XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 23.11.2015 00:39:53

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

Петиция против забраната на полуавтоматично оръжие в ЕС

На кратко - от ЕС сакат да ни го турнат под ъгъл без вазелин с контрагайка или казано другояче - забрана за притежаване на дълго нарезно полуавтоматично, дълго гладкоцевно полуавтоматично и късо нарезно оръжие за спортни и ловни цели (както и за самозащита и самоохрана)...

Честито на печелившите...
...терористите напират от изток, а ЕС ще ни остави с по гол в ръката нож, а като ни ги вземат и тях - с гол в ръката к'р и надупени...

линк към петицията

https://www.change.org/p/council-of-the … dium=email

линк към фейсбук страницата
https://www.facebook.com/StopIP156110/?fref=ts

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

1

#2 23.11.2015 07:12:00

sek.1
Редови

Регистриран: 04.11.2015

Отг: Петиция против забраната на полуавтоматично оръжие в ЕС

Мерките които искат да приложат по никакъв начин няма да засегнат каналите за снабдяване с оръжие и експлозиви на терористите и организираната престъпност . На тях им дреме за законите и регламентите . За пореден път евроГейските управляващи показват че ги е страх повече от собственото си въоръжено население от колкото от терористите . Къде в тоя ЕС можеш да си купиш свободно и законно АК и експлозиви ? Кой от терористите в Париж беше със законно притежавано оръжие ? Тия дето стреляха преди десетина дена с РПГ 22 НЕТО по Алексей Петров законно ли са ги купили ?

Последно редактиран от sek.1 (23.11.2015 07:13:36)

Офлайн

2

#3 23.11.2015 08:54:21

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

А аз си мислех, че събитията от последните месеци ще тласнат нещата в противоположната посока???!!! Вероятно прекалено логично мисля, знам ли?!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#4 23.11.2015 10:18:40

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Интерпол призова за либерализиране на режима, ЕС реши да направи точно обратното.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#5 23.11.2015 10:21:02

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Абе малоумие!!! Мразя разните конспирации, ама това освен да е целенасочено, друго логично обяснение не намирам!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

1

#6 23.11.2015 10:47:30

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Нека погледнем от друга страна в България колко души имат реално законно оръжие? Ловците, мутрите и позабогатели бизнесменчета, и тук таме бивши военни и полицаи/ винаги съм се питал защо им е.../. Аз като средностатистически гражданин и със и без тази забрана не мога да се докопам до легално оръжие/ колкото и да ми се ще, оръжията са ми охоби и стратст от много години/, една Мосинка например, с която да си се забавлявам по стрелбища, защотот:
1. Администартишно АБСОЛЮТНО НИКОЙ няма да ми позволи да го имам. умни глави ще решът че не ми е нужно/ ама как позволяват на разни паралии да си закопуват подобно оръжие за мен е загадка/.
2. И да го имам, ако го употребя за самозащита, по-скоро аз ще съм виновен.
3. Жената не ми дава да държа оръжие в къщи.....МНООГО силен довод.

Тоест за нас, средностатистическите българи това не ни грее. А и представяте ли си ако всеки втори кретен и селяк запаше пищов как ще намалеем като нация.

Офлайн

0

#7 23.11.2015 10:50:19

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Ми грее ни. Не е особен проблем като средностатичтически българин да имаш легално КНО. Повечето мои приятели се сдобиха, отскоро умувам и аз(ама паричния момент не е подходящ покрай празниците). Само че сега като нищо може да излезе, че точно ще събера пари за курса и няма да има смисъл да го карам.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#8 23.11.2015 11:10:52

Tzekov
Редови

Лично за мен притежанието на каквото и да е оръжие/ законно разбира се, за нелегалка въобще не говоря/ си е болка в задника. Остави финансовия проблем, един ПМ или ТТ колко струват? Няма и 300 лева. Обаще ти е нужна каса, второ ако си на почивка пистолета къде е? Или в касата или в тебе. А ако ти го откраднат или го изгубиш? Тонове мастило... Плюс разрешително за носене/ако не греша/. Яко бумащина. Иначе на мен, с мойта работи би ми било полезно, признавам. Да обикалям сам по горите... Ако ви кажа колко пъти съм гонен от кучета с мойте колограми/80 +/.... неприятно усещане. В казармата оказвах първа помощ на един от мойте, простреля се по невнимание в стъпалото/играл сис АК-то и забравил да извади патрона.../, и ако ще раната беше относително лека, куршума не закачи кости или главни кръвоносни съдове, гледката беше неприятна. И сега си представете хиляди необучени и нямащи никакво уважение към оръжието индивиди да имат лесен достъп до него. Ми че те на сфетофарите се бият за глупости, представете си ако са и въоръжени.

Офлайн

0

#9 23.11.2015 14:02:24

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Москва, пешеходна пътека. Пешеходец подхожда към пътеката. Приближаващия автомобил набива спирачки. Сваля стъклото и водача усмихнат се обръща към пешеходеца:
- Заповядайте другарю пешеходец!
- Не другарю водач минете Вие, не бързам толкова.
- Не, моля Ви. Вие сте с предимство в случая.
и т.н.т

По тротоара вървят две мамашки и наблюдават сцената:
- Ех Маруся, колко любезни станаха хората, от както разрешиха носенето на късо нарезно оръжие...

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

4

#10 23.11.2015 19:01:58

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Категорично за въоражавенето - легално или нелегално!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

1

#11 23.11.2015 20:35:32

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Интересна тема smile

Първо да кажа, че аз съм ЗА правото на всеки вменяем, неосъждан български гражданин да притежава КНО. Аз нямам такова, но това си е мой личен избор.

И ся няколко въпросЧета:

- какво общо имат терористите в случая. Какво щеше да се промени ако във Франция режима за оръжие беше по-либерален, например ?
- когато ратуваме всички да имат право да носят оръжие, наистина ли имаме предвид всички ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#12 23.11.2015 20:35:47

Tzekov
Редови

Няма лошо, повсеместно въоръжаване.... а когато някой идиот реши да се прави на Рсмбо( примерно, ей го Волен, не си пие апчетата) и реши че изглеждате като джихадист и ви гръмне? Или ви нарани детето? Или ви подпре ютията на главата? И вие вадите пищова и ставате ато него... В Америка има толко много оръжие. И престъпноста да не е изчезнала? Помните ли Колумбайн? Твърдо съм против идеяа че ако сме въоръжени ще прокопсаме. Аз лично не искам някой пиян Опиц 2 да ме гръмне щото му е накривяло и е решил да се прави на герой. Разбира се това си е мое мнение.

Офлайн

0

#13 23.11.2015 20:51:52

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Tzekov написа:

Няма лошо, повсеместно въоръжаване.... а когато някой идиот реши да се прави на Рсмбо( примерно, ей го Волен, не си пие апчетата) и реши че изглеждате като джихадист и ви гръмне? Или ви нарани детето? Или ви подпре ютията на главата? И вие вадите пищова и ставате ато него... В Америка има толко много оръжие. И престъпноста да не е изчезнала? Помните ли Колумбайн? Твърдо съм против идеяа че ако сме въоръжени ще прокопсаме. Аз лично не искам някой пиян Опиц 2 да ме гръмне щото му е накривяло и е решил да се прави на герой. Разбира се това си е мое мнение.

Аз пък не разбирам логиката да имам право да карам тон и половина кола, ускорена със 120 км/ч, пък да нямам право да имам КНО. Годишно в България загиват 1000 (хиляда !!!) души в катастрофи. Колко са загиналите от огнестрелно оръжие ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

4

#14 23.11.2015 20:57:21

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

Скоро говорих с полицай точно по този въпрос, и той ми каза, че няма такава причина поради която да ми разрешат да притежавам КНО. Иначе съм си харесал Берета Нано.

Последно редактиран от bgpanev (23.11.2015 20:59:43)

Офлайн

0

#15 23.11.2015 21:16:25

Tzekov
Редови

Сравнението ти е много добро. А сега си представи при масово притежание на оръжие, както е при автомобилите какво ще стане. Тоест както идиоти карат пили, с несъобразена скорост и пътни условия, така и да боравят с оръжие. Аз се сещам поне няколко случаи с загинали хора от неправилно боравене с оръжие- един смотан полицай застреля едно момиче на магистралата, един полицай в бар уби едно момче,Опиц, мой колега от един регионален офис си гръмна най-добрия приятел по време на лов ,заради една сърна.../, шефа на тотото ли беше пак по време на лов / напсувал един друг льольо и оня го застрелял, май беше бивш военен/... в казармата.. ама там не се броят. или сега ще ми кажете че преди лов по селата джедаите не пият като насрани. аз съм преживял две катастрофи заради други идиоти, не искам да страдам и заради същите идиоти ама с пистолети.

П.С. Берата Нано е наистина добро, ама аз съм фен на Глок 26...:D

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff