XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 03.02.2014 21:07:12

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Форумна среща 31 януари - 02 февруари 2014 г. - хижа ''Тича''

http://okdalf.snimka.bg/friends/h-ticha.802239 ето малко снимки и от мен. *DRINK*

Офлайн

0

#17 03.02.2014 21:17:20

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Галимунди написа:

А бе нали се охарчих за нова кола... мисля да избия чивия, като пусна предпремиерно коронния клип на скромната цена от 50 кинта... за който няма търпение...

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. Нищо не може да компенсира удоволствието да видя реакцията ви.

Чисто по български - все ще се намери някой закъсал, който да обърка работата...  neutral

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#18 03.02.2014 21:26:19

RELAX
Модератор

Айде малко да проветрим главите и мераците с доволна доза смях ...

[video][/video]

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

Офлайн

1

#19 04.02.2014 12:45:21

RELAX
Модератор

Както бяхме говорили преди срещата, поради наличието на обилна снежна покривка ще е подходящо да се направи снежно укритие (куинзи).

С тази задача на вторият ден се зае колегата PARA BUSH. За около 3-4 часа непрекъсната работа укритието беше готово. Същата вечер той пренощува  в него, като използва две шалтета и един спален чувал...

img_3222.jpg

Ето етапите на изграждане:

[video][/video]

Офлайн

0

#20 04.02.2014 13:13:31

Maledictus
Див Балкански Субект

От: София
Регистриран: 19.08.2013

Ей така се прави видео, значи!

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#21 04.02.2014 13:25:57

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Само малка забележка: правилното е "quinzhee"!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#22 04.02.2014 13:59:49

RELAX
Модератор

xenos написа:

Само малка забележка: правилното е "quinzhee"!

Благодарско, незнаех!

Оправих заглавието, но по клипа не ми се ровичка вече - то става ясно за какво иде реч.  wink

П.П. А откри ли как е ''бахур'' на английски?  :[

Офлайн

0

#23 04.02.2014 14:07:20

Maledictus
Див Балкански Субект

От: София
Регистриран: 19.08.2013

"Black pudding" big_smile big_smile big_smile

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#24 04.02.2014 18:29:01

RELAX
Модератор

Да напиша и аз няколко реда за т'ва къф го ядохме с Роман при подготовката на тази среща и в крайна сметка какво и колко арно стана ...

Както всички помним - идеята беше да се видим на хижа Букаците на Шуменското плато.  Ходихме там две седмици преди срещата заедно с Роми и Маца, за да уговорим условията и дори Роми остави капаро. Всичко беше ОК. Но падна големият сняг и почнаха проблемите ... Букашките хижари ни резнаха, че нямало ток, вода и чаршафи - демек да се оправяме другаде. Това стана ден преди датата на срещата ... Мамка му!

Роми откри втори конак на платото - бунгала, фургони, с печки на дърва ... е ОК -  важното е да сме заедно! Решено! Да-да, ама - НЕ ...
В деня на срещата онзи хижар се огъна като измръзнал праз, като каза на Роми, че нямал дърва за огрев ... тинтири-минтири ...  Бая #$@$%^#%^^^&$#$ отнесе по адрес на близки роднини по права линия ...  ]:->   Демек - втора греда!

И Вие пътувайки към нас и незнаещи нищо, трябваше да се доверите на това, което щяхме да измислим в движение ...

Така се породи идеята за хижа ''Тича'', въпреки да е  доста по-далечко от платото...
Роми проучи, обсъдихме варианта и дадохме старт идеята да бъде материализирана ...

Десетки GSM разговори и уточнения и след това всички знаем кво стана - сбор в Шуменският Конак, а там - кафета, компоти и кекс,  ииии газзз към Великопреславския боаз.

Картината снежна - пътя още по-снежен, но не се пуашат душите наши ...
Кервана от 5-6 железни камили скромно пуфтят и катерят боаза с кеф.
Стигаме билото, стената, хижата, а коминчетата й пушат, та пушат ... Идилия в снежния мраз! Ийесс! Ийесс! Ийессст!

Посреща ни приветлив, усмихнат и скромен хижар....

Уютна, топла, чиста и наредена хижа!

Централно парно отопление, 40+ места в стаи с 2 и 3 легла, санитарни възли + бани с топла вода, голяма трапезария с мокър бюфет и всякаква посуда, хладилници, печки, микровълнова тоже и BBQ цели 2 кв.м. ... Само дървени въглища да има!

Зимата дълбока – условията чудесни. ( Даже и на Галимундевица й хареса   wink )

Кервана :

025.JPG

026.JPG

031.JPG

Грижи за паркинга на камилите ...

027-SNOW.gif

Разтоварване на камилите ...

029.JPG

Настанихме се овреме и тутакси барбекюто запуши...  Ракии, салати, мезелъци, сланина на жар и биволски кюфтаци на скара, качамак дори някой бе направил – бе вкусно и весело... После музика, танци та чак до 4 сутринта ...

Ден втори – събуждането е труден процес, ама нали за никъде не бързаме ... Чайчета, кафенца, закуска – каквото био-часвника покаже, това правехме – така се почива най-добре!

След това из невиделица се пръкнаха двама луди (бе виждал съм ги някъде тес) и изкараха ангелите на децата, мааа – ”Родната милиция ни пази” – наистина помогна wink

Снимка за спомен, преди санитарите да ги вкарат в бялата уазка с червеният буркан...  big_smile

060-SNOW.gif

Около обяд тръгнахме на поход към стената на язовира и неговият преливник. ''Да идеш до Рим па да не видиш Папата ..."

Мъникени...  *JOKINGLY*

064.JPG

065.JPG

066.JPG

067.JPG

068.JPG

073-2-SNOW.gif

077.JPG

По стената:

079-1.jpg

081.JPG

082.JPG

083.JPG

Преливника:

085.JPG

086.JPG

087-1.jpg

089-1-SNOW.gif

Жу и преливника (мамина сладка):

108-1.jpg

Ели и преливника (Пу, пу, пуу - да не й е уруки):

109-1.jpg

Здравко и преливника:

096.JPG

Радо и преливника:

125.JPG

Готти и преливника:

098.JPG

Веско и преливника:

101.JPG

Владо и преливника:

104.JPG

Васко Нинджата пак там:

126.JPG

Познахте го ...

105.JPG

Para Bush again:

111.JPG

Искра...  ;D

121-SNOW.gif

Светла, а под шапката трябва да си представите Митака ...

122.JPG

Едни мъникенски обуща:

119-1.jpg

Няколко детски снимки:  big_smile

134.JPG

135-1.jpg

139-1.jpg

140-1.jpg

144-1.jpg

145-1.jpg

И няколко общи:

128-1.jpg

131.JPG

132.JPG

133.JPG

IMG_2748.jpg

IMG_2751.jpg

IMG_2752.jpg

Върнахме се със зачервени бузки и всеки се захвана с дейности по интереси – кой семки да чопли, кой да шмърца пернишки бейлиз, кой да си доспива ... нема лошо – почивката това е.

Жу сандардиса дяцата да им плете косите на всевъзможни плитки и финтифлюшки, но те чинно изчакваха реда си в колонка по един...  *KISSED*

Галимунди връзваше пера на стрели, а Васко – Нинджата акуратно бандажираше новата тетива на гейския червен лък, под критичният взор на Окдалф ...

Радо хукна по баира да си разпъва новата палатка, а PARA BUSH се захвана куинзи да гради.
( Еххх, ти църква градиш, а то манастир става ...) би казал поета.
Четири часа му отне на милия, ма не се отказа – брей кораво лапе ще излезе...
Въпреки скептицизма – то взе че стана, ама това го знаете вече! Накрая толкова му хареса вътре, че остана да спи там през нощта, което съответно ни доведе до безсъние, на няколко от наз ...

Надвечер посрещнахме Стоян и половинката на пишещият, като последният вече беше заложил кило фасул да мърка кротко на печката...
Следвайки максимата – като нема мръфки – и фасул става, бяхме решили да опитаме как става и с двете. То взе че се получи + прясно замесена и изпечена топла питка от Маца или както мама й казва – (мазен ляб).... мммм – потекоха ми лигите (сорри)!

Мааалко поизморени втората вечер откарахме до по-рано – легнахме в 3. Като отбележим, че без да се уговаряме, почти на всеки кръгъл час аз и още няколко колеги и колежки сме ставали да проверяваме дали аджаба куинзито не е рухнало да затрупа братчето – това ни беше спането... (ма това за ставането се разбра чак на сутринта) Пък той на сутринта - ухилен, пие си кафенцето и му не дреме на пончото ...  ]:->

Следва най-трудната част за разказване – раздялата!!!

Всички знаем как е и за това ще пропусна този абзац – сещайте се и подсмърчайте!  :'(

032531818-big.jpg?r=0

За финал ще отбележа, че от трите къси клечки – изтеглихме най-дългата и може би така стана най-добре!  [:}

Огромни благодарности на Ийон за организацията и помощта!  *BRAVO*

Офлайн

0

#25 04.02.2014 19:40:53

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Мислех да мина този път само със снимки (любезно осигурени от съпругата ми), но след като Релакса ни скастри с въпроса: „А бе мушмуроци, хареса ли ви сбирката? Що не коментирате” – реших и аз да споделя впечатленията си. Обаче докато се прибера да довърша  виждам, че Релакса е пуснал доста хубаво описание, за разлика от Радо обилно гарнирано със снимков материал. Ще се опитам да редактирам вече написаното, но ако на места ви се види идиотско да знаете, че е заради поправката.

Значи първо повечето от вас знаят, че бяхме на косъм да се откажем. Не да не дойдем въобще, а да не оставаме да преспиваме, и да се върнем още същия следобед. В крайна сметка решихме, че наличието на хотел във близост до второто място, което беше избрано ни дава приемлива алтернатива (всички освен мен смърчаха и кашляха даже бяха в болнични, а и съпругата ми дори и здрава хич не държи на студено).
Сутринта почнахме да стягаме багажа. Обикновено това го започваме от понеделник и до четвъртък сме готови на около 80%. Този път се справихме за рекордните 3 часа (който е видял колко багаж мъкнем ще се съгласи, че времето си е рекордно). Купихме втора печка, манджа и потеглихме. Магистралата беше чиста, обаче в и след Карнобат почнаха заснежените участъци. Колата се държеше на пътя чудесно, макар да имаше едно две поднасяния заради всесезонните гуми и бързото шофиране. Нарочно карах малко по-по, тъй като исках да пробвам как се държи на сняг. Поднася леко, но бързо влиза в пътя. До Веселиново си стигнахме без проблеми и там спряхме за кафе, цигарка и тоалетна. Звъннах на Роман за указания и бях сюрпризиран, че няма да сме на бунгалата, а на друга хижа. Бърза справка с картата показа, че през Смядово – Преслав ще стигнем по-бързо, но пък едва ли пътя ще е разчистен както във прохода. Така или иначе решихме да пробваме. Наистина стигнахме по-бързо, даже изпреварихме основната група. Останахме да ги чакаме на разклона. Групата пристигна, наредихме се на опашката и леви-леви нагоре към хижата. Пристигнахме и се започнаха прегръдки и целувки, докато хижаря и един приятел на Роман започнаха да отъпкват с джиповете (ама не като моя, а истински big_smile ) снега на мястото за паркиране. Не можахме да хванем снегорина да я свърши тая работа, отиде мръсника да чисти на горната хижа.
Общо взето познавахме всички без хижаря, Мартин и съпругата му Искра и  приятелката на Готи - Ели. Оказа се, че Марто е уредили хижата – познава ли се със хижаря. Светла се запозна с Роман и семейство, с Радо (соло) и със всички които и аз не познавах естествено. Децата вече се познаваха и се заиграха, така че нищо не ни пречеше да отворим бутилките и да почваме с лакърдиите. Няма да повтарям казаното от Радо и Релакса, само ще добавя, че Светла е очарована от новите запознанства, аз също. Марто е майтапчия (за тези които не го познават, той играеше полицая от клипа с лудите) и си пада по шматкането из природата като нас, Искра е усмихната и лъчезарна, а за Ели… чак сега разбрах защо адаша не я е водил до сега по сбирки. Криел я е мръсника.
Колкото до ръкоделията освен споменатите от Радо, демонстрирах как връзвам пера на стрела и как оформям перата всъщност (това когато на другия ден дойде Стоян), а Васко направи нова тетива за лъка на Владо. Там помагах в началото (играх закачалка, тъй като ни досрамя да ковнем два пирона на масата), обаче то много пипкава работа и напуснах преждевременно – трябваше да пафкам. Когато се върнах видях, че Владко е заел мястото ми и реших, че то така си е редно – нали лъка си е негов да се гърчи.  Е това Релакса вече го е написал, ама не ми се триеше.
Имаше боб ала Релакс, питка със сирене ала Маца  - пържоли, кюфтета, бекон, пичикурита, сланина, шишчета и пр. на скара с най-различни майстори включително и аз. Бахур не видях. И да е имало изяли са го яли без мен мръсниците. Имаше тарикатска кайма от бивол, от която Слончо омеси кюфтаци.

Първата вечер си легнахме към 03:30. Викам си втората по-рано че път ни чака на другия ден. Нищо подобно - 03:50. А бе стана като в онзи виц за американските летци дето пили с руснаците „Господи, защо не умрях вчера…”  Сега Релакса разправя за по-рано, обаче той не знае до колко останахме ние. Преди да си легнем проверихме куинзито, здраво беше.

Раздялата беше тъжна, но си обещахме скоро пак да се съберем, така че нямаше чак сълзи и сополи. Надявам се често да виждаме Марто и Искра, а за Ели… няма да го пускаме вече Готти без нея.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#26 04.02.2014 20:19:53

Галимунди

P.S Светла ми напомни за качамака приготвен от Релакс. Аз също много го харесах (макар да имам негативен детски спомен от една мазна гадост). Начи определено харесахме готвенето - боба, питката, качамака.

П.П.С Светла също не е яла бахур. Май някаква измама има тука. Мистичния бахур. sad   *NO*  *DONT_KNOW*

Я който е ял от прословутия бахур да си признае.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#27 04.02.2014 20:31:17

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Аз ядуф. :[ И ма исрам. *WALL*

Офлайн

0

#28 04.02.2014 21:37:53

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

RELAX написа:

Огромни благодарности на Ийон за организацията и помощта! 

Всъщност, благодарностите за вариант 2 и вариант 3 (успешния) трябва да отправим към Мартин и половинката му Искра - новите членове на клуба.

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#29 04.02.2014 22:03:24

Галимунди

Ийон Тихи написа:
RELAX написа:

Всъщност, благодарностите за вариант 2 и вариант 3 (успешния) трябва да отправим към Мартин и половинката му Искра - новите членове на клуба.

Дано да са ни харесали, както ги харесахме  ние.

Офлайн

0

#30 04.02.2014 22:08:11

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Галимунди написа:
Ийон Тихи написа:
RELAX написа:

Дано да са ни харесали, както ги харесахме  ние.

Определено харесаха бандата.

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff