XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 07.03.2014 16:55:41

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Турист оцеля в пустошта, хранейки се с насекоми

Интересна статия за човек оцелял в Австралия хранейки се с мухи.
От години  се каня да си наловя скакалци и да ги изпържа, но никога не съм го правил. Дано тази година да успея най-сетне.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1228900

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

-1

#2 07.03.2014 18:29:31

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Отг: Турист оцеля в пустошта, хранейки се с насекоми

Що му турихте на човека минусче бре. И аз я четох статията на работа още. Тоя пич май хич не му трябва цивилизация.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#3 08.03.2014 11:20:47

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ми то имаше филм че за местните как си ловят мухи и си правят кюфтета от тях. Ма туриста е новина  big_smile

Офлайн

0

#4 08.03.2014 11:34:14

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Галимунди написа:

Що му турихте на човека минусче бре. И аз я четох статията на работа още. Тоя пич май хич не му трябва цивилизация.

aми сигурно заради несериозното отношение към бушкрафтматериата  o_O  "От години  се каня да си наловя скакалци и да ги изпържа" Несериозна работа  tongue   tongue   tongue

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#5 08.03.2014 16:12:29

Кольо
КорифееЦ

gavra74 написа:
Галимунди написа:

aми сигурно заради несериозното отношение към бушкрафтматериата  o_O  "От години  се каня да си наловя скакалци и да ги изпържа" Несериозна работа  tongue   tongue   tongue

При положение, че всички във форума най-редовно ги консумират приготвени по най-различни начини...  *DRINK*

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#6 15.05.2014 13:41:40

GoldenRatio
Редови

Регистриран: 20.06.2013

бай Кольо написа:

От години  се каня да си наловя скакалци и да ги изпържа, но никога не съм го правил. Дано тази година да успея най-сетне.

За скакълците си прав, за тях обаче е задължителна термичната обработка. Защото в тях има понякога много неприятни паразити. Един приятел от специалните части ми беше споделил, че ги е пеклъл на острието на ножа. Иначе аз не съм ги опитвал още, но съм психически подготвен вече, че ако се наложи ще го направя smile

п.п. И поздрави на всички, аз съм новак в писането, макар да харесвам и следя форума и блога от много време.

Офлайн

0

#7 15.05.2014 15:03:19

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

бай Кольо написа:

Да ти е сладко big_smile запаси се обаче с повечко Виетнамска бира за прокарването им,пък и така със сигурност ще ти се "дръпнат" очите *ROFL* Почвам да ти събирам скакалци,в интернет сигурно ще има и рецепти за приготвянето им wink Изпращам за моя сметка,единственото условие е да качиш клип как ги хапваш... big_smile

Последно редактиран от kozet_76 (15.05.2014 15:07:11)

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#8 15.05.2014 17:32:23

Кольо
КорифееЦ

Не става! Правим тематична среща на инсектофагите във форума и споделяме и бирата и мезето!  wink

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#9 15.05.2014 22:44:33

kozet_76
Клетника

бай Кольо написа:

Не става! Правим тематична среща на инсектофагите във форума и споделяме и бирата и мезето!  wink

Май не съм много по тая част ама да не ме изгоните и биете много ша ги "фагя" и азе *THUMBSUP* По си е убаво драното.... big_smile

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#10 16.05.2014 14:56:08

kozet_76
Клетника

Някакви предпочитания за подправките? Добър кулинар съм (поне според жена ми готвя по-добре от нея)а вече съм събрал един буркан тип "ОМНИЯ" от едни странни скакалчоци дето виреят само по джоджена...тамън са си и овкусени... Някои от мокрите,може и да се прежалим ако си ги представим като "сухопътни" скариди ама нема да е лесно.... МНОГО БИРА ЩЕ ОТИДЕ!

Последно редактиран от kozet_76 (16.05.2014 14:57:15)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff