XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 14.11.2010 10:42:17

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Раница

Ами какво да ти кажа... вече не е всяка седмица, ама поне през седмица й ползвам милитъри екстрите. До скоро беше всеки уикенд, ама семейството се разбунтува  hmm  А специално водния резервоар го ползвам дори когато съм наказан да не излизам от София- докато карам колело(сплесквам я с компресиращите ремъци и става като кемълбек). Абе стават си този тип раници, просто всеки си решава какво му върши повече работа. На мен Хай Тек Дакота-та не ми хареса, не само заради цвета. Просто всичко, което купувам, гледам да върши работа и в другите ми хобита.
Като стана дума за МОЛЛЕ и възможност за поставяне на резервоар, ето какво имам от 3 лета вече и колкото ми е удобна, толкова и не ми е:
bg_21_dc_1_mark.jpg
bg_21_dc_2_mark.jpg
bg_21_dc_4_mark.jpg
Transofrmers Go Bag, в моя случай 3-цветна пустинна разцветка, но има всякакви. Оказа се, че не е малка хич, но като я напълниш яко почва да тежи прекалено на носещото рамо, а при дълго ходене пречи на свободното дишане с пълни гърди. Но за кратки изпълнения е много приятно торбенце. Виж тук вече МОЛЛЕ-то го ползвам само колкото да закача джоб с радиостанция, но резервоара си го ползвам(има предвидено отделение и дупка за маркуча). Сега е 12$, но беше на прИмоция за 6$ когато я купувах! Така че ето още един вариант за къси разходки сред природата и за градско ползване, от здрав материал и на ниска цена.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#17 14.11.2010 21:12:03

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

The Prefect Security - with all due respect, както се казва, тук не обсъждаме раници за носене в града. Съгласен съм че твоя Case Logic сигурно е много удобен да прибереш 2 бутилки водка и да идеш на купон, или да теглиш един тегел на центъра. Затова искам да те поканя с него на едно бързо двудневно преходче идващия уикенд, и после искам да споделиш публично отново впечатленията относно приложимоста му извън табелата "София". А ?

Дето се вика, ай да не бъркаме секса с любовта smile

П.С. Ако си беше направил труда да опознаеш хората с които спориш (Yavor и Duvi), щеше да разбереш че те са еърсофтаджии, и доста често използват "милитъри екстрите" на екипировката си. Това че на теб не ти се налага да позлваш МОЛЛИ системата или кемъл бек-а на суперкуул тактикъл раницата си, не означава че за всички нас това е така. Все пак някои от нас от време на време ходим и по пущинаците, освен по купони  wink

П.П.С. И въобще, хубаво е да се чете преди да се пише... риска да се изложиш е по-малък smile Последното е добронамерен личен съвет.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#18 09.12.2010 20:08:25

windwarrior
Зла Гад

И така, белобрадия старец тая година подрани и след малко главоболия на софийската митница, най-сетне се докопах до желаното M.U.L.E.

camelbak_mule_large.jpg

Основни данни

Максимален полезен обем на раницата (без водата) - 8.5 литра
Обем на мехура за вода - 3 литра
Тегло на раницата празна - 650 грама
Размери (В/Ш/Д) - 470/229/229

2 открити джоба, 1 голям основен джоб с цип, 1 малък (преден) джоб с цип, малко джобче с водонепромокаем цип (за MP3 плейър), отделение за мехура.

На първо четене - точно каквото ми трябва. Само цената малко дървена дойде, ама...  roll

Ако има интерес, през уикенда мога да пусна по-подробно ревю + снимки.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#19 09.12.2010 20:28:48

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Маркуча с термоизолация ли е, че не мога да преценя от снимката?
Страшна красавица, да ти е честита!  big_smile

Офлайн

0

#20 09.12.2010 20:30:31

duvi
Редови

Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

А да ти е честито МУЛЕТО smile мноо джижана ... ма неможа ли да е чисто черничка wink или викаш така по добре ?

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#21 09.12.2010 20:33:55

windwarrior
Зла Гад

Мерси  big_smile

Маркуча не е с термоизолация. Засега не планирам да я ползвам зимата и не съм мислил за това.

За сметка на това отделението за мехура е термоизолирано, и според отзивите в нета, през лятото запазва водата студена учудващо дълго.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#22 09.12.2010 20:37:18

windwarrior
Зла Гад

@ Duvi - умишлено търсех нещо в ярки цветове. Знам че при вас е наобратното, ама в планината колкото си по цветен - толкова по-добре smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#23 09.12.2010 20:59:22

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Абе то не се знае кога ще я ползваш. Една неопренова изолация за маркуч при китайците по едно време беше 4-5$ някъде. Иначе за мехура разбира се, че е задължителна, без значение от сезона. Ти друг кемълбек или хидрапак имал ли си?

Офлайн

0

#24 09.12.2010 21:46:36

windwarrior
Зла Гад

Една неопренова изолация за маркуч при китайците по едно време беше 4-5$ някъде.

Да, това имах предвид и аз, че ако изведнъж ме повлече към зимни подвизи въпросът е лесно (и евтино) решим. В йбея са по 7$ оригиналните изолации на Кемълбек.

Иначе от 2 години ползвам един мехур на Дойтер, и двете ми раници (Deuter Freerider 26 l и Ташев Кентавър 60+15) са с H20 опции.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#25 09.12.2010 23:25:05

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Аз щото бях свидетел как един маркуч на хидратираща система се вдърви като арматурно желязо, защото човекът не знаеше, че след като пие вода после трябва да надуе маркуча, за да върне водата от него в резервоара. Така маркучът остава празен и зимата не замръзва, а лятото водата в него не се стопля.

Офлайн

0

#26 09.12.2010 23:34:55

windwarrior
Зла Гад

Ха, виж тоя номер с надуването от теб го научавам. Че лятото наистина доста бързо се стопля водата в маркуча.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#27 10.12.2010 00:07:18

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Мда... аз се сетих за това от самосебе си още след първите няколко глътки гореща вода първият път, когато носих кемълбек. smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#28 10.12.2010 00:48:17

windwarrior
Зла Гад

Хм. Всъщност със сегашните ми раници подобни гимнастики биха били излишни, защото водата в мехура си се стопляше достатъчно бързо. Просто там отделението за мехура всъщност е един прост "джоб" в основното отделение на раницата, без абсолютно никаква изолация.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#29 10.12.2010 10:38:48

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Аааа помага си раницата и то много, особено ако метна една шепа лед в резервоара, доста дълго време имам приятно студена водица и в най- големия пек. Самият мехур го слагам в обикновен найлонов пазарски плик, защото има навика да се изпотява от студената вода в него и да мокри тънката страна на джоба(това само на едната ми раница де, на другата е ОК и без плик).

Офлайн

0

#30 10.12.2010 10:44:36

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Между другото, водата е по-добре да се пие топла. Усвоява се по-бързо, и с по малко енергийни разходи. За да започне да се усвоява водата в организма, тя трябва първо да бъде затоплена до телесната температура. Така, че всъщност не е никак зле да си пиете сгрята водичка wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff