XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#151 13.12.2014 00:16:00

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Отг: Теория за "Разширяващата се Земя"

На последния въпрос би могъл да отговори мосю Далтон wink Пък си спомних че тия плочи се движат...май го учихме някога? Иначе интересна тема! Ще продължавам да я следя!!!

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#152 13.12.2014 03:14:30

П.Петков
Редови

Регистриран: 29.11.2013

О напълно наясно са))).И е процес на малко търсене и образоване за достигане до подобни изводи.Ако трябва да ти дам аз обяснение, трябва да се заровя прекалено дълбоко,да почна да обяснявам за частици, симетрия та даже и измерения.Дълбочината на разговора какво е маса обикновено се намира в дълбочината на чашите върхо нея)). Ако си говорим сериозно -Ломоносов ,Айнщайн ,Термодинамика,Борн,и тн.,и тн. Прието е че цялата енергия-маса,лъчение се е зародила със биг (брадър) бенг и е непроменлива константа.Тъй като силно си взаимодейства, то и характерът и не е постоянен.Но е прието схващането че нещо е невъзможно да се превърне във нищо,както и обратното...........Ако небето бе зелено в твоя случай проблемът би бил в твоите очи.В някой от следващите дни ще направя приблизителна сметка колко е тежала земята ,по схемата растяща земя,и колко е растяла с тонове за ден за да се случи.Сметките предупреждавам че ще са главозамайващи а цифрата дори за секунда - умопобърквашта.

Офлайн

0

#153 13.12.2014 04:18:04

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Тази сметка и аз бях започнал да я правя, но като реших да взема предвид промените в средната плътност вследствие промените в масата и то при положение, че химическият състав остава сравнително постоянен (което едва ли е истина), ме заболя главата и се отказах.

Ако ще смяташ, имай предвид, че кривата, по всяка вероятност, е експоненциална.

Ти, обаче, отново задълбаваш в механизма на това разширение, за да докажеш, че е невъзможно. Механизмът може да е всякакъв - термични процеси, химически процеси и процеси, от които си нямаме и понятие. "Как?" и "Защо?" са въпроси от втори ред. Преди въобще да има смисъл, да търсим отговори на тях, трябва да се запитаме "Дали?"... Дали Земята се разширява или не?... И да си отговорим въз основа на данните, които са пред очите ни, а не на сляпата вяра в авторитети.

В примера със зеленото небе, ти въз основа на вярата си, че небето винаги е синьо, много бързаш, да обясниш изненадващите резултати от наблюдението с проблем в очите ми. Аз, лично бих проверил, дали само аз, или и другите го виждат в зелено; дали не гледаме през прозорец със зелено стъкло; дали наблизо няма химически завод...  и така, докато открия правдоподобно обяснение, да го виждам в зелено. Алтернативата е да забием поглед в земята и да си повтяряме, че небето е синьо, понеже НЕ МОЖЕ да е зелено. smile

Последно редактиран от Неандерталец (13.12.2014 04:19:32)

Офлайн

0

#154 13.12.2014 10:00:23

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Наивно е да се смята, че великите учени се боят да признаят/докажат/т.н. евентуалното съществуване на този феномен. Мълчали били... Ми и аз няма да си губя времето с нещо, дето ми е ясно че няма смисъл от него. Все някакви второразредни такива световно неизвестни (освен в разни конспиративно настроени към нАуката кръгове), учЕни. Интересно ми е какво би казал примерно Айнщайн, ако беше жив. Интересно ми е и какво е мнението например на Стивън Хокинг (смятан за може би най-големият ум на съвремието). Както знаем от биографиите им, нито един от двамата не се е страхувал да оборва стари и смятани за фундаментални теории, включително и своите собствени! Не мислите ли, че ако имаше и най-малка вероятност тази теория да е истина, нямаше поне един от великите умове да използва случая да я разработи и до каже, да я причисли към списъка си с постижения, и да запише името си с главни букви в историята на познанието?! Мислите, че не са чували за нея? Че не им е минавало през ума? Да бе... то само ние си я обсъждаме...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#155 13.12.2014 18:27:20

П.Петков
Редови

Регистриран: 29.11.2013

1753 тона в секунда ако приемем че е пораснала от нищо до сегашният си размер.Това е сметката за 4.5 милярда години.Ако да кажем е била с размерите на Марс и нейната маса,то - 10 процента от сметката.На ден е 151433569тона Това са 151 милиона кубични метра вода.При средна плътност от 5.5 тона на кубик това са около 26-27 милиона кубика всеки ден Около 100 милиона кубика на 3-4 дена.10 милярда кубика годишно-това са 10 кубични километра.За последните 100 години земята трябва да е пораснала с къс от 100 на 100 на 100 кубучни километра.Ако кривата е експоненциална си е еб... мам...

Офлайн

0

#156 13.11.2015 15:09:24

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Не съм много сигурен (а и нямам време да търся smile ), но май по-назад в темата се беше задал въпрос от рода "откъде е дошла водата на Земята". Ето отговор:
http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%D0% … 26806.html

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff