XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 25.05.2014 18:34:52

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Durrocomm XWT6

От офроуд форума в момента тестват този телефон - Durrocomm XWT6

X6-pic2.jpg

Първоначално ревю на телефона има ТУК, скоро се очакват и резултатите от реалните тестовете.

За момента няма обявена цена, но според мен със сигурност ще е над 700-800 лева. Ясно е че много зависи от цената, но чисто хипотетично - има ли съфорумци с които можем да заформим групова поръчка ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#2 25.05.2014 18:52:02

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Durrocomm XWT6

В еърсофт форума пък чакаме отзиви за: http://en.runbo.net/productview.php?id=213
480лв с доставката от АлиЕкспрес. Така като гледам са правени на едно и също място. smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#3 25.05.2014 19:09:09

windwarrior
Зла Гад

Хм, да - визуално изглежда почти същия. Свиркай като има готово ревю, и най-паче, ако се организирате за форумна поръчка  *DRINK*

П.С. Сега се замислих - след 2 седмици ще съм командировка в Пекин, ако дотогава има някакви отзиви - свиркай направо да си го търся на място  big_smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#4 25.05.2014 19:15:35

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Точно щях да кажа, че това е брендирано Runbo.  big_smile

Офлайн

0

#5 25.05.2014 21:30:07

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Тези телефони имат ли пряк бутон/връзка с ППС?

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#6 25.05.2014 22:18:10

windwarrior
Зла Гад

mchervenkov написа:

Тези телефони имат ли пряк бутон/връзка с ППС?

Според спецификациите - имат бутон който изпраща СМС със сигнал за бедствие на предварително програмирани номера - демек нищо не ти пречи да сложиш и номера на ПСС в списъка.

Освен това - в телефона има вградена PMR-ка с обхват ок. 5 км, плюс (по непотвърдени данни) 2-ватова радиостанция на средни вълни - за последното чакам ревюто на хората от офф-форума

П.С. Сега се загледах на цитирания от мен модел на Durrocomm отговаря Runbo X6, а не Х5. А на Х6 дори и в АлиЕкспрес му искат от 550$ нагоре sad Пуснал съм връзки да видим дали и за колко се намира в Дубай. Ако не - ще чакаме офертата от БГ вносителя, и тогава ще сравняваме...

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#7 25.05.2014 23:23:13

mchervenkov
Редови

В тази връзка с такива глупакоустоичиви телефони мога да споделя мението на колеги че от телефоните на CAT не се чува добре, тоест микрофона им е заврят нейде си. Лошото на смартфоните е че не им кара батерията много но с малко запознаване с менюто и нстройките може да изкара 3 дена батерията и един калъф като http://store.aquapac.net/explore-by-act … 4-044.html примерно обезсмисля покупката на такива китайски бижута (телефони) не че останалите не са произведени там. Може и да са ефикасни тези телефони ноо....

Офлайн

0

#8 25.05.2014 23:32:41

windwarrior
Зла Гад

mchervenkov написа:

обезсмисля покупката на такива китайски бижута (телефони) ...

Ми не съвсем, ИМХО smile Дали би се навил да си метнеш смартфона (със все непромокаемото калъфче) от 3 метра, с екрана надолу, върху бетонен под. Ей тъй за експеримента ?

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#9 26.05.2014 08:44:40

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

windwarrior написа:
mchervenkov написа:

обезсмисля покупката на такива китайски бижута (телефони) ...

Ми не съвсем, ИМХО smile Дали би се навил да си метнеш смартфона (със все непромокаемото калъфче) от 3 метра, с екрана надолу, върху бетонен под. Ей тъй за експеримента ?

А и батерията му е с капацитет 4 пъти по-голям от на моя Самсурник. Абе има хляб в тоя телефон, ама... много пари бе. Мисля да се въздържа за сега.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#10 26.05.2014 09:11:18

mchervenkov
Редови

windwarrior написа:

Ей тъй за експеримента ?

Това  съм го надживял още в момента който сам започнах да си купувам вещите. Не съм изкарвал пари за да троша а да ползвам ако се счупи по време на експлоатация или му  е дошло времето здраве да е но е така самоцелно да троша има си предаване за това по Дискаъври "разбивачи на митове". Като цяло колкото по-горен клас е един телефон толкова по-добър му  е обхвата, Wi-Fi -то и екстрите. Но за сметка на това не знаеш ли от къде да си махнеш 3G мрежата или е само на нея ни обхват ни батерия а само ще вцуваш че телефона не струва че и това съм виждал.

Офлайн

0

#11 26.05.2014 09:16:47

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Х5 Кинг(май) беше с двубандова радиостанция. И цифрата е сериозна, да. Малко ще имат да вземат за тия ватове дето ги пишат, според мен.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#12 26.05.2014 09:40:52

Неандерталец
Редови

Според мен, с 500mW, 5км - само ако си на единия баир, а другата радиостанция - на другия и имате пряка видимост. В града, моите с 5 W едва-едва докарват 3.5 km и то, като приятелчето се качи у тях на тавана.

Относно тези телефони, според мен, основният им проблем и на смартфоните, като цяло, е високата консмумация на екрана. Ако извадят водоустойчиво утройство, което има GSM, радиостанция, GPS, операционна система Andriod (заради приложенията), но с LCD-дисплей (като outdoor-GPS), или дори с e-ink-дисплей (като електронна книга), бих си го купил на момента.

Щото на мен, лично, ми трябва да може да покаже карта (съгласен съм дори и на черно-бяла), да показва позицията ми на картата с GPS-a, да може да отваря документи - книги, наръчници... и, да има някакъв елементарен браузър - все неща, за които няма нужда от бързи и енергоемки TFT или LED дисплеи.

Офлайн

0

#13 26.05.2014 13:28:19

Maledictus
Див Балкански Субект

Регистриран: 19.08.2013

Изглежда готино и всичко му е добре, с изключение на батерията - каквото каза Неандерталецът: пустият екран яде много. Не съм сигурен и на температура как би издържало. Ще изчакам ревютата де. Аз от два месеца каширам парички да си купя Sonim, но да видим това как ще издържи практическите тестове.

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#14 26.05.2014 20:34:45

Tihomir
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Чисто хипотетично да аз бих се включил в подобна инициатива.

Офлайн

0

#15 28.05.2014 15:03:22

Неандерталец
Редови

Така, в последните няколко дни се ровя за различни outdoor смартфони и погледнах сайта на тези durrocomm

http://www.durrocomm.com/

Това изглежда ли ви на сериозен сайт?

И на мен - също не.

Изглежда ми, като че някой си е поръчал Runbo X6, на които на стъклото вместо X6 и Runbo да пише XWT6 и Waterproof. * После е платил английския еквивалент на една баничка с боза на 12-годишно хлапе, да му направи сайт със звучното руско име "дуроком" ("Ужин с дуроком") и сега се пробва да намери достатъчно дураци, които да си купят Runbo X6 с надценка.

Не казвам, че телефонът е лош, дори сигурно е хубав.

Ако го предлага на по-малко от 550-те евро, за които мога да си го купя oт amazon.de, и също ми предложи 2-годишна гаранция, може би, даже бих се замислил...

Къде са цените?

* Корекция, след като видях снимките от оффроуд-форума - на стъклото дори продължава да си пише X6

Последно редактиран от Неандерталец (28.05.2014 15:12:51)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff