XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 27.08.2015 10:13:48

GoldenRatio
Редови

Регистриран: 20.06.2013

Alone (History Chanel) : ново изпитание за оцеляване в природата...

Скоро случайно попаднах на ново интересно "Survival" предаване по History Chanel и накратко ще го представя от мои впечатления:
По принцип не гледам телевизия, а само следя някой предавания по нашата тема, които са ме грабнали. Alone определено е също едно от тях. Хареса ми, че е изключително автентично и лично за себе си извлякох полезни неща от него. Не визирам само примитивни умения, защото често тези, които се подлагат на такива изпитания малко или много ги притежават. Но най-важното е, че ако се падне психически всичките умения стават безполезни и човек е обречен заедно с уменията си. Друг интересен елемент е, че няма срок на изпитанието. Така не може някой просто да хленчи и да изтърпява, за да издържи определените за него дни, а е нужно да се приспособи и да живее, защото не се знае до кога ще продължи всичко. Според мен това предаване представя доста добре всичките страни на такова изпитание и може да се видят, както различни стратегии, примитивни техники, така и психическата страна на нещата.

img

Превод на представяне:
Това лято дебютира Alone, в това предаване 10 оцеляващи са оставени на остров Ванкувър пустощта и трябва да оцеляват само с помощта на това, което са успели да съберат в раницата си. Наградата е $ 500.000 и ще я получи само този, който издържи най-дълго от всичките 10 участници.
В това изпитание няма партньори, нито отбори, няма краен срок, участниците са напълно сами, даже няма снимачен екип и ще им се наложи да живеят само с това, което сами си набавят в горите, които обитават. Оцеляващите са разделени едни от други, ще им се наложи да ловуват, изграждат заслони и отблъскват хищници. Те ще бъдат изправени пред изключителна изолация и психологически стрес и ще трябва самостоятелно документира своята история.

Епизоди:

Офлайн

9

#2 27.08.2015 11:47:00

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Alone (History Chanel) : ново изпитание за оцеляване в природата...

Мммм, браво, друже! Изглежда интересно.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#3 27.08.2015 21:59:07

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Такива предавания мога да гледам по цял ден БРАВО!:D

Офлайн

0

#4 28.08.2015 13:38:56

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Първия сезон го има и на Рутрекера.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#5 28.08.2015 14:38:52

OXYGEN
Редови

Регистриран: 04.12.2009

Изненадаха ме, колко бързо започнаха да отпадат. Все пак, уж не са случайни хора, а повече или по-малко претендиращи за познанията и уменията необходими за това изпитание.

Офлайн

0

#6 04.09.2015 21:26:19

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Мисля, че Алън си заслужи победата. Беше подготвен по-добре от другите, най-вече психически.

Яд ме хвана, че Лукас се отказа. От начало не ми направи кой-знае какво впечатление, но с неговия ентусиазъм и сръчност можеше да се подготви доста по-добре от другите за лошото време. А и май беше единствения, който реши да "мигрира".

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

1

#7 07.09.2015 03:19:45

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Ето какво казва по въпроса нашия съгражданин зад океана http://woodtrekker.blogspot.de/2015/08/ … ow-or.html

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#8 07.09.2015 09:58:44

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

mchervenkov написа:

Ето какво казва по въпроса нашия съгражданин зад океана http://woodtrekker.blogspot.de/2015/08/ … ow-or.html

Добре го е разконспирирал. Не бях се замислял чак толкова надълбоко, но и на мен ми направи впечатление, че са доста добре екипирани. А и бях много учуден, че почти никой освен Лукас не реши да се премести.

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

0

#9 07.09.2015 22:09:58

vek0
Редови

Регистриран: 19.10.2010

Мдаа интересна поредица..заслужава си гледането.

In the end it all comes down to love. That's really the only legacy you've got. The love you show your children ,the love you show your friends - that carries on ,that ripples through eternity. The rest of it is just RRRrrubish.. - Alan Kay

Двамата финалисти:

Alan Kay
alan-kay-alone_128fb_31871936.jpeg

Sam Larson
-qpc4ft7_400x400_0dca0_31871935.jpg

Интересно предаване ,
Определено за мен всички участници се подпираха повече на запасите си телесна маса отколкото на природни ресурси. Както се вижда на снимките с такива темпове на отслабване не биха издържали дълго. Тялото се самоизяжда ,и органите един по един отказват. Има доста какво да се научи ..както за физическо поведени ,така и (даже повече) за психологическата градация(или по-скоро деградация) в такава изолирана ,неблагоприятна среда.

Благодарности GoldenRatio

Офлайн

1

#10 07.09.2015 23:14:01

Bradley
cheechako

Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

прегледах клиповете в ъубата - не ми хареса - предпочитам да гледам за н на брой ти път филмите на дик пренеке или на ларс монсен

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

1

#11 03.10.2015 17:55:55

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Също ми хареса. Интересни и полезни неща има в еп. 7 - глад, въдици, капани, psycho. Долу давам линк към торента за епизода. /няма превод/

https://thepiratebay.mn/torrent/1217690 … V.x264-FUM

Последно редактиран от Ийон Тихи (03.10.2015 17:59:28)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

1

#12 27.08.2016 11:39:07

Ийон Тихи
Редови

Утре започва новият сезон. В 0:00 ч. по History. НАЙ-ПОСЛЕ!
Първият сезон ми хареса много. Ценното в това риалити е, че показва как се отразява на човешката психика продължителното пребиваване сам сред дивата природа. Климат, хищници, глад, жажда, самота ....

Последно редактиран от Ийон Тихи (27.08.2016 11:39:46)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

4

#13 30.08.2016 13:30:59

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Торенти на всички епизоди от Сезон две можете да намерите тук:
https://isohunt.to/torrents/?ihq=Alone+S02

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

3

#14 30.08.2016 19:14:26

Ийон Тихи
Редови

xenos написа:

Торенти на всички епизоди от Сезон две можете да намерите тук:
https://isohunt.to/torrents/?ihq=Alone+S02

Златен си!

Офлайн

0

#15 06.09.2016 00:15:04

Ийон Тихи
Редови

Е, хора, тази вечер изгледах и последния епизод от втория сезон.
Не ми се иска да налагам мнението си, но откровено казано, пичове, абсолютно задължително е за всеки един участник в този форум, да изгледа тази поредица. АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Като изгледате епизодите (ако все още не сте), ще разберете какво имам предвид. Зае*ете Беър Грилс, "Двойно оцеляване", "Голи и изоставени" smile и всякакви там буламачи.
Стоян малко по-горе даде линк към торентите за цялата поредица. Който не е добре с английския, ще трябва да се въоръжи с търпение и да гледа по един епизод на седмица по History Channel (мисля, че ги дават в неделя).

Последно редактиран от Ийон Тихи (06.09.2016 00:16:28)

Офлайн

3
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff