XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 28.05.2014 18:49:15

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Отг: Durrocomm XWT6

Неандерталец написа:

звучното руско име "дуроком" ("Ужин с дуроком") и сега се пробва да намери достатъчно дураци.

Според мен е някаква игра на думи от DURable COMMunications... Макар че може да се окаже че и твойта трактовка е вярна, в зависимост от цената smile

Неандерталец написа:

Не казвам, че телефонът е лош, дори сигурно е хубав.

Ако го предлага на по-малко от 550-те евро, за които мога да си го купя oт amazon.de, и също ми предложи 2-годишна гаранция, може би, даже бих се замислил...

Мисля че още няма официално обявена цена от вносителя за БГ. Предполагам изчакват тестовете на офф форума. Две-годишната гаранция и да не ти я предложи - тя си е задължителна в ЕС мисля, независимо от това какво предлага търговеца smile

Неандерталец написа:

Runbo X6 с надценка

При китайците е много спорен въпроса - кое е първо, яйцето или кокошката. Възможно е Дурокома наистина да е Рунбо с надценка. Твърде е възможна (и често срещана) и обратната версия - че китайския производител на Дуроком в свободното си време ползва поточната линия за да щампова Рунбовци на богато - малко по-некачествени материали, малко по-занижен качествен контрол - ето ти и по-ниска цена. И двете версии са еднакво вероятни.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#17 28.05.2014 20:50:01

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

По принцип съм съгласен с последното ти изречене, но, в тоя случай съм силно скептичен. Runbo са известни отдавна, за Durrocomm (може би DurableRobustCommunicaions) чух сефте преди 2 дни.

Ако телефоните бяха техни, на тях щеше да има тяхното лого, а не това на Runbo... или неопределеното "waterproof"

И, сериозно, погледнете им сайта - това не е сайт на фирма, която прави дизайн на комуникационна техника. Това е сайт за отбиване на номера на фирма за лов на балъци. smile

Но, да изчакаме, все пак, цените... то и фактът, че още няма обявени цени говори доста - един вид - за колкото успеят да ги шитнат. smile

В последните няколко дни усилено зяпам outdoor телефони и все повече се насочвам към Runbo X5+ (X6 ми се струва неоправдано скъп). Някой има ли други предложения за буш-смартфон в границите на 300 евро - водо-, прахо- и удароустойчив, с GPS приемник и яка батерия (може и без радиостанция)?

Офлайн

0

#18 28.05.2014 21:27:13

Ludipipo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 31.03.2011

Да, примерно това:
http://www.evolveo.eu/en/strongphone-q4
480 лв. в метро с ддс

Офлайн

0

#19 28.05.2014 21:37:15

windwarrior
Зла Гад

Неандерталец написа:

По принцип съм съгласен с последното ти изречене, но, в тоя случай съм силно скептичен. Runbo са известни отдавна, за Durrocomm (може би DurableRobustCommunicaions) чух сефте преди 2 дни.

Аз и двете фирми ги чух сефте преди няколко дена, но щом като и ти и Яшката сте чували Рамбовците - явно в този случай яйцето е първо smile А може и да е техен опит да се наложат в Европа под различен бранд ?

Неандерталец написа:

Но, да изчакаме, все пак, цените... то и фактът, че още няма обявени цени говори доста - един вид - за колкото успеят да ги шитнат. smile

Да, цената ще е определяща. Лично за мен факта, че изчакват първо тестовете е по-скоро положителен, но да видим.

Неандерталец написа:

В последните няколко дни усилено зяпам outdoor телефони и все повече се насочвам към Runbo X5+ (X6 ми се струва неоправдано скъп). Някой има ли други предложения за буш-смартфон в границите на 300 евро - водо-, прахо- и удароустойчив, с GPS приемник и яка батерия (може и без радиостанция)?

Да ти кажа - аз гледам от доста време. Много си харесвам сегашния аутдор телефон (Б2710) но и на мен определено ми липсват функционалностите на смартфона, и за това се оглеждам. Засега смислено предложение (дори и скъпо) не видях. Катерпиларите (В10, В15) масово ги плюят че имат лош звук - отсреща те чуват все едно говориш през две стени. S4 Active и XperiaGo ми се виждат прекалено крехки - може и да вършат работа за джогинг в парка, ама в планината - съмнявам се. Сравнително добри отзиви съм чел за Kyocera Torque, но първо не съм го виждал да се предлага в Европа, второ - и той ми изглежда малко афиф.

Та и на мен засега Рамбовците като че ли най ми пасват....

Ludipipo написа:

Да, примерно това:
http://www.evolveo.eu/en/strongphone-q4
480 лв. в метро с ддс

Изглежда добре ама... 2800 мАh батерия....

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#20 29.05.2014 01:08:10

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Баба ви все със смартфон е ходила по горите, гиди потребители ниедни! smile smile

Офлайн

0

#21 29.05.2014 01:24:30

Maledictus
Див Балкански Субект

От: София
Регистриран: 19.08.2013

Е пусни ни малко фъндък де! Момченца сме - обичаме играчките! smile tongue

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#22 29.05.2014 11:20:05

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Баба ми дори не е чувала за геокешинг  big_smile

Последно редактиран от Неандерталец (29.05.2014 11:20:22)

Офлайн

0

#23 29.05.2014 12:44:46

UNIOR
Редови

От: Казанлък =>>> Габрово
Регистриран: 26.03.2010

мдаМ... Нокия 1100 с карта и компас влиза в бюджета  big_smile

Русен Мочуков

Офлайн

0

#24 29.05.2014 12:44:46

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

windwarrior написа:

Много си харесвам сегашния аутдор телефон (Б2710) но и на мен определено ми липсват функционалностите на смартфона, и за това се оглеждам.

Жорка, като си намериш каквото търсиш, ще черпиш две бири и една голяма и пица ще те освободя от този допотопен НЕсмартфон!
Така де! За какво сме приятелите?!?  *DRINK*

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#25 29.05.2014 13:41:50

windwarrior
Зла Гад

бай Кольо написа:
windwarrior написа:

Много си харесвам сегашния аутдор телефон (Б2710) но и на мен определено ми липсват функционалностите на смартфона, и за това се оглеждам.

Жорка, като си намериш каквото търсиш, ще черпиш две бири и една голяма и пица ще те освободя от този допотопен НЕсмартфон!
Така де! За какво сме приятелите?!?  *DRINK*

Ми може. Макар че мисля да го ползвам за бекъп.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#26 29.05.2014 13:51:50

rob
Редови

Регистриран: 12.02.2013

Смартфонът е полезен с навигацията си и затова основно доста хора го ползват.Иначе е по-скоро неудобен за извън града. По света се шиткат повече на разни фирми.И у нас има, ама са малко, ей на пример ЦГМ ЕАД ползват Рънбо.
Аз лично за себе си се убедих, че полза от тия чикии няма предвид качество/параметри/цена. Е примерно едно Самсунг Галакси, със наистина хубава и здрава водо и удароустойчива кутия бих взел, но за момента се въздържам от Адроид по други причини.
Относно радиостаницята, предвид, че китайците бълват страшно много про станции в UHF диапазона 400-480, (и за този телефон е обявена такава лента) би било хубаво да се появи наистина някой с по-разчупен софтуер-възможност за "Шифт" функция (предава на една, приема на друга честота) и да се ползва с вече добре изградената репитерна радиолюбителска мрежа.Така обвхатът ще е в много по-големи граници и стабилна връзка от всички по-високи места по планините.Даже съм имал случаи, когато радиостанцията ми е много по-надеждна от телефон. Но много се отлеснах.Та ще се радвам да зърна видеоревю на тая опция. А това 2W на средни вълни- няма такова нещо.Може би някои колеги се бъркат от така нареченото WEB SDR което си е приемане на радиосингали от интернет. Вече има и една шмекерия, посредством USB приемник за цифрова телевизия. Доколкото знам българин е написал драйвера за андроид и някои хора вече приемат всичко от 50 до 1 та дори и 2 Гхц. Ала за целта трябва и OTG съвместимост на устройството.

Последно редактиран от rob (29.05.2014 13:58:13)

Офлайн

0

#27 10.06.2014 11:30:26

Кольо
КорифееЦ

Онзи ден в колегата Голдън видях този телефон и бях впечатлен от големия дисплей и от възможностите на батерията. Мисля, че за нашего брата това е много добър вариант.
thmb_13956099262022839969.jpg
http://smartphones.bg/mobile-tout-terra … -robust-3g

Последно редактиран от Кольо (10.06.2014 11:31:33)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#28 10.06.2014 12:06:49

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Това освен че е 2 пъти по- скъпо от моя Б2100 при същите възможности, не виждам какво точно му е ориентирано към бизнес потребителите? Пишат си ей така наизуст, без да мислят...
А да, все пак има 2 СИМ карти, това е предимство.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#29 10.06.2014 12:34:11

Кольо
КорифееЦ

И аз съм с В 2100 и усещам нужда от по-голям дисплей. Брат ми е с В 2710 и дори неговият дисплей ми малее, но е по-добре от моя. Двете сим са си опция ,но за в балкана предпочитам да имам резервен апарат отколкото един апарат с две сим. Този има и опция да се ползва като уоки-токи. Не знам това кака товари батерията - повече или по-малко от при класическо използване?
Това за бизнес абонатите и на мен ми беше смешно, освен ако нямат в предвид бизнес с екстремни преживявания.
Явка, колко ти кара батерия?

Последно редактиран от Кольо (10.06.2014 12:36:32)

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#30 10.06.2014 12:57:00

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Тва уоки токи е само между 2 еднакви такива апарата, а на този в описанието не виждам да го има. Отделно дето не е в разрешения за гражданско ползване обхват.
Батерията ми кара гарантирано 7 дни с ежедневно, но умерено ползване: 2-3 разговора на ден и 1 път в седмицата евентуално да пусна фенерчето за малко. Сега вече за дисплея си е индивидуално предпочитание, на мен този ми стига- ама аз съм с очила непрекъснато.
Последните 10 дни го ползвах в силно запрашена среда, да не кажа направо пустинни условия и откъм прахозащита се оказа идеален, нищо не влезе вътре. На вода съм го пробвал само в дъжд. Абе като цяло бих го сменил само за Б2700 евентуално, но е и за 300 кинта аналог, ако ще и с 5 карти да е. Или за Ериксон R310, по- скоро от носталгия big_smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff