XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 24.10.2014 15:15:54

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Обща поръчка от " Земя на рози"

Днес си задвижих задника и се озовах в този склад " Земя на рози". Китайски стоки за малки и големи. Складът е с цени на едро, в сайта им има минимално количество на стоката.
Така да се спрем на търсеното ренде. Взех минимума три броя. Събота или неделя ще заточа едното и ще дам пълно описание на продукта. На първо четене е : тежичко и с що годе удобен захват.
Ножа се движи свободно и леко, ширината на отвора е достатъчен за ножа. И трите имат лек дефект в отливката на дръжката. Мястото на чепака. Там където са се държали отливките, но не е страшно. Ножа трябва да се заточи правилно имат леки кривини. Равнината където контактува с матеряла е желателно да се пришлайфа. Така всички изброими дефекти са отстраними от средно статистическия съфорумник. Моето мнение е че, за цената си изделието си струва.

Офлайн

0

#2 04.11.2014 13:42:49

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Отг: Обща поръчка от " Земя на рози"

Влади, брой ме в играта. Пиши ми на ЛС как да ти пратя паричките.  smile

Офлайн

0

#3 04.11.2014 18:18:44

Okdalf
Сръчко

Мирчо все ще се видим, пък и Доктора нали щъка. Ще го ползвам за гълабче. :[
Рендето е заточено и перфектно си работи. Ванката го видя и разбра как да си заточи ножа. Имам лек проблем със снимките и ще се забавя още малко. *DRINK*

Последно редактиран от Okdalf (04.11.2014 18:20:52)

Офлайн

0

#4 05.11.2014 07:44:01

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

Ако има останало едно tongue  свободно и аз ще се напъна

Офлайн

0

#5 05.11.2014 09:19:17

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Така и не го показахте това ренде, начи! То и аз принципно се оглеждам за някое дето си струва, ма не съм си харесал още...
Всъщност харесал съм си, ма трябва да порастна още малко за Stanley... smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#6 05.11.2014 09:39:15

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

bgpanev написа:

Ако има останало едно tongue  свободно и аз ще се напъна

До колкото разбирам просто трябва да се съберете отново поне трима желаещи и Владо като има време ще купи пак. Рендето е чудесно за парите си (нали го видях на Иракли). Аз взех от Алиекспрес същото, само че по-малък размер за $10. Така че при всички положения дори с доставката ще е на сметка.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#7 05.11.2014 09:41:15

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Е 'ади покажете го де!  big_smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#8 05.11.2014 20:59:42

slaf40
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 15.08.2010

http://www.suvenir.bg/Rachno-metalno-re … /20714/30/
Мисля , че бях пуснал някъде снимка ?
rende_18281-(3)_big.jpg

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#9 05.11.2014 21:30:05

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Това ренде ...не е ренде! smile Има разлика между "plane" и "spoke shave".  tongue Таквоз имам...

Офлайн

0

#10 05.11.2014 21:42:27

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Брей, тоя магазин си е таковал мамата. Владо като идваме във ВарЕна да ни заведеш там.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#11 07.11.2014 21:25:14

Okdalf
Сръчко

Така дойде ред и на снимките. http://okdalf.snimka.bg/hobby/spoke-sha … 7.34298201 Ще видите проблемното място на дръжката. Тялото преди и сега, също така ножа и начина на заточване. С болта се регулира ъгъла на заточване. Който е следял уроците на Брадльо за изправяне на заточващите камъни няма да има проблем. Болтът е най обикновен М10Х50 препоръчвам слад няколко тръквания по заточващия камък. И установяване на точния ъгъл гайките да се затегнат с два ключа. При работа има възможност да отпусне резбата. Как става намирането на правилния ъгъл, лестно за този който до сега си е заточвал сам ножовете. Та поставяте камъка на равна и не плъзгаща се материя, до него успоредно поставяте едно стъкло предварително одрязано. С дясната ръка придържате ножа и го поставяте в/у камъка. Започвате да повдигате задния край на ножа до момента в който режещата повърхнина легне на цяла площ. Придържате с лявата ръка ножа а с дясната промушвате болта и развъртате гайката докато тя поеме ълъла. След коете вече с двете ръце се завивате втората гайка коята се явява контра. Главата на болта е предварително стругована или заоблена добре. След няколко въртеливи движения ще проверите точността на ъгъла. Ползвам стъклото защото нямам толкова равна и здрава повърхнина. По която заоблената глава на болта да се сурка докато търкам по камъка. Ръботи се до сваляне на косъма. При моите снимки се вижда че, ножа има лека дъга. Но просто бързах за да го покажа предната неделя на Галимунди. Имам съмнения за твърдостта на ножа но сега няма къде да го проверя.
При работа ножа се регулира с двата помощни болта. Поради малката повърхност на плъзгане това ренде работи по скоро като цикла. Тоест заглажда или отнема но много финно. Ножа се показва малко, при по голям размер има опасност да обърнете режещия ръб. Колкото е по твърд матеряла толкова по-малко трябва да се показва ножа. Това ренде не служи за ГРУБО ОТНЕМАНЕ НА МАТЕРЯЛ. Другото идва с опита. Ми това е дерзайте. *OK* 
Събирате се трима и вземам следващата порция. Само с изпращането става малко тегаво, щот пратката е по-скъпа от стоката. big_smile

Последно редактиран от Okdalf (07.11.2014 21:26:52)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff