XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#76 08.05.2016 16:48:03

acero
Редови

Регистриран: 09.11.2013

Отг: Раница

Човекът е обяснил по-надолу в мнението си какво има предвид, което елегантно си пропуснал в цитата.

zcezbpm написа:

....Примерно можете да попаднете на същия модел раница която търсите, но със старата носеща система, а това хич не е маловажен елемент.
Ако обаче знаете какво точно търсите няма проблем отвсякъде да си я купите.

Офлайн

0

#77 08.05.2016 17:01:49

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Човека говори наизуст, иначе не бих взел отношение. Не съм споменал, че и всички дистрибутори продават с отстъпки под цените на Ташев.
Ташев не работи на консигнация и никой дистрибутор няма да затвори пари в нещо дето стои на рафта с години. Стоките са за продаване - не за висене на щанда. Като нещо не можеш да го развържеш за месец - два му го връщаш и взимаш друго. Къде си видял ташевка с години в магазин?!

Последно редактиран от Кольо (08.05.2016 17:10:30)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#78 08.05.2016 17:11:07

acero
Редови

Регистриран: 09.11.2013

Изразеното ти отношение бе иронизиране и промяна на смисъла на извадка от цитата. Минуса ти бе за това. А с твоите минуси съм свикнал - имам по един на 90% от постовете ми smile Извинете за спама.

Последно редактиран от acero (08.05.2016 17:11:33)

Офлайн

2

#79 08.05.2016 18:13:02

zcezbpm
Редови

Регистриран: 24.04.2016

Кольо написа:

Човека говори наизуст, иначе не бих взел отношение. Не съм споменал, че и всички дистрибутори продават с отстъпки под цените на Ташев.
Ташев не работи на консигнация и никой дистрибутор няма да затвори пари в нещо дето стои на рафта с години. Стоките са за продаване - не за висене на щанда. Като нещо не можеш да го развържеш за месец - два му го връщаш и взимаш друго. Къде си видял ташевка с години в магазин?!

Кольо, човекът(моя милост) не говори наизуст, а именно от личен опит. smile
Ташев се учат в движение и правят все по-добри раници. На доста модели им обновиха преди години носещата система. Според теб какво правят със тези раници със старата носеща система,  които в този момент са били по разните магазини, които нямат нищо общо с тях? Предполагам мислиш, че ги връщат на Ташев, а той ги претопява .:):) Майтап де.:)
Попадал съм на такива раници преди години, когато съм разглеждал техни раници.в сайта на Ташев бяха вече същите  раници, но с новата по-добра система докато в някакъв магазин същите бяха със старата по-калпава носеща система. Моята Вихренка е с подобен не особено добър гръб.
Сега предполагам ще са единици подобни останали бройки, скоро не съм търсил и не съм се интересува, но колкото и да е малка вероятността е добре щом я има човек да е със заострено внимание особено ако не знае какво търси, защото в желанието си да я пробва на живо в някой реален магазин може да не си купи точно това което е разглеждал преди това на сайта на Ташев. Ташев не знам да имат техен физически магазин.
За отстъпките на магазините ме хвана смях.:) По пет лева съм виждал по-евтини раници в тези магазини в сравнение с Ташев, но за сметка на това в Ташев над 50лв покупка е без пари доставката.  Да не си помислиш че нещо ги защитавам. Имат много кусури и личен опит имам за боклуци които продават, но темата е за раници, а не за щеки примерно където ми продадоха боклуци.

п.п. Да не би да имаш магазин със застояли Ташевки, че реагираш така? smile

Последно редактиран от zcezbpm (08.05.2016 18:17:25)

Офлайн

0

#80 08.05.2016 18:27:36

Кольо
КорифееЦ

Разбира се, че вложих ирония. Работя за дистрибутор на Ташев и познавам материята, за това и се намесих. Явно чувството ти за справедливост е било накърнено за да се намесиш и ти - чудесно! Чест ти прави, че си защитил човек, който си сметнал, че е уязвен - наистина оценявам високо. И дотолкова колкото това е полезна за мен информация, въпреки, че не съм съгласен с теб ще ти сложа + за полезната обратна връзка.
Системата за оценка отразява степента на полезност на конкретния пост. Тя е за това, човек да отрази субективното си отношение към нея. Честно казано не се сещам за нито един твой пост, още повече за такъв който да съм оминусил, но щом си забелязал тази закономерност, значи има нещо. Не мога да го коментирам по друг начин освен, че лично отношение към теб нямам и става въпрос за изразено отношение към мненията ти. Честно.
Жалко, че в темата на човека влезнахме в такъв обяснителен режим!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#81 08.05.2016 18:37:53

Кольо
КорифееЦ

zcezbpm, мнението си относно "залежалите с години раници" при дистрибуторите съм го изразил по-горе. Ако си уцелил момент с пускането на новите системи за окачване и вентилация и в магазините се е случило да има и от едните и от другите е едно. Тогава не е задължително да се изтеглят старите, защото не всички клиенти приемат новостите за еднозначно добро. Има такива хора - трудно приемат новостите. Репликата ми беше предизвикана единствено от абсурдното твърдение за залежаването с години. Не стана ли ясно?!
Какво прави Ташев със старите си раници, мога да го питам, ако не можеш да спиш от размисли по въпроса.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#82 08.05.2016 18:49:18

zcezbpm
Редови

Кольо написа:

zcezbpm, мнението си относно "залежалите с години раници" при дистрибуторите съм го изразил по-горе. Ако си уцелил момент с пускането на новите системи за окачване и вентилация и в магазините се е случило да има и от едните и от другите е едно. Тогава не е задължително да се изтеглят старите, защото не всички клиенти приемат новостите за еднозначно добро. Има такива хора - трудно приемат новостите. Репликата ми беше предизвикана единствено от абсурдното твърдение за залежаването с години. Не стана ли ясно?!
Какво прави Ташев със старите си раници, мога да го питам, ако не можеш да спиш от размисли по въпроса.

И какво излезе? Май че съм прав като съм казал, че човек може да попадне при дистрибуторите на раница необновена и със стара и доста по-неефективна носеща система. Всъщност нямах нужда от потвърждението ти след като лично съм попадал на такива, но все пак мерси че потвърждаваш!
Нищо не правят със старите раници Кольо, защото ти продължаваш да ги продаваш.:) Сам си го написал.:)
Не че повечето ъпдейти не са просто с рекламна цел и някакви фидифлюшки слагат дето я има я няма полза, но носещата система преди време не беше нещо на което човек да не обърне внимание. Усещането между едната и другата система е коренно различно.

Я кажи пак за намаленията при дистрибутирите.:)
В момента Айгера която горещо препоръчвам е по евтина в Ташев отколкото в Ред Рок-а. smile С 20ст, но е по-евтина.

Офлайн

0

#83 08.05.2016 19:21:29

Кольо
КорифееЦ

zcezbpm, заформи се безсмислен и непродуктив спор. Много си ревнив към собственото си мнение.

zcezbpm написа:

За отстъпките на магазините ме хвана смях.:) По пет лева съм виждал по-евтини раници в тези магазини в сравнение с Ташев, но за сметка на това в Ташев над 50лв покупка е без пари доставката.

Виж, ценовата политика на дистрибуторите винаги е по-гъвкава. В магазина в който работя, всички членове на туристически, пещерни, алпийски, спасителни клубове и отряди ползват 10% отстъпка. Членовете на този форум също. В сайта на Ташев така ли е?! При покупка на няколко различни артикула също се правят отстъпки. Безплатна доставка също имаме при покупка над 100 лв.

zcezbpm написа:

п.п. Да не би да имаш магазин със застояли Ташевки, че реагираш така? smile

Това няма да го коментирам! Говори само за себе си. Да се опитваш да влезеш във форума с бутонките на пред и още в първите си постове да се правиш на интересен не е добра атестация.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#84 08.05.2016 19:40:22

zcezbpm
Редови

Кольо написа:

zcezbpm, заформи се безсмислен и непродуктив спор. Много си ревнив към собственото си мнение.

Виж, ценовата политика на дистрибуторите винаги е по-гъвкава. В магазина в който работя, всички членове на туристически, пещерни, алпийски, спасителни клубове и отряди ползват 10% отстъпка.

Да се опитваш да влезеш във форума с бутонките на пред и още в първите си постове да се правиш на интересен не е добра атестация.

Ревнив. smile Когато съм прав ровя до дупка. Някакъв проблем с това?  А и недолюбвам алъш вериша на бг търговеца и при всеки удобен случай му вадя кирливите ризи. Нищо лично. Много неща съм купил и от ред рок-а.

Масовия бг турист не е член на алпийски, катерачни клубове....и др. Тоест отстъпки за него  няма. Да не говорим че бг търговеца е преди всичко търгаш и много от нещата които съм купил тук са по-евтини в чужди сайтове. Последните ми обувки бяха със сто лв по-скъпи в бг магазините отколкото по всички сайтове извън България. Така е с много стоки включително и раниците.(за да съм по темата).

Дали човек е с един или хиляда поста няма никакво значение. Многото говорене(постове) също не е добра атестация. Пълно е с хора по форумите които много говорят, а няма какво да кажат. smile

Офлайн

1

#85 08.05.2016 21:04:14

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Дърляте се за глупости. Стара раница със същия успех можеш да си купиш и от онлайн магазин, както и от физическия такъв. Ако търговеца е читав - ще те предупреди, че предлагания модел е със старото окачване, а ако е умен - даже и ще намали модела със старото окачване, за да му се ротира по-бързо наличноста. Ако е търгаш - ще ти я пробута за чисто нова. И няма никакво значение дали магазина е физически или онлайн. Т.е. всичко опира до коректността на търговеца. В този ред на мисли - изказването "всички са маскари" не е много уместно, ИМХО.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#86 08.05.2016 21:14:38

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

мисля, че темата не продължава добре:) спокойно бе.

Последно редактиран от Kent (08.05.2016 21:24:44)

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

1

#87 09.05.2016 00:41:29

Кольо
КорифееЦ

zcezbpm, тръгнахме от щуротията за залежалите раници при дистрибуторите, отиде в в съвсем различна посока.
Продължаваш да дрънкаш иначе верни неща но в друг контекст. Отстъпките са за това отстъпки защото се дават при определени условия. Политиката на фирмата е да се насърчават сдруженията на хората обичащи планината а не носещите рискове самосиндикалните прояви. За това на членовете на сдружения се дават отстъпки.
Че в българските условия има разлика между търговия и търгашество в това спор няма, ама аз кирливи ризи не видях да си извадил. Теоретизираш по въпроса. Всичко тръгна от там, че отрекох тезата ти за залежалите с години раници при дистрибуторите. Факт не чух - само приказки от общ характер.
Явно си от хората за които е много важно да не "паднат по гръб" без значение за какво иде реч. За това спирам този безсмислен спор.
Това, че си купил много неща от Редрок говори, че си е заслужавало. Следващият път като дойдеш се обади. Хем ще се запознаем, хем да си поговорим за по-важни и стойностни неща за които си заслужава и щом си попаднал на нашия форум очевидно споделяме общи интереси. Предпочитам да си говорим за самоделният ти пикел, отколкото за схващанията ти за търговията по света и у нас.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#88 09.05.2016 05:25:22

zcezbpm
Редови

Кольо написа:

Явно си от хората за които е много важно да не "паднат по гръб" без значение за какво иде реч.

Приличаме си като две капки вода. smile

Офлайн

0

#89 09.05.2016 12:47:58

dellman
Редови

Регистриран: 24.05.2012

Да кажа и моите няколко стинки по темата, понеже имам личен опит в известен смисъл.
Историята е следната:
2010-та някъде племенника пререва, че му трябва нова раница за училище и стана приключение с избора, понеже техните му бяха купували различни спортни такива раници за една торба с пари, които изкарваха само една училищна година при него. Съответно аз се намесих и ги ориентирах към Ташев като марка(така и така фирмения им магазин барабар с цеха е до училището му), и по-точно някакъв модел от кордура, като уж по-здрав. До тук добре. Отворихме сайта на Ташев с малкия и почнахме да гледаме раници, хареса си няколко модела, но все пак трябваше да ги видим на живо. Понеже се ползват отсъпки в Метро, първо там отидохме да видим какво се предлага. Избор имаше, но вариантите на Roсk Eagle 30 и Adventure 30, на които се спряхме се различаваха от тези в сайта на фирмата. Понеже не бях задълбавал много с раниците на Ташев се поразрових из нета за информация относно обновените модели. Оказа се че вариантите на двете раници, които видях в Метро не се произвеждат от година и нещо. Имаха разлики в предните джобове и гърба. Решихме, че няма да обикаляме повече да търсим новия модел и отидохме в Магазина на фирмата. Там служителя, който ни обслужи също потвърди, че в Метро Плевен има от старите варианти. В магазина също имаше стари модели раници на намалени цени, но бяха еденични бройки от няколко модела. Както и да е. Взехме актуалния модел за тогава на Adventure 30, даже получихме и ученическа отстъпка за раницата, което ме изненада приятно. За толкова ползване, раницата все още е в племенника и почти не е мръднала при неговото ползване, защото като знам как се подмята и въобще не се пази си е "екстремен тест" един вид.
Изводът за мен е, че винаги може да се попадне на залежала бройка от даден модел раница и просто трябва да се хвърли едно око в сайта на фирмата или да се разчита на коректността на служителите в магазините, от които се пазарува. Като цена раницата с ученическата отстъпка в магазина беше малко по-скъпа от колкото в Метро без допълнителната отстъпка, която се ползва, но от тогава минаха години (2016-та сме все пак).

Офлайн

2

#90 11.06.2016 01:23:23

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

С интерес прочетох всичко около заформилия се спор и ще споделя и моя опит по темата, макар с буквално две-три изречения. Качеството на раници на Ташев да се съизмерва с хората, които по някакъв начин са се добрали до техни бройки и ги продават - това не е релевантно на мястото, което всички тук обитаваме. Попадал съм на модели отпреди години, които - се продават от години. И именно защото знаем къде живеем и не винаги говорим за официални дистрибутори, които работят с някакви търговски представители и тн. - няма защо да се защитава идеята, че стоки на каквато и да е марка в България - не е възможно да залежават и тн. Стига сега, продава се Дерби Кола, надали Ташев са по-строги в контрола на качеството си от - меко казано - далеч по-големи марки в световен мащаб, които стават жертва на търгаши, измамници и прочие...

Коле, ще извиняваш - без лоши чувства smile

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff