XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 24.11.2015 21:23:31

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Отг: Петиция против забраната на полуавтоматично оръжие в ЕС

Един виц и от мен.
Баща изпраща сина си на обучение във Франция и му казва
"сине ние сме мъже ,а мъжете имат нужда от жена,когато искаш пари пиши в писмото ,че ти трябват пари за лов".
Синът послушва баща си и започва всеки месец да пише "трябват ми пари за наема и за лов"
няколко пъти така и накрая родителите  получават писмо
"спешно ми трябват пари за наема и за ремонт на пушката".:D

Офлайн

0

#32 24.11.2015 22:37:39

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

У дома е пълно с оръжие. На баща ми : ИЖ 16 кал Зул-Бюхак 12 кал и КНО Макаров. Мойте са ИЖ 12 кал и КНО Макаров .  Що пък да ни ги вземат?

Офлайн

0

#33 25.11.2015 00:12:12

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Не на оръжието! Който нож вади от нож умира. Насилието води до насилие. И най-лошия мир е по-добър от най - добрата война.  Народни поговорки доста добре описват ситуацията. Колко хора са умирали пред вас и виждали ли сте как излиза човешкия мозък с пулса на сърцето през дупка от коршум? Бихте ли понесли тази гледка? А цветът на човешката мазнина леко ми жълтееше на цвят.   Не обичам насилието не ме кефи,  гледам да избягвам конфликти но си държа  моето smile. Багата як ама ножа е по як. Помислете дали ще вадите патлака и за колко време ще се извади. После какво ще видите?

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

1

#34 25.11.2015 07:15:56

sek.1
Редови

Регистриран: 04.11.2015

По добре да го имаш и никога да не ти се наложи да го използваш но ако се наложи и нямаш какво правим ? Спешно търсим вазелин ? Аз лично моя избор съм го направил отдавна имам законно притежавано КНО и го нося на кръста ежедневно .

Офлайн

0

#35 25.11.2015 08:10:15

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Смятам, за неравен старт това, че престъпникът може да се снабди с гранатомет, а аз нямам право да се защитя с автоматично оръжие.
Също така смятам за нередно да я има тая бюрокращина с КНО и КОС.

Съгласен съм да има по-сериозен контрол върху това кой точно ще получи правото да притежава, носи и използва оръжие, но това да става по ясни прозрачни принципи, а не чрез бюрократична шуробаджанащина.

Подкрепям Винда - Всеки български гражданин, минал психо И медицински тест, включително и теоретичен и практичен тест (като периодично - на 4-5 години да минава отново) да има правото да закупи свободно оръжие отговарящо на компетенциите му. Което за мен значи, че ако си получил нужното обучение за притежаване поддръжка, носене и ползване на автоматично, полуавтоматично или гладкоцевно... Не би трябвало да те спира държавата да бъдеш подготвен гражданин, който при нужда да бъде мобилизиран с все оръжията си да брани интересите на страната и семейството си.

В курсовете да бъде добавен предмет, ЕТИКА И ЧОВЕЧНОСТ. (щото ни липсва доста последните десетилетия...)

Последно редактиран от BPetrov (25.11.2015 08:12:30)

Офлайн

1

#36 25.11.2015 08:17:26

mokriq
Редови

Регистриран: 17.05.2010

Според мен забраната ще доведе до увеличаване броя незаконни оръжия. Нали се сещате какво може да се направи с една китайка за 50 лв... Това са поредните административни простотии.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде...

Офлайн

1

#37 25.11.2015 08:58:19

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Както по горе се спомена ,човекът убива, не оръжието.Вярно е също така и че може да ти докара повече ядове от колкото ползи.Аз също обичам оръжията но се въздържам точно заради този факт, но въпреки това кайто има акъл и сърце не виждам причина да не притежава огнестрелно оръжие.

Офлайн

0

#38 25.11.2015 09:48:53

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

mchervenkov написа:

Не на оръжието! Който нож вади от нож умира. Насилието води до насилие. И най-лошия мир е по-добър от най - добрата война.  Народни поговорки доста добре описват ситуацията. Колко хора са умирали пред вас и виждали ли сте как излиза човешкия мозък с пулса на сърцето през дупка от коршум? Бихте ли понесли тази гледка? А цветът на човешката мазнина леко ми жълтееше на цвят.   Не обичам насилието не ме кефи,  гледам да избягвам конфликти но си държа  моето smile. Багата як ама ножа е по як. Помислете дали ще вадите патлака и за колко време ще се извади. После какво ще видите?

От хлапе съм заобиколен от хора притежаващи оръжия. Законни! Обаче човешки чаркалъци и карантии съм виждал следните пъти. Турски шофьор прибиращ се с семейството си за Байряма и заспал. ПРиятел с мотоциклет хонда челно в метална ограда. И един инцедент в дърводобива с моторна резачка. Ако сравним статистиката на смъртните случаи придчинени при ПТП и тези с огнестрелно оръжие за година , по добре да забраним автомобилите.
Интересно че има хора които ги е страх от самите себеси и затова нямат оръжие , и затова са твърдо против и останалите да имат

Офлайн

2

#39 25.11.2015 10:24:03

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Малко примерче: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5126966
Сега се абстрахирайте от това, че са били мафиоти. Да речем, че на всяко публично място се случи така, че има поне по няколко човека със законно притежавано оръжие. Дали нямаше да стоят мааалко по-различно нещата?
Лесно е на вълка, когато влезе в кошарата, и там има само бели агънца. Ако обаче е пълно с овчарски кучета?!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#40 25.11.2015 14:43:08

tonywoolf
Редови

Регистриран: 30.07.2014

Стояне, това нищо не доказва. Трима обучени войници реагирали на извадено оръжие. Защото тия наркоси са точно това - обучени войници. Ако бяхме двамата с теб, нещата, сигурен съм, биха протекли малко по-различно, а пък аз смятам, че не съм пълен страхливец.  smile

Офлайн

-1

#41 25.11.2015 15:45:24

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

кочевой написа:

Не на оръжието! Който нож вади от нож умира. Насилието води до насилие. И най-лошия мир е по-добър от най - добрата война.  Народни поговорки доста добре описват ситуацията. Колко хора са умирали пред вас и виждали ли сте как излиза човешкия мозък с пулса на сърцето през дупка от коршум? Бихте ли понесли тази гледка? А цветът на човешката мазнина леко ми жълтееше на цвят.   Не обичам насилието не ме кефи,  гледам да избягвам конфликти но си държа  моето smile. Багата як ама ножа е по як. Помислете дали ще
От хлапе съм заобиколен от хора притежаващи оръжия. Законни! Обаче човешки чаркалъци и карантии съм виждал следните пъти. Турски шофьор прибиращ се с семейството си за Байряма и заспал. ПРиятел с мотоциклет хонда челно в метална ограда. И един инцедент в дърводобива с моторна резачка. Ако сравним статистиката на смъртните случаи придчинени при ПТП и тези с огнестрелно оръжие за година , по добре да забраним автомобилите.
Интересно че има хора които ги е страх от самите себеси и затова нямат оръжие , и затова са твърдо против и останалите да имат

За протокола де да бях хлапе щях да почерпя. Това дето съм го написал съм го виждал че такава ми беше работата.  Оръжия не трябват акъл трябва. Аз лично имам тапия за Кос но нямам пистолет и не държа да имам. Може само газов но за вкъщи и то за жена ми.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#42 25.11.2015 15:45:48

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

tonywoolf написа:

Стояне, това нищо не доказва. Трима обучени войници реагирали на извадено оръжие. Защото тия наркоси са точно това - обучени войници. Ако бяхме двамата с теб, нещата, сигурен съм, биха протекли малко по-различно, а пък аз смятам, че не съм пълен страхливец.  smile

Е, поне има много повече възможни развития! А като никой няма оръжие - колко са вариантите?! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#43 25.11.2015 18:30:58

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Добра приказка, Обедителна друже. Във фирмата дето пуцам ШеФът е много Обедителен. Често съм присъствал на спорове м/у клиенти и "тъпъни" охранители значително по-големи по размери от него. До сега не съм виждал да му посягат, ма и трудно ще им е щот той е малко по такъв. roll

Офлайн

-1

#44 25.11.2015 19:04:19

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Колеги, има една книжка на Николо Макиавели наречена "Принцът". Това е наръчник за завземане и запазване на властта, при различни ситуации. Там пише - ако си дошъл на власт против волята на народа, първото нещо, което трябва да направиш, е да обезоръжиш народа. Ако си дошъл с народна подкрепа, дръж народа въоръжен!

И у нас, а и почти в цял свят, се използва всеки повод, за да се отнеме оръжието от законопослушните граждани. Правете си сами изводите кой от кои е.

Последно редактиран от Неандерталец (25.11.2015 19:05:36)

Офлайн

6

#45 25.11.2015 19:16:11

cat
Редови

Регистриран: 06.12.2009

В Европа още от средните векове управниците са забранявали на населението да носи оръжие така са се чувствали по комфортно и безопасно , обаче всеки е бил длъжен да има в къщи оръжие и при необходимост да защити града . В момента Европа влиза във война с безличен враг, някой който взема автомата и отива да убива жени и деца за такива нетрябва да има милост . Категорично съм против забраната за носене на оръжие не искам да стоя като агне на Гергьовден всеки един от нас трябва да може да  защити себе си и семейството си след като държавата  неможе да ни защити трябва да ни даде възможност ние сами да го направим . Червенков разбирам те и ще ти кажа че донякъде си прав , но който е тръгнал да убива ще намери с какво и как на теб ти остава избора дали ще го чакаш като агне или готов да се защитиш , едно кило на кръста не пречи кой знае колко .

Офлайн

4
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff