20.04.2016 13:47:19

vek0
Редови

Регистриран: 19.10.2010

+1 за Northern Bushcraft на Морс.

А ето и мойте 3 предложения..

The Book of Camping and Woodcraft by Horace Kephart
Wildwood Wisdom by Ellsworth Jaeger
Shelters ,Shacks, and Shanties by D.Beard

Офлайн

0

#8 20.04.2016 16:40:58

Black Wolf
Бял индианец

Уеб-сайт

xenos написа:

Тази тема, ако се развие качествено, може да послужи като представително допитване до българския читател (таргет по маркетингскому smile ), което издателите да вземат предвид при следващия си избор?!

Мм-м-м, общо взето това имах като идея. Правилно си ме разбрал. wink

Офлайн

0

#9 20.04.2016 20:19:57

Петър
Редови

От: София
Регистриран: 29.05.2012

Моето предложение е:
- "Woodcraft an Camping" на Несмук
- И тази, която не съм сигурен дали е строго "бушкрафт" - "My Outdoor Life" на Рей Миърс

"Stepping forward from where ordinary survival training ends, wilderness bushcraft is the detailed knowledge that can enable us to experience nature in a more indigenous way: a way that demands we open our eyes and other senses, and pay the closest attention to the world around us" - Ray Mears

Офлайн

0

#10 24.07.2017 06:25:05

monteg
Новодошъл

Регистриран: 09.06.2017

wildwood wisdom на Ellsworth Jaeger. С твърди корици. На Морс Кохански и на Кепхарт също бих полудял от кеф ако се издадат на български.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff