XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 19.05.2014 16:30:58

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Загубилите се младежи

Чухте предполагам за тримата, които са се загубили около вр. Ботев.
http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/ … hi-6012389

Не е ясно откъде са тръгнали за х. Рай?
http://www.blitz.bg/news/article/268163

След това става още по-странно.
http://www.blitz.bg/news/article/268333

Интересно къде точно се намират? Ако са тръгнали от Карлово или Калофер, достатъчно е да излязат от горския пояс нагоре на откритото. Освен това там Балкана е пълен с добитък, та чак е неприятно да се ходи, защото от кравешки и овчи тор просто няма чисто място (особено по посока на вр. Ботев - около Петолъчката във всички посоки е отврат)...

„Нелогични и неадекватни са тези действия на младежите. Те правят обратното на това, което им казвахме“, обясни той. Когато в събота вечерта тримата младежи се свързали с него, той им казал да се върнат към една хижа, покрай която те са минали преди това. Но те са отказали и са поискали хеликоптер, който да им осветява пътя.

Това ми се вижда бая наглост...

P.S. А, да, в една от информациите пише откъде са тръгнали - от Паниците, значи откъм Калофер.

Според мен тези заслужават да си ги оставят там да се оправят сами.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#2 19.05.2014 17:03:12

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Отг: Загубилите се младежи

Според мен тези младежи са "гъбари"- назобили са се с весели гъби наркоманите му с наркомани и незнаят нито къде се намират нито какво правят горе. Добре че това не се случва зимно време. Да са измръзнали досега.

Офлайн

0

#3 19.05.2014 18:08:55

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Black Wolf написа:

P.S. А, да, в една от информациите пише откъде са тръгнали - от Паниците, значи откъм Калофер.

„Нелогични и неадекватни са тези действия на младежите. Те правят обратното на това, което им казвахме“, обясни той. Когато в събота вечерта тримата младежи се свързали с него, той им казал да се върнат към една хижа, покрай която те са минали преди това

Според мен тези заслужават да си ги оставят там да се оправят сами.

Явно и мнението на човека от ПСС не е цитирано точно. По маршрута от Паниците до х. Рай няма друга хижа, покрай която да минат, че да се връщат в нея. Има нещо странно в цялата история, много неща не се връзват. Освен ако наистина са били надрусани като животни.

И не, колкото и кретенска да е постъпката им, не заслужават да ги оставят без помощ, ИМХО

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#4 19.05.2014 18:14:20

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Малииииииииииииииииии(по Бургаски речено) аз съм бил там,най-трудно е да намериш лифта или самият град... хич не се виждат *ROFL* Аз съм с –4диоптъра ама като се качих на "КАЛЕТО" видях и града че и лифта...

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#5 19.05.2014 18:18:22

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

kozet_76 написа:

Малииииииииииииииииии(по Бургаски речено) аз съм бил там,най-трудно е да намериш лифта или самият град... хич не се виждат *ROFL* Аз съм с –4диоптъра ама като се качих на "КАЛЕТО" видях и града че и лифта...

лифта и калето /аневско/ не са ли покрай сопот. сопот е едно градче в което вазов се е родил а левски се е крил при едни монахини и е доста по на запад.
п.п. аз също съм късоглед. но не пея в хора. поне не трезвен *HI*
п.п. тая история ми понамирисва също.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#6 19.05.2014 18:57:11

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Kent написа:
kozet_76 написа:

лифта и калето /аневско/ не са ли покрай сопот. сопот е едно градче в което вазов се е родил а левски се е крил при едни монахини и е доста по на запад.
п.п. аз също съм късоглед. но не пея в хора. поне не трезвен *HI*
п.п. тая история ми понамирисва също.

Ъ,май пак се осрах? *WALL*

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#7 19.05.2014 19:00:43

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Хижи има откъм Карлово - тамам три по пътя. Най-високо е Левски, надолу Балкански рози и Хубавец.

Въобще там пътеките са малко - трудно ще се объркаш, даже да искаш... Дадена пътека все ще те изведе до хора или хижа, а ако излезеш горе, над гората - ми то всичко се вижда на километри. Там пък зимната маркировка ще ти извади очите... Освен това там постоянно има хора нагоре-надолу. Към х. Рай пък хептен.

Освен това пък на вр. Ботев онова високото се вижда от майната си...

Последно редактиран от Black Wolf (19.05.2014 19:05:09)

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#8 19.05.2014 19:13:42

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Абе да не са някакви пишман-иманяри  *SCRATCH*

Memento mori

Офлайн

0

#9 19.05.2014 19:20:28

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Black Wolf написа:

Хижи има откъм Карлово - тамам три по пътя. Най-високо е Левски, надолу Балкански рози и Хубавец.

Въобще там пътеките са малко - трудно ще се объркаш, даже да искаш... Дадена пътека все ще те изведе до хора или хижа, а ако излезеш горе, над гората - ми то всичко се вижда на километри. Там пък зимната маркировка ще ти извади очите... Освен това там постоянно има хора нагоре-надолу. Към х. Рай пък хептен.

Освен това пък на вр. Ботев онова високото се вижда от майната си...

+ още две./ за хижите де / ;D Пък за онова високото ако има мъгла ши ми видиш -----------я /цензура/ *WALL* Като цяло информацията е доста размита.

Офлайн

0

#10 19.05.2014 19:21:58

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Дано да не им е свършил бахура.

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#11 19.05.2014 20:03:44

mastodont
Редови

От: София
Регистриран: 09.05.2011

for delete...

Последно редактиран от mastodont (19.05.2014 20:07:26)

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

0

#12 19.05.2014 20:09:37

Tihomir
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Добре ,че е топло.Каквито и да са младежите когато има загубени хора в гората корема ми се свива.Дано скоро да ги намерят. И да им е за урок на тях и на всички останали грешките които са допуснали.

Офлайн

0

#13 19.05.2014 20:54:33

windwarrior
Зла Гад

Black Wolf написа:

Хижи има откъм Карлово - тамам три по пътя. Най-високо е Левски, надолу Балкански рози и Хубавец

м. Паниците (там са им намерили колата) е изходната точка към х. Рай/Ботев от Калофер, не от Карлово. Та не виждам вариант да са минали покрай каквато и да било хижа, по маршрута, освен ако не са забили хептен на кестерме. Ама и това доста трудно, щото прехода Рай - Левски си е 6-7 часа яко трамбоване, и то успоредно на билото. А пътеката от Паниците до Рай наистина е като за кьорави (с едно малко изключение) и съвсем спокойно може да се ходи и на лунна светлина.

Tihomir написа:

Добре ,че е топло.Каквито и да са младежите когато има загубени хора в гората корема ми се свива.Дано скоро да ги намерят. И да им е за урок на тях и на всички останали грешките които са допуснали.

Топло е на морето в Гърция. Снощи температурата на Ботев е била точно 0 градуса по Целзий, а като ръсне и един дъжд за разкош и им намокри дрехите...

Дано да ги намерят живи и здрави, и ПСС-арите да им нашмулят едни хубави шамари, да не правят повече простотии.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#14 19.05.2014 21:16:06

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

По някога се радвам, че не съм станал СПАСИТЕЛ. :[  Щях доста до редуцирам ТУРИСТИТЕ. ]:->

Офлайн

0

#15 19.05.2014 21:25:59

windwarrior
Зла Гад

Okdalf написа:

По някога се радвам, че не съм станал СПАСИТЕЛ. :[  Щях доста до редуцирам ТУРИСТИТЕ. ]:->

Айде, айде... в тоя форум май само ти си се возил на хеликоптер  tongue  И то май в същия вилает - Южния Джендем...

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff