XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 02.02.2014 23:31:46

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Форумна среща 31 януари - 02 февруари 2014 г. - хижа ''Тича''

066-1.jpg

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#2 03.02.2014 00:01:15

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Отг: Форумна среща 31 януари - 02 февруари 2014 г. - хижа ''Тича''

Малко стана недоразумение, кой ще ги качва аз или Светла, та реших да бодна една две снимки колкото да покажа набързо на колегите в чата. Обаче Светла имала други идеи, та ще трябва да гледате снимките в албума с перата.

http://galimundy.snimka.bg/hobby/pera.790711.32108220

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#3 03.02.2014 00:17:14

mastodont
Редови

От: София
Регистриран: 09.05.2011

https://plus.google.com/photos/11385131 … banner=pwa
няколко снимки и от мен smile

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

0

#4 03.02.2014 01:09:36

Dip4ikov
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 12.01.2010

Блазе ви хорица, изглежда е бил готин събор smile

"небезизвестният датчик за температурно регулиране"

Офлайн

0

#5 03.02.2014 11:10:38

Maledictus
Див Балкански Субект

Регистриран: 19.08.2013

Да дам своите пет стотинки. Снимки няма да прилагам, мързи ме. Ще ме домързи и да редактирам, та ако има грешки - прощавайте. Само да вмъкна още веднъж благодаря на всинца за великолепните три дни. Такива мероприятия придават смисъл на цялата работа. Та значи....

.....

Сбирката се получи страхотно. При все, че отначало бяхме върнати от две други хижи, както каза Роман "всяко зло излезе за добро". Но да подхвана от начало през моите очила:

Петък със Здравко (mastodont) потеглихме от рано из София - очаквахме лоши пътища и бавно пътуване. Получи се точно обратното - пътищата бяха разчистени и в отлично състояние, та бързо набрахме скорост. Оказа се, че музикалните ни вкусове си пасват, точно както хумора, и времето си отлетя. Минахме през Български извор, имало там една хубава месарничка. Взехме малко провизии - сланинка, пастърмичка, кренвирши, наденичка. И бахур взехме.

После продължихме през Търново, по пътя натоварихме една Случайна, и от там в шеги и закачки за норматив стигнахме до Шумен, където при Гальо (Relax) се бяха събрали вече Иван 1(Gotti) с по-добрата си половинка, Фладко (Okdalf), имаше също нинджа, натурален истински трапер... Нямаше бахур. Бяха го изяли! Гальо ни почерпи с компот. Страшен компот!  Хубаво, обаче, че си носехме бахур.

От там потеглихме към Тича, по пътя събрахме Йон Тихий и семейството му, а в последствие и Иван 2 (Galimundi (поставям номерацията за по-удобно различаване на двамата (не, че има място за объркване, ала все пак!))) ни засече със неговата фамилия и новата джипка. Да му е честита и да си я кара със здраве! Отзад в багажника чувство за безнадеждност и примирение, пред надвисналата участ, беше обхванало бахуря.

И тъй се посъбрахме, запознах се с тези, с които не бях. Вечерта вече беше надвиснала, та нямаше за кога да шаваме насам - натам, та опънахме софричката и се започна. Туй оцеляване много трудно бе! Ракия без разредител (реверанс към Гальо за великолепните еликсири), Ванката 1 мажеше пастет върху пържолите, понеже хлябът се беше скрил стратегически, криза!!! Размених немалко приказки и каламбури със Роман, Гальо, Веско (този глас, момче!, хубу пее), попяхме. Бях очарован и от дамското присъствие (Ванка 1 не знам как е успял да излъже Ели - по-добрата си половинка - но трябва да му го отчетем: нашият е много по- в час, отколкото показва!), но най-приятно ми беше присъствието на дечурлигата. Малчуганите, които търчат наоколо, вдигат джабала, закачат те и прочее изпълваха хижата със една особена форма на енергия, която примесена със нашата... по-рафинирана такава мен лично зареди за поне месец напред. Бай Релакс показа идейни разпалки, ножове, запалки, по малките часове Владко издяла фенер от бирено кенче... понаучиха се неща. Бахурът пък посрещна достойно съдбата си.

Вторият ден започна с двама луди, които върлуваха пред хижата. Единият в зимно камуфлажно пончо, другият в санитарен костюм, тези два душевно болни екземпляра изкарваха акъла на шофьорите на и без туй рядко минаващите автомобилисти, развеселиха още сънените ни мозъци и допринесоха неистово за "ударния" старт на деня... Докато полицията не дойде, за да ги прибере. Оказа се, че майтап, майтап, ама наистина били избягали от Карлуково! Представете си шокът ни! Двамата обаче реагираха бързо и успяха за няколко минутки да се изскубнат от органа на реда, през което време махнаха белите дрехи и се дегизираха на обикновени бушкрафтъри. Сляха се с тълпата и полицията се оказа безсилна да продължи преследването. Всичко го има документирано от буден папарак. По същото време малкото оцелял бахур се криеше в дъното на хладилника, леко на кестерме, и подло мълчеше при въпросите "Абе, има ли още бахур?".

Вече станали, развеселени и ободрени бидохме поведени от любезните ни домакини на разходка до язовира. Бойната ни групичка беше картинка! Двама трапери - истински и натурални, джудже, тамън изпълзяло от мините на Мория, малък инфилтратор със шейна, бъдеща медийна звезда, специалист по експлозиви, фотограф и още! И аз бях там! И аз! Разходката биде съпроводена от много веселие, красиви гледки, ято патки, падане по снега, теглене на шейна, Ели, която взе неортодоксалното, но всъщност логично решение да се пързаля надолу с главата по един склон (добре, че Ванко 1 беше там, за да я извади от пряспата) и шеги, и закачки. Само дето бахур нямаше.

Следобедът Веско се хвана да прави куинзи (снежно иглу-пещера), а Гальо и Владко му помагаха. Аз исках да си пробвам новата палатка (полско лавву), а и да се разходя, та драснах към гората. Оставих Ванко 1 и Ели да спят, че предната сутрин им попях песента на моя народ (а именно: банциг, абрихт, щрайхмус, примесени със свирене на чайник). Докато влизах навътре в близката горичка попаднах на разнообразни следи, най-ярките от които съм пуснал във съответната тема. Пробвах лаввуто, изключително ми хареса как стои, мястото вътре ми стига. Скоро ще направя истински тестове и някое ревю. Понеже нямах в себе си бахур хапнах халвичка и се върнах. Ванко 1 тъкмо се беше събудил и беше тръгнал да ме търси. Ооооооооо! :-*

Върнах се и се запознах на живо най-после със Стоян (Xenos himself).  Втората вечер мина в малко песни, много разговори и претрупана софра. Оцеляването е трудна работа, майка! Писах се доброволец на скарата и докато станат нещата попреядох. Дървените въглища бяха ограничени, за съжаление, та някои от последните може би излязоха леееко недоопечени, но пък така са по-полезни съм чел. Приказвахме си около скарата и в този момент се зароди идеята (май Галин и брат му я дадоха) да отворим филмово студио. Колкото и да ми се иска, за сега не мога да разкрия повече детайли, но очаквайте премиерата съвсем скоро. Само мога да кажа, че няма бахур. Свърши.

Жу реши, че не съм хубав (то е ясно като бял студен ден) и тази работа трябва да се свърши, та ми сплете брадата с перо и мъниста. Не съм сигурен дали приличах повече на метро-сексуален или на хомо-сексуален индивид. Повтаряха, че ми тичкало, ама го повтаряха мъже само... Тъкмо почна да ми харесва и дойде време за спане, та разтурих плитката, за да може Жужи да си върне мънистата в обичката, откъдето ги взе. Перото зачезна безследно - като бахура.

Така се източи и втората вечер. Неделя мина във чистене, или поне така смятах докато групата на дечурлигата не се опита да ми устрои засада със снежни топки, докато говоря по телефона. С Ванко Галимунди веднага предприехме военни действия и, прилагайки полицейска тактика със щитове, удържахме фронта докато и Ванко 1 не се включи с катапулт и друга обсадна техника. Такава група не остави никакъв шанс на малчуганите, при все безскрупулността на малките талибани. Опитът ни да прекратим конфликта със вземане на заложник приключи, когато агресорите замеряха със сняг собственият си другар. Разбрахме, че така няма да стане и преминахме към ръкопашен бой. Нямаше бахур, което може би беше причина за лошото отношение на Ели към маневрите ни, та ни се НАЛОЖИ да подпишем примирие. Войната премина в затихващи погранични сблъсъци.

И следващият епизод е ясен - раздели, прегръдки, сополи (беше студено) и обратно към бетонения рай. На връщане със Здравко оставихме Жу в Търново,  Ванко 1 и Ели в Плевен, пийнахме по едно с Бачо, който както винаги излезе фотогенично начумерен на снимките и тъй, обратно към София. Минахме пак през Български извор и магазинчето, да понапазаруваме. На влизане в София си минах покрай офиса. Стана ми едно такова... потиснато. Бях забравил да купя бахур.

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#6 03.02.2014 11:25:34

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Радо, много готино репортажче, брато, ама да беше споменал за бахура, бе човек!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#7 03.02.2014 12:54:45

Maledictus
Див Балкански Субект

Регистриран: 19.08.2013

...и бахурът свърши!... Ама как забравих да спомена за него! big_smile

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#8 03.02.2014 13:26:28

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Maledictus написа:

...и бахурът свърши!... Ама как забравих да спомена за него! big_smile

Ааа, това умишлено го забравете! Макар всъщност да е забавено, а не забравено! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Онлайн

0

#9 03.02.2014 16:27:37

RELAX
Модератор

[video][/video]

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

Офлайн

1

#10 03.02.2014 16:46:05

Жорж
Редови

От: Хасково / Пловдив
Регистриран: 17.02.2012

Браво! Страхотен разказ от Попа! Очакваме пълен набор снимки и още истории smile Съжалявам, че не присъствах, ще се самобичувам и няма да ям бахур поне няколко месеца!

Природата е линк към свободата на мечтите!

Офлайн

0

#11 03.02.2014 17:11:47

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Няколкото снимки от моя фотоапарат:

img_3220.jpg
img_3222.jpg
img_3225.jpg
img_3226.jpg
img_3227.jpg
img_3229.jpg
img_3230.jpg
img_3233.jpg

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Онлайн

0

#12 03.02.2014 18:18:16

RELAX
Модератор

[video][/video]

Офлайн

0

#13 03.02.2014 20:28:21

RELAX
Модератор

Изработка на фенер за куинзи от бирен кен + чаена свещ с помощта на Мanly Comrade:

С металорежещият инструмент умело борави Okdalf ...  wink

036.JPG

035.JPG

037.JPG

038.JPG

041.JPG

042.JPG                                         

043.JPG

044.JPG

045.JPG

046.JPG

050.JPG

051.JPG

055.JPG

054.JPG

052.JPG

Ето и една ''чужда'' снимка на фенера и постелята в куинзито, след като в него вече беше пренощувал колегата PARA BUSH:

img_3222.jpg

А така изглежда фенера в снежното укритие нощем:

[video][/video]

Офлайн

0

#14 03.02.2014 20:36:26

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

А бе нали се охарчих за нова кола... мисля да избия чивия, като пусна предпремиерно коронния клип на скромната цена от 50 кинта... за който няма търпение...

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. Нищо не може да компенсира удоволствието да видя реакцията ви.

Последно редактиран от Галимунди (03.02.2014 20:38:50)

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#15 03.02.2014 20:39:15

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Чакаме Стоян и Галин да си свършат работата. Иначе знайш ли и мен откога ме сърбят ръцете да натисна "червеното копче".

Те коронните клипове са повече от един.

Последно редактиран от Ийон Тихи (03.02.2014 20:40:49)

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff