XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 20.05.2014 10:47:42

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Загубилите се младежи

когато ги извадят ще се разбере истината. Хеле пък като им праснат и сметката  *WALL*

Офлайн

0

#32 20.05.2014 10:51:43

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Нови сведения. ТУК
Излиза, че явно са били близо до х. Рай, щом са видели "голям водопад" и хижа близо до него.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#33 20.05.2014 16:16:55

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

Още нови сведения тук

Мистерията е пълна и можем само да гадаем какво наистина е станало. Обаче случката само добавя доводи в полза на малките комплекти за оцеляване дето стоят кротко в джоба на панталона за зор заман. (споменавам го между другото, ако някой иска да спорим по темата - моля в съответната тема)

дано да ги намерят час по-скоро

Офлайн

0

#34 20.05.2014 17:00:39

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#35 20.05.2014 17:05:13

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Дам , открили са ги  в пещера май ...

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#36 20.05.2014 17:14:16

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Ей, слава Богу! Намериха ги.
Да има некаква полза и от тия пусти Кугари! Дори само това да е - пак добре! Животът цена няма!

Последно редактиран от Кольо (20.05.2014 17:17:00)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#37 20.05.2014 17:14:28

freako
Редови

От: Видин
Регистриран: 13.01.2013

Дупе да им е яко сега за глобите дето ще им треснат. Вдигнаха камара народ и техника да ги търсят и някой трябва да им плати разходите.

Офлайн

0

#38 20.05.2014 19:53:53

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Може да сметнете, че прекалявам и се изказвам неподготвен, но аз ще поема този риск и ще кажа само две думи за невъзможността на тези калпазани да се измъкнат три дни от тази тясна планина и да не могат да сигнализират по какъвто и да е начин за местонахождението си - АБСОЛЮТНИ КАВАЛИ.

П.П. Да ме прощават състрадателните души тука във форума.

Последно редактиран от Ийон Тихи (20.05.2014 19:59:51)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#39 20.05.2014 20:09:21

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Ийон Тихи написа:

Може да сметнете, че прекалявам и се изказвам неподготвен, но аз ще поема този риск и ще кажа само две думи за невъзможността на тези калпазани да се измъкнат три дни от тази тясна планина и да не могат да сигнализират по какъвто и да е начин за местонахождението си - АБСОЛЮТНИ КАВАЛИ.

П.П. Да ме прощават състрадателните души тука във форума.

Първия плюс е от мен. Много ми е интересно какво обяснение ще дадат за поведението си. За Абсолютно неадекватното си поведение. Убеден съм че ще чуем много лъжи и измислици. Обаче пък ще полезно като поредния пример какво не трябва да се прави в планината.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#40 20.05.2014 20:35:15

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

xenos написа:

Абе нали в нашите планини не можеше да се загуби човек за повече от няколко часа?!!! Поне така ме убеждаваха десетки знайни и незнайни нашенски "разбирачи"...

Не че не може, но определено е доста трудно (и аз бях един от "разбирачите"). От друга страна човек ако се постарае достатъчно може да се загуби и в къщи, докато ходи от хола към тоалетната  big_smile Имам познат дето е способен да се загуби и в чакалнята на Централна Гара. Природен талант е явно.

Ийон Тихи написа:

АБСОЛЮТНИ КАВАЛИ.

Не виждам някой от форума да е на друго мнение. Спора с Волдемар тръгна по съвсем друга линия. Добре поне че им е стигнал акъла да стоят на едно място, и да чакат да ги намерят. Щото има и такива дето си играят на гоненица със спасителите.

Ботъм лайн - хубавото е че ги намериха живи и здрави. Щото около в. Ботев си е почти като малко гробище - паметна плоча на всеки 50 метра. Сега да му мислят родителите на келешите, как ще плащат разходите по спасителната операция.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#41 20.05.2014 21:15:53

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Лошото тук е, че като гледам днешната младеж ми се струва, че на почит и уважение е идиотското поведение. Тия калпазани са станали едва ли не герои сред връстниците си, малко от тях оценяват сериозността на "издънката". Язък за белите коси на роднините им

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#42 20.05.2014 21:19:27

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

някой от коментиращите знае ли какво точно е станало smile
как, къде, защо...
редно ли е да се бърза с определенията.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#43 20.05.2014 21:45:53

Chronograph
Редови

Регистриран: 14.08.2012

Много съм щастлив от положителните новини. На никой не му трябва още една трагедия за нашата страна.
Браво на момчетата. Изключително се радвам за тях. Колкото и приказки за способностите им за оцеляване и планинарстване да се изприказваха, те сами са преминали 30 км пеш без храна, без екипировка, в почти зимни условия. И показват и на всички нас, че най- важният комплект за оцеляване са смелостта, имровизацията и силния дух сам да вземеш съдбата в ръцете си.

Офлайн

0

#44 20.05.2014 22:23:34

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Издриването на тримата младежи е една от най-скъпите и мащабни спасителни акции в Стара планина.
По предварителна информация стотици хиляди лева са похарчени за издирването, съобщава БНТ.
Над 50 планински спасители от цялата страна, много доброволци, парапланеристи и военнослужещи от 61-ва Стрямска механизирана бригада участваха в издирването на момчетата.
В спасителната акция участваха и хеликоптери на авиобазата "Крумово", "Гранична полиция" и БЧК.
Виктор, Веселин и Христо са открити в Стара планина над село Тъжа. Тримата бяха свалени в селото с военния вертолет, който се включи в издирването им. Младежите изчезнаха в района на връх Ботев в събота.
Веселин е леко пострадал, след като скално парче е паднало върху ръката му, съобщава БНР.
Виктор и Христо разказаха, че през трите дни са пили само вода и според тях са извървели около 100 км.
Момчетата твърдят, че са тръгнали към Райското пръскало, но се озовали, според тяхна преценка, до връх Ботев.
"Звъним на 112 и те ни казват „Погрижили сме се”; след това звъним на хижа и на спецслужби - всички казват „Добре, успокойте се”. 10 пъти сме обяснявали откъде сме тръгнали, по едно време ни омръзна", разказа Виктор пред bTV.

Келешите май ще ги изкарат герои най-накрая. За три дена минали 100 км в Стара Планина (!!!!!!!!), тръгнали към пръскалото, ама се озовали под в. Ботев, пък ги намерили в пещера над с. Тъжа. Все едно аз да тръгна за Кърджали, да се озова (по моя преценка) във Видин, а пък да ме намерят в Русе. И накрая им омръзнало да се обясняват по телефона. Бахти наглите копеленца.

Надявам се да нахлузят на родителите им цялата сметка за разходите по спасяването  ]:->

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#45 20.05.2014 22:24:36

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Е 30км за близо 4 дни... Голям подвиг.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!