XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 10.02.2014 15:26:52

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

магнитен двигател

преди няколко дена пуснах едно клипче в "смешната" тема за един вариант на този тип двигатели
някои от колеги не го взеха на сериозно,не се обосноваха защо точно

аз си мисля че за такава концепция има бъдеще и не е редно да постъпваме по "щопски" (гледа жирафа и вика-те такова животно нема!!)

може би не пуснах правилния клип и ако не са направили труда да поразгледат идеите да помислят че има измама
ще пусна възможно най-елементарния вариант на тази концепция smile
[video][/video]
на клипа се вижда как ротора започва въртеливото движение сам,без начална скорост и тн.което също значи че в цялата система има и определена тяга която кара ротора да се върти(примерно ако има пусково въртеливо движение и в следствие на това държи тези обороти,тягата може да е доста по-малка smile )

естествено говорим за мащаб smile
ако нещо подобно се направи но няколко пъти по-голямо
примерно да достигне мощност от 1к.с....това са 0,735кв
което ще рече че за едно денонощие такъв двигател ще произведе 17,64кв

всичко това естествено е чисто хипотетично но не мисля че не е ниша в която да се надзърне wink

съжалявам че давам малко примери но просто има толкова много клипове и варианти на такъв двигател че не мога да ги обхвана...ако някой проявява интерес да се поинтересува и да коментира

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#2 10.02.2014 19:38:45

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Отг: магнитен двигател

Срещу това няма забележки. Въпрос е обаче колко ще е ефективно. Начи като начало трябва да направиш магнитите, за което използваш електроенергия. След това почваш да връцкаш машинката и си казваш "Я, деба ей го де е вечния двигател" удобно забравяйки за енергията превърнала желязото в магнит. Вече чувам репликата "Ама то има и естествени магнити", е те са станали магнити от само себе си явно. А бе няма как да го сложим на вселената. Винаги тя е отзад.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#3 10.02.2014 20:33:24

bobber
Редови

да де ванка ама ако тая електроенергия е произведена от такъв двигател?
а и тука говорим за индивидуални нужди...поне аз
дали ще ми произведат еднократно една "шепа"магнити или цял живот ще израсходвам ток от мрежата едно и също ли е?

Последно редактиран от bobber (10.02.2014 20:33:48)

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#4 10.02.2014 21:18:34

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

Дори и в  тия клипчета да има зрънце истина в което се съмнява, и аз пък,и много други хора ще се възползват от ,,безплатната'' енергия.Вземи едно от тия малките генераторчета дет зареждат телефони с въртене на манивела,включи си жисиема  big_smile и пробвай да видиш каква сила се иска да заредиш батерия 1000mAh.За да се случва въртенето на електромотора се иска магнитното отблъскване и съответно привличане да става в точно определен момент.Като гледам тия постоянни магнити рано или късно системата ще спре.Другото което си мисля е,защо аджаба никой не го патентова тва перпетум мобиле и да стане милиардер.

Офлайн

0

#5 10.02.2014 21:34:19

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Всяка нестабила система се стреми да застане в стабилно състояние...и дори да е след определено време, то тя ще застане в стабилно /на покой/ състояние. Времето се съкращава в пъти ако системата отдава /изразходва/ енергия.
Света се мъчи да открие перпето мобиле от време оно .. но за съжаление още не е открито.
Нещата можеше да са различни ако липсваше гравитацията, съпротивлението и триенето .. но уви, ще трябва да си плащаме за преодоляването на тези недостатъци smile

Офлайн

0

#6 10.02.2014 21:58:18

Галимунди

Уф трябва да чакам една минута за да мога да сложа + и на двамата.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#7 10.02.2014 23:07:08

bobber
Редови

а бе ясна ми е българската логика,ама специално "защо аджаба никой не го патентова тва перпетум мобиле и да стане милиардер."
или"ако беше възможно,щяха да го измислят" не ми изглежда много....улегнала smile
защото човечеството познава хиляди примери точно за обратното.кой знае на братята райт колко пъти са им казвали че ако летенето е възможно,до сега да е станало wink
недейте чак с такъв песимизъм бе момчета,има и по-умни от нас все пак
и не разбрах за конкретния клип къде точно е "измамата"?
има няколко варианта на работа на такъв тип двигател.единия е да потдържа определена скоротст чрез предварителен пусков момент,да забавя движението след пусковия момент или да набира сама,в случайя не мисля че някой ще ме убеди че тоя двигател ще забави при положение че си набира сам,което ще рече че си има тяга.за примера с манивелата пак ще кажа...мащаб колеги,мащаб

Офлайн

0

#8 10.02.2014 23:16:15

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Bobber ето още един пример за "свободна енергия" има хиляди като него. Конкретно този е гледан над един милион пъти и е донесъл доста "енергия" под формата на долари от гледания на създателя си.
Ако повярвам на това трябва да се отрека от всичко учено до сега.

[video][/video]

... и все пак дори да съществува подобно изобретение то няма да стане достояние на нас простосмъртните докато петрола и парите не изчезнат.

Офлайн

0

#9 10.02.2014 23:27:45

bobber
Редови

а бе нещата са съвсем различни,в единия случай просто караш магнитните полета(предполагам вярвате в тях) да работят в твоя полза,както ми говориха допреди седмица...няма начин да няма начин wink
да не забравяме също че много от изобретенията са от обикновени хора,какъв е проблема да станат публични?

Офлайн

0

#10 10.02.2014 23:41:50

Галимунди

bobber написа:

...за примера с манивелата пак ще кажа...мащаб колеги,мащаб

Боб пак ти повтарям. Няма енергия от нищото. За да заработи тоя механизъм е необходимо предварително да се вкара в него енергия. После прави ли ти впечатление, че въпросния механизъм постига една максимална скорост и си остава да се връцка на нея? Дали се постига равновесие между триенето и прилаганата сила от магнитите? Значи системата вече няма излишък който да превърне в полезна работа. Гадничко а? А дали магнетизма на пишлетата е вечен или намалява с времето? И какво влияние оказва постоянното действие на  магнити с противоположна посока. Ако имаме намагнитване като допрем игла до магнит, дали го няма и обратния ефект? Не знам. Но ми звучи логично. На времето един пич беше задал въпрос във форум за панели за фотоволтаици - "Вярно ли е, че за производството на вашите елементи се хаби повече електроенергия, от колкото те ще произведат през целия си жизнен цикъл?" Е технологията напредна и вече не е така, но имаше и такова време. А всички удобно пропускаха да споменат този факт и обявяваха слънчевата енергия за от "Зелена по зелена". Подобни упражнения са чудесни, доколкото ни карат да мислим и да развиват въображението си и ни карат да прекрачваме границите на възможното. Обаче съм по-скоро скептичен. Така докато го зяпаме на видео не можем да направим никакви изводи. Ако си толкова запален по идеята направи един прототип и ще направим експерименти, чрез които да достигнем до някакво заключение.

Офлайн

0

#11 10.02.2014 23:57:51

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

Галимунди, прав си че няма енергия от нищото, но има една машина, която черпи енергия от електромагнитното поле на Земята. Машината се нарича Тестатика, изобретена от учения Пол Бауман и построена и от българския учен Стефан Маринов, мистериозно загинал след доказателство на теорията за свободна и безплатна енергия.
Ето повече информация за машината:
http://www.newenergybg.com/index.php?op … 3&Itemid=2

А клиповете в мрежата са волно или неволно начин за отвличане на вниманието и профанизиране на насоката "свободна енергия", която де  факто е електромагнетизъм.
Нарочената за "алтернативна" соларна и вятърна енергия е нискоефективна, но е удобен начин за източване на данъчната каса и облагане с допълнителен акциз, затова е печеливш бизнес на правителствено ниво.

Ето един много интересен форум за свободна енергия, някой с повече технически познания от мен ще разбере повече:
http://mazeto.net/index.php#c1

Последно редактиран от petergaitan (11.02.2014 00:03:07)

Офлайн

0

#12 11.02.2014 09:20:43

bobber
Редови

а бе ванка,пак повтарям това не е енергия от НИЩОТО енергията идва от магнитно поле ТОВА НЕ Е НИЩО wink
и нормално да работи с определени обороти,не съм си и представял че ще ускорява до безкрайност

Офлайн

0

#13 11.02.2014 10:01:32

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

За направата на магнити е използвана електроенергия ... Ми кво ми пука ? То за всичко произведено е изразходвана някаква енергия . Важното е произведените неща да ми вършат работа , да не вредя много на природата или околните и баланса ценово да е в моя полза .
  Сега за вечен двигател е спорна работата . На теория е възможен , но на практика - не . Досега поне не е направен или някой ,защото противоречи на естествените закони . Проблема е загубите на енергия , в частност триенето . Винаги се оказва , че получената енергия е по-малка от вкараната и затова постепенно движението спира . При монтиране на консуматор съвсем замират нещата , защото двигателя не му достига мощност . Правиш по-голям двигател , съответно загубите са по-големи и пак не върши работа . Единствено е възможно да се подпомага системата с допълнителен външен източник на енергия, който да е евтин . Затова се прибягва до впрягане на гравитация,слънце , вода,вятър и т.н. Само явленията в природата са вечни .
  Конкретно за магнитния двигател - има потенциал такава система . Влака тип Маглев си работи почти без триене и е внедрен по света . Гледам магнитите са с променлива форма , значи и теглото им е различно . Ще има центробежни сили и биене . Това не е добре , трябва силите да са уравновесени за да няма едностранно износване . Това пак сочи , че системата ще се стреми към покой или саморазрушаване . Такива ми ти работи ...
  Всичко обаче подлежи на доказване с истински опити .

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#14 11.02.2014 10:19:38

bobber
Редови

ми да де то реално всяко нещо иска енергия за да се създаде,и панелите и вятърните генератори...няма машина която да е расла в природата
" Винаги се оказва , че получената енергия е по-малка от вкараната и затова постепенно движението спира"
няма как да се съглася че спира при положение че ТРЪГВА от спряло положение,момчета тва е много важен факт ;)
и това че магнитите са с различно тегло също не е проблем,баланс може да се направи и то много лесно :)
а за триенето кво да ви кажа...скоро ми разправяха за парна турбина за ток,нещо от рода на 20м диаметър(и по-малко да е,няма значение)която се завърта буквално на ръка и то с инерция,за какво триене говорим!!!

Офлайн

0

#15 11.02.2014 10:22:40

Галимунди

Аз не можах добре да видя на стоп кадър магнитите, но ми се струва че не са с различно тегло и форма. Просто са наврени на различна дълбочина. При това положение няма да има дизбаланс в радиално направление. Не съм сигурен обаче за аксиалните сили как ще действат вурху лагера. Както и да е. Освен към дарвинизма имам особено отношение и към закона за запазване на енергията. За това реагирам негативно на вечните двигатели, които генерират енергия от нищото. Но когато има определен източнк нямам претенции. smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff