XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 24.02.2016 02:52:21

П.Петков
Редови

Регистриран: 29.11.2013

Подарявам

Подарявам ветровка tashev черна размер -М.Не е ползвана  (обличана 2 пъти).Подарява се обаче без калъфчето и за прибиране.Причини за подарака са че- не върши работа за интензивна дейност.Снимки няма да се качват,но ако някой има нужда от найлонка да заповяда.,тази е нова и му е дюшеш:).На лични очаквам къде да я изпратя,предпочитам  с еконт,че ми е по близо.
П.с-Като казвам ново да се има в предвид стояла 3 години в гардероб на закачалка:P.

Последно редактиран от П.Петков (24.02.2016 02:56:36)

Офлайн

3

#2 24.02.2016 02:54:39

П.Петков
Редови

Офлайн

0

#3 24.02.2016 03:23:34

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Отг: Подарявам

Прегледах размерите "М" на модела и сякаш ми пасват на телосложението. Считам че предвид компактността ще е добър вариант за авариен слой да се ползва. Така че - пу за мене!

Ще изпратя данните на Л.С.

П.П. Колега Петков, с какво бих могъл да се реванширам ?

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#4 24.02.2016 03:52:37

П.Петков
Редови

Аз главно се движа в планинско  и то лято-есен,а там подобни на това якета знаете спарват жестоко.Купих си по миналата година едно якенце с дишаемост 17 000 което върши малко по-добра работа(пак не перфектна) ,така че това е за....Не е за продан защото якето не е добър продукт. Прецакал съм се като го купувам но.....Между-другото за аварийно става,тежи 240 гр. мисля и тъй-като е с промазка пази от дъжд.Раздвижиш ли се обаче.......Якето да ти е честито.Надявам се да свърши някаква работа.Ако си мой размер подарявам и една торба боклуци(дрехи и  разни) и едно метателно ножче без баласт обаче,пиши дали имаш интерес.На лични дай адрес за якето.

Последно редактиран от П.Петков (24.02.2016 03:54:53)

Офлайн

1

#5 24.02.2016 11:06:46

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Честито!

Аз вече 4-5 години ползвам такава и съм доста доволен. Ползвам я доста често - най вече за разходка на кучето при дъжд и за ползване в града при дъжд, но също и за къмпингуване.  Стои ми постоянно в "градската" раница и не се притеснявам, че някъде ще ме запука дъжда. Лошото е, че с времето след доста носене и пранета защитния слой се маха и започва да пропуска. Моята вече си е за смяна. Но пък факта, че е лека  и компактна, я прави много подходяща да стои за всеки случай в раницата, че дори и в чантичката на велосипеда. Когато студеното време ни изненада, а не сме се навлякли достатъчно се облича над другите дрехи и топли доста(но задължително отдолу трябва да има друга дебела дреха). Примерно навън по фанела човек може да измръзне, но с ветровката отгоре разликата е огромна. Хубаво е да е по-голям размер за да може да се облече върху други дрехи. Моята е L.

Пробвал съм я и при интензивни преходи и наистина запарява много. Не е хубава за тази цел.

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

1

#6 24.02.2016 17:25:38

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Релакс, продаваме ташевки и мисля, че ще ти е малка. Ти си минимум L, друже... Къде се тури в М ?! Нали трябва да ти е свободна.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#7 24.02.2016 22:23:41

RELAX
Модератор

Естествено че ако якето се окаже с размери не според очакваните ще го обявя тук, за да може някой по-елегантен колега да го заприходи към аварийният си комплект ... wink

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

Офлайн

0

#8 25.02.2016 11:31:00

Niki
Редови

Уеб-сайт

Ако Релакс реши, че няма да му върши работа аз се нареждам на опашката. На мен ще ми стане М, но ще ми е леко малък когато съм набутал много дрехи под него. Но за топлите сезони ще е тамън.

Офлайн

0

#9 27.02.2016 02:23:14

RELAX
Модератор

Бачо Кольо се оказа напълно прав - ветровката на 'Ташев" не е моя размер и според заявката, тя заминава за колегата Niki (ще го помоля на ЛС да ми изпрати данни за контакт и изпращане).

Нооо, колегата П.Петков ми е изпратил и много други буш джаджи, част от които ще задържа, а останалите ще предложа на колегите на предстоящата ни форумна среща - за всеки ще има по нещо ...

Офлайн

1

#10 02.03.2016 00:07:48

Niki
Редови

Уеб-сайт

Благодаря на П.Петков и RELAX за ветровката. Както се очаква става ми, но когато нямам много дрехи под нея. Със сигурност ще влезе в употреба - ако не за мен, то за приятелката ми.

Офлайн

0

#11 04.03.2016 23:04:27

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

П.Петков, потърси си ветровка от пертекс или подобен найлон. В 80% от случайте ходя с такава от intersport на mckinley нямат нищо общо с ташевските (дъждобрани). Лошото обаче е цената ~100лв. http://spotcheto.com/jackets/jackets-men's/Trail-Wind-Hoody-s5-Blaze-Orange-Haze примерно. Размер L ми е тамън а съм XL размер но ако искам да нося под нея полар с бельо ми трябва XL сам си прецени.

Последно редактиран от mchervenkov (04.03.2016 23:05:52)

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#12 04.03.2016 23:42:48

П.Петков
Редови

Аз точно от този магазин се сдобих с моето якенце -http://spotcheto.com/jackets/jackets-men's/PreCip-Jacket-s5-Dark-Clover Разликата му с дъждобраните е че това все пак е мембрана,не лоша такава всъщност.Мисля че и като цена за мембрана 2,5 слоя си заслужава.Всъщност обаче реалните му данни са следните:
Waterproofness: 10,000 mm minimum
Breathability: 17,000 gm / 24h minimum
Hohenstein RET: 5.0 to 5.4
Technology: 2.5 layer Microporous Coating with Dry Touch finish
По тежко е от ветровките от висок клас и е значително по малко дишащо ,но поне те предпазва от дъжд  сняг и вятър и в най свирепи условия.

Офлайн

0

#13 04.03.2016 23:57:10

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

При бай Кольо има много читаво яке - 20,000/20,000 на прилична цена, ама е единична бройка и детски номер (L). Ако не се е продало вече, щото беше на много тънки пари (като за такова яке де).

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#14 05.03.2016 03:00:59

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

П.Петков, аз също съм с marmot precip но гледам да не го нося макар че  е доста по-добре от старото ми водоустоичиво дишащо яке. Намери си добра ветровка е моят съвет и якето ще ти стой в раницата виж и патагония худини. Няма база за сравнение носенето на ветровката и на уж дишащите мембрани единственото което да направиш по спомен колко пъти те е валило и било лошо времето и колко те е бъркал единствено вятъра и скачаш във ветровката smile. Между другото най-добрата инвестиция ми е била ветровката и qechua поларения елек от декатлон. С елека и термобельо или комбиниран с полара съм в 90% от времето а горе долу съм редовен по балкана. Сега бих се замислил за елека да е пак поларен че диша но със найлонов плат от горе само да ми спира/намалява вятъра че ме пронизва докато се изкачвам и отделям много топлина, намерих един ама не ме кефи цената и един подобен. Разводних ти темата.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#15 08.03.2016 00:40:55

П.Петков
Редови

Мечеренков хич не си не се притеснявай. Може би е редно да се направи нова тема за лятна връхна дреха.Иначе тази тема си е за ключ.Що се отнася за обилни дъждове лятно време и предпазването им от тях по време на движение независимо от способността на материята ............Аз просто си мисля че физически е невъзможно да останеш сух ако не стоиш на място,така че просто винаги ще става дума за някакъв тип компромис.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff