XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 23.11.2015 21:24:24

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

Отг: Петиция против забраната на полуавтоматично оръжие в ЕС

Няма забрана в България за притежание на оръжие с предно пълнене и черен барут.РАзгледайте сайта на българските представители http://www.blackpowder-bg.com/

Не го качвам с рекламна цел а по-скоро като алтернатива...и за мен даже е по-добрия вариант big_smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

2

#17 23.11.2015 21:34:19

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Бях на косъм да си купя нещо от тях, репликите на Колт са много добри, но...... жената /няколко поста по-нагоре.../ е мноого основателна причина.

Офлайн

0

#18 23.11.2015 23:00:06

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

А защо пишете за повсеместно въоръжаване и даване на право да притежава КНО на куцо и сакато? Сегашният закон си е съвсем добре, проблемът е, че искат да затегнат нещата повече. И друго: не знам какви ги е дрънкал въпросният полицай, ама и няма причина да ти откажат разрешително, ако отговаряш на изискванията(чисто досие и т.н.)

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

1

#19 23.11.2015 23:16:26

Tzekov
Редови

Косаджиите са странни птици там малко връзки, туй онуй. И ако черпиш- ок, ако ли не- " Няа основателна причиа да ви се даде разрешително... "

Офлайн

1

#20 23.11.2015 23:28:12

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Yavor написа:

....няма причина да ти откажат разрешително, ако отговаряш на изискванията(чисто досие и т.н.)

Има причина - отговора се крие във втората поправка на американската конституция smile И да, могат да те отрежат дори и да отговаряш формално на всички изисквания - чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#21 24.11.2015 00:07:05

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Tzekov написа:

Сравнението ти е много добро. А сега си представи при масово притежание на оръжие, както е при автомобилите какво ще стане......
П.С. Берата Нано е наистина добро, ама аз съм фен на Глок 26...:D

И така какво излиза според Вашата логика ФСЕКИ притежаващ КНО е потенциалин убиец. Аз който си вадя хлеба с пиротехника, трябва да съм пУтенциален терорист. Така ли? Май нещо логиката Ви куца. Притежаването на каквото и да е било оръжие и неговата употреба е свързана със съмосъзнанието. Защо по Татово време нямаше толкова ловни инциденти? Защо сега НЯМА ловен сезон без инцидент?
пп Знаете ли колко са ловците осъдени за ловни инциденти? И колко водачи на МПС-та са осъдени ефективно?
Аз съм твърдо ЗА свободната продажбата на огнестрелно оръжие. Макар нищо под 38мм да не ме привлича.
пп И да в служба КОС май наистина ги избират с конкурс.

Офлайн

0

#22 24.11.2015 00:31:24

Tzekov
Редови

Именно, самосъзнанието, култура , дисциплина....Добре казано. Никога не съм си и помислял че всеки човек със законно оръжие е потенциален психопат, но именно липсата на по- горе описаните качества в лоша комбинация с изнервеното ни ежедневие е моят довод за това достъпа до огнестрелно оръжие ( за мен  няма значение дали е късо или дълго или артилерийска единица) да е ограничен. 
П.П. Като стана въпрос за ловните инциденти, едно време имаше поговорка че по- лесно се става партиец, от колкото ловец. А дали тогава просто информацията за такива инциденти не ни е спестявана? Все тая, приятна вечер на всички.

Офлайн

1

#23 24.11.2015 06:42:04

survival91
Редови

Регистриран: 13.01.2014

Аз съм за правото на всеки мислещ българин да носи оръжие за да може да защити семейството и дома си ако се налага. Пък и да незабравяме,че хората убиват не оръжията.

Последно редактиран от survival91 (24.11.2015 06:43:28)

България над всичко

Офлайн

3

#24 24.11.2015 08:45:38

Tzekov
Редови

Ако му е да си защитава домът, донякъде има смисъл... абе се тая. И сега си има закон, който иска да запасва пищов.

Офлайн

0

#25 24.11.2015 09:24:44

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Yavor написа:

... не знам какви ги е дрънкал въпросният полицай, ама и няма причина да ти откажат разрешително, ако отговаряш на изискванията(чисто досие и т.н.)

Живея в малък град, всички се знаем. Лятото опитах да разбера каква е процедурата - отрязаха ме още преди да съм започнал - "не се мъчи, няма да стане".

Memento mori

Офлайн

1

#26 24.11.2015 10:23:08

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Мамини сладки. И тук  един познат имаше същия отговор, от районното в малко градче до София. Само че компетентни лица(адвокат), го посъветваха да поиска писмен отказ с мотиви и т.н. Еми стана работата, даже същият този кос-аджия сега му дава акъли да побърза, преди да са затегнали закона. Мързи ги, та ги  боли. Отделно дето и на почерпка се надяват.

Последно редактиран от Yavor (24.11.2015 10:25:26)

Офлайн

1

#27 24.11.2015 10:59:01

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Тема за полуавтоматичното се коментира в налов..ще постна едно мнение което осмисля нещата:

"м. Асен
Направих си труда да проверя за какво става дума. Предложението за промяна в действащите забрани е към тях да се допълнят полуавтоматични оръжия, които:
1/ Са преработени автоматични такива, и
2/ Полуавтоматични, които наподобяват автоматични, или могат да бъдат преработени в автоматични.
Никое от ловните полуавтоматични оръжия не попада в тези категории.
Повдига се абсолютно ИЗМИСЛЕН, НЕСЪЩЕСТВУВАЩ ПРОБЛЕМ /да не говорим, че това е само предложение, което не е обсъждано в ЕПарламент, камо ли да е прието/.
И се почват едни писаници, и псувни по ЕС, и всякакви глупости,
Толкова по въпроса от мен."

Относно притежаването на оръжие - колко от престъпленията са със законно притежавано. Който мисли за престъпление си намира начин да се сдобие и с оръжие.
и накрая един виц:

Генчо, арестуван си за производство на нелегален алкохол!
- Ма, аз не произвеждам!
- Ето - имаш казан за варене на ракия.
- А за изнасилване ще ме арестувате ли?
- Що?
- Щото и за изнасилване имам инструмент, ма за казана се хванахте!

Офлайн

1

#28 24.11.2015 11:45:06

Yavor
Редови

Уеб-сайт

5. Alarm and signal weapons, salute and acoustic weapons as well as replicas;
от тук: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm
Абе напъват си яко. Ново 20 от преди малко, според ЕС: Атентаторите в Париж били ползвали деактивирани пушки, преработени в действащи... Не е обидно че са идиоти, обидното е че и нас ни имат за такива.

Офлайн

3

#29 24.11.2015 13:46:27

Bradley
cheechako

Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

rossko написа:

Тема за полуавтоматичното се коментира в налов..ще постна едно мнение което осмисля нещата:

"м. Асен
Направих си труда да проверя за какво става дума. Предложението за промяна в действащите забрани е към тях да се допълнят полуавтоматични оръжия, които:
1/ Са преработени автоматични такива, и
2/ Полуавтоматични, които наподобяват автоматични, или могат да бъдат преработени в автоматични.
Никое от ловните полуавтоматични оръжия не попада в тези категории.
Повдига се абсолютно ИЗМИСЛЕН, НЕСЪЩЕСТВУВАЩ ПРОБЛЕМ /да не говорим, че това е само предложение, което не е обсъждано в ЕПарламент, камо ли да е прието/.
И се почват едни писаници, и псувни по ЕС, и всякакви глупости,
Толкова по въпроса от мен."

Относно притежаването на оръжие - колко от престъпленията са със законно притежавано. Който мисли за престъпление си намира начин да се сдобие и с оръжие.
и накрая един виц:

Генчо, арестуван си за производство на нелегален алкохол!
- Ма, аз не произвеждам!
- Ето - имаш казан за варене на ракия.
- А за изнасилване ще ме арестувате ли?
- Що?
- Щото и за изнасилване имам инструмент, ма за казана се хванахте!

ей тук http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic … 3&start=15 има линк към пдф файл с примери кои оръжия ще бъдат забранени ако мине туй нящо

ej tuk im alink kym

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

0

#30 24.11.2015 16:04:03

petarco
Редови

Мързи ги, та ги  боли.
Това е вярно за всеки град в България!!!!
Минах през това.

Офлайн

2
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff