XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 19.05.2014 21:27:05

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Загубилите се младежи

Разкрит съм, ма това не е оправдание.  *CRAZY*
Точно за това искам да редуцирам туристите.  :[

Последно редактиран от Okdalf (19.05.2014 21:30:09)

Офлайн

0

#17 19.05.2014 21:36:42

Svetlio70
Редови

От: София
Регистриран: 29.01.2014

За добро или не във всичко има логика само дето аз едно не мога да разбера.При положение че са трима все единия да тръгне да дърси помощ за това време досега да е стигнал яко не до центъра на някое село то поне до някой черен път който е ясно накъде ще го отведе стига да го следва надолу.Нещо не ми харесва тази история.Или много глупав майтап или прекалено глупави младежи.Не мога да повярвам че хора на тяхната възраст дето висят по цял ден на комповете и ръчкай шиб***я фейсбук няма да отделят 20-30 минути време за да проучат маршрутите или поне прогнозата за времето.
Странна история!
Пожелавам им успех както и на хората тръгнали да ги търсят.

п.п.
Ако има поне малко истина в това което са писали Блиц направо си заслужават шамарите.

Последно редактиран от Svetlio70 (19.05.2014 21:40:59)

Офлайн

0

#18 19.05.2014 21:41:22

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Раниците и якетата в колата, наще в планината... голямо пафкане е паднало явно.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#19 19.05.2014 21:46:56

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Okdalf написа:

Разкрит съм, ма това не е оправдание.  *CRAZY*

Напротив, баш оправдание си е. И аз съм качвал в. Амбарица напушен до козирката, а на върха за разкош с аверчето люснахме и шише ракия (как не ни домързя да го влачим догоре), та връщането надолу беше...хм, запомнящо се. Айде тва преди 20 години - луди, млади и т.н. Ама само преди 2 години двама видни съфорумци (предполагаемо улегнали мъже) обикаляхме, айде не пияни но обилно наквасени, посред нощ, около х. Кръстец, като две светулки - даже и изоставена мина за въглища открихме. Аз даже и балет играх в една заледена локва. Всички се сещаме за какво иде реч  :[

Всички сме вършили простотии, просто ни се е разминало по тънката лайсна. Е, на тия момчета не им е вързало. Даже ние сме повече за бой, щото предполагаемо сме опитни туристи, а те са аджамии. Не че това отменя шамарите, като ги намерят smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#20 19.05.2014 21:52:57

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Всички сме вършили простотии, просто ни се е разминало по тънката лайсна.  :[  цитат Когато го обмислиш е лесно. Ма Ф кръчмата е друго. А има и фейсбук  *CRAZY*

Офлайн

0

#21 19.05.2014 21:56:52

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Да ме прощава Бай Кольо, ако светотатствам, но още в Евангелие от Йоан е казано:

А като настояваха да Го запитват, Той се поизправи и им рече: който от вас е без грях, нека пръв хвърли камък върху нея.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#22 19.05.2014 22:22:47

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Абе, нещо не се връзват нещата...
1.    Подготвили са се за ходене в планината, взели са раници и якета, но после са ги оставили в колата. Значи по някое време са си променили първоначалния план и са се отказали да правят преходи и да ходят на далече.
2. Излизат от колата зле облечени в лошото време и тръгват из балкана... Защо после са решили да отиват все по-далеч въпреки, че са без екипировка?
Споделям съмнението, че нещо на са адекватни и нещата бият на друсане на теферич и явно са се почнали още по пътя в колата.
Как пък един не събра дърва, трева и каквото има и да запали един мижав огън да пушляви по баира?! Искали да дойдел хеликоптер да им свети? Не за да ги вземе, ами да им свети?!? Сигурно не могат да си нацелят вените...
Нервирах се на изявлението на родителите, че "държавата не правела нищо за да се намерят децата им". При положение, че близо 30 човека, военен хеликоптер и два-три мотоделтаплана са ангажирани с търсенето. Кой ще плати за операцията и логистиката по нея? Едва ли младежите са имали планински застраховки.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 19.05.2014 22:22:47[/merge_posts_bbcode]

windwarrior написа:

Да ме прощава Бай Кольо, ако светотатствам, но още в Евангелие от Йоан е казано:

А като настояваха да Го запитват, Той се поизправи и им рече: който от вас е без грях, нека пръв хвърли камък върху нея.

Що бе Жоре?! Съвсем на място ти е цитата.  Прав си - всички сме правили глупости, но никой от нас, надявам се не е ангажирал толкова ресурси с безотговорността си. Това коментираме. Тези, които ги търсят са си оставили семействата, работата и ангажиментите си и рискуват здравето си и живота си да търсят едни безхаберни келеши.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#23 19.05.2014 23:29:30

Maledictus
Див Балкански Субект

Регистриран: 19.08.2013

Абе... аз си мисля, че просто са се панирали. Не зная при вас как е историята, но аз си имам (е, вярно, от ранния пубер) една случка когато в Родопите драснах да се разходя настрана от лагера, който бяхме спретнали с дядо ми. Загубих се и вместо да надуя свирката, която имах, или да седна и да помисля (още не пушех тогава) хукнах да се "оправям". Вярно, бях на 11. Бях се въртял като шугав из боровата гора на няма и клом от лагера. Като се разврясках дяда бързо ме "ориентира" и няма такъв бой дето ядох...

Та мисълта ми е момците може просто да са се затрили, да са се панирали, да са се дозатрили и така. И го има моментът, че медиите ни не са точно най-достоверните източници. В смисъл КОЛКО трябва да си предрусал с мескалин, за да искаш хеликоптер да ти осветява пътя до хижата? big_smile

Дано се намерят живи и здрави и да им е обеца на ухото.

Последно редактиран от Maledictus (19.05.2014 23:30:13)

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#24 19.05.2014 23:45:19

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Абе нали в нашите планини не можеше да се загуби човек за повече от няколко часа?!!! Поне така ме убеждаваха десетки знайни и незнайни нашенски "разбирачи"...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#25 20.05.2014 00:09:46

Кольо
КорифееЦ

Аз също споделям мнението, че в България трудно може да се загуби човек и дори да се случи до ден-два, ако е здрав и може да се движи, няма начин да не попадне на човек или населено място. Ще видим какво ще се окаже в конкретния случай, но очевидно не се касае за обикновено губене а за нещо друго. То ще си покаже.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#26 20.05.2014 08:28:42

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Що не си запалят огън ? .... Те като са си оставили раници и якета , дали имат кибрит , а ?
Вероятно са се загубили първоначално , после са се паникьосали , премръзнали , а сега ги е срам . Няма ток в модерните телефони , няма интернет , спане за пръв път на открито - за 20годишни момчета сигурно е страшно ....

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#27 20.05.2014 08:49:48

Кольо
КорифееЦ

anjsan написа:

Вероятно са се загубили първоначално , после са се паникьосали , премръзнали , а сега ги е срам .

anjsan, ти си добър човек. Това е една много възможна причина. Но поради изброените вече причини презюмирам, че пушат и си носят кибрит или запалка.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#28 20.05.2014 08:57:35

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

windwarrior написа:
Okdalf написа:

По някога се радвам, че не съм станал СПАСИТЕЛ. :[  Щях доста до редуцирам ТУРИСТИТЕ. ]:->

Айде, айде... в тоя форум май само ти си се возил на хеликоптер  tongue  И то май в същия вилает - Южния Джендем...

Не е само Владо. И друг се е возил на хеликоптер. Историята е много смешна, но нека той си я раскаже.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#29 20.05.2014 09:39:50

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Тия са се набили в Джендема (в смисъл са се набили извън пътеките)... Ами... кофти.

Okdalf, за мъглата си прав. Кофти е в мъгла и лесно можеш да се изсулиш по урвите.

Последно редактиран от Black Wolf (20.05.2014 09:47:50)

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#30 20.05.2014 10:29:09

Кольо
КорифееЦ

Много ги мисля тия хора и много ми се иска да участвам в търсенето. Дано да са живи и здрави и дано да е за урок и поука на всички, които виждат само приятната страна на ходенето в планината.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff