XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 07.11.2014 19:00:06

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

Отг: Студенти - военно обучение и оцеляване

поне едни 30/50 000 човека санитарен миимум си трябва войска да има

Аз съм ЗА задължителната военна "служба" и за мъже и за жени /като израел и финландия/

- може да са едни 3 или 6 месеца след приключване на средното образование, по западен образец или т.нар. boot camp - http://en.wikipedia.org/wiki/Recruit_training и след това ако някой пожелае след съответния подбор да става професионален войник

ЗА задължителното военно обучение в училищата,

За възстановяването на трудови войски и евентуалното им комбиниране със структури на гражданска защита

- всичкото бай мангау и който не иска да бачка - да чистят речни корита, да залесяват, да отводняват, да изграждат напоителни системи и прочее... щом искаш да си гражданин на тая държава трябва да бъдеш полезна трудова единица

Последно редактиран от Bradley (07.11.2014 19:05:15)

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

1

#47 07.11.2014 19:16:04

Репичка
Редови

Регистриран: 18.03.2014
Уеб-сайт

Ех...
Защо ли се хабих да пиша, като никой не чете....
Извинете, Вие прочетохте ли поста ми?
Сметнахте ли числата?
Това, че ви се иска нещо, но няма как да стане разбирате ли го?
Bradley, това което си писал може да стане единствено при диктатура...
Границата под ключ и т.н.
Прочете ли, че създаването на трудови войски ще отнеме хляба на хиляди строители?
Че ще остави семействата им без средства?
Okdalf, личния опит е едно, а издържането на боеспособна армия съвсем друго.
На един като тебе дето е стрелял до насита се падаха по 10 000 дето са хващали пушка веднъж на две години.
Ох хич не ми се спори за неща дето са просто очевадни...
Спирам дотук.

Последно редактиран от Репичка (07.11.2014 19:18:52)

"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Офлайн

0

#48 07.11.2014 19:25:09

Bradley
cheechako

Уеб-сайт

първо - прави разлика между строители и майстори /file:///D:/DOWNLOADS/%C3%91%C3%A1%C3%AE%C3%B0%C3%AD%C3%A8%C3%AA%20%C3%84%C3%AB%20%C3%95-%C3%AA%C3%A8%20%C3%A2%20%C3%B1%C3%B2%C3%B0%C3%AE%C3%A8%C3%B2%C3%A5%C3%AB%C3%B1%C3%B2%C3%A2%C3%AE%C3%B2%C3%AE.pdf/ и общаци - щото като отидеш на някой строеж ще видиш едни хора дето редят арамтура и я връзват, подготвят колони и сложни стъблища или полагат фаянс и теракота  и едни други дето носят кофражни платна, носят тухли, бутат колички...

...обикновено първите са бели или със смесен произход /българо-мохамедани/ предимно от родопите - другите са кафяви и черни - с други думи - цигани...

... е има и много бедни момчета студенти, които работят като общаци, както и бели необразовани хора, предимно с проблеми с алкохола...

за строителство може да си говорим много - от 15 годишен съм бил по обектите общак всяко лято /бачкал съм арматурист и кофражист в дания и германия на времето/, а баща ми на 4 континента е редил арматура, вдигал кофраж, зидал и взривявал...

Последно редактиран от Bradley (07.11.2014 19:29:51)

Life is GOOD!

Офлайн

0

#49 07.11.2014 19:27:40

sirstevancho
Редови

Регистриран: 25.09.2013

Репичка написа:

Ех...
Защо ли се хабих да пиша, като никой не чете....
Извинете, Вие прочетохте ли поста ми?
Сметнахте ли числата?
Това, че ви се иска нещо, но няма как да стане разбирате ли го?
Bradley, това което си писал може да стане единствено при диктатура...
Границата под ключ и т.н.
Прочете ли, че създаването на трудови войски ще отнеме хляба на хиляди строители?
Че ще остави семействата им без средства?
Okdalf, личния опит е едно, а издържането на боеспособна армия съвсем друго.
На един като тебе дето е стрелял до насита се падаха по 10 000 дето са хващали пушка веднъж на две години.
Ох хич не ми се спори за неща дето са просто очевадни...
Спирам дотук.

Аз определено съм човек, който смята, че в дългосрочен план СЕ ДОКАЗА, че липсата на безсмислената като цяло казарма е нещо, което повлия зле на следващите поколения. Това ще го защитавам на 1000%.

Съвсем отделен въпрос е, че приказките за строителни войски и тн., както и сметките на Репичка (и не само те, само като пример) доказват - са абсолютно решени от реализъм изказвания. Какви Финландии и тн. бе хора? Едно раждане ти е 1000 лв., казарми ли да прайм? Айде стига глупости. То е добре и минималната заплата да е 1000 лв., ама и кончетата е хубаво да летят и зайчетата да говорят фарси.

Последно редактиран от sirstevancho (07.11.2014 19:29:05)

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#50 07.11.2014 19:33:48

Bradley
cheechako

Уеб-сайт

добре бе - да не е трудови войски - да е гражданска защита и превенция примерно...

10 000 човека за 5 години си мисля, че ще поизчистят бая речни корита, затлачени язовири, ще разчистят бая нелегални сметища, , ще съборят и разчистят стари и опасни сгради и съоражения, по 100 дръвета на година да бодне всеки един от тях - по груби сметки ми излиза по 1 000 000 дръвчета нови всяка годна, туристически пътеки да подновяват и прокарват...

ми че то с едни 1000 души за 1 година витоша ще грейне - чиста и с нови пътеки /същото се отнася и за останалите планини и паркове/ - щото бай мангал не ще да бачка и чака помощи и краде - накарай го да бачка - да носи, да копа, да трамбова - все елементарни дейности - дай му заплата, прати му детето в училище, колко села пусеят в българия - ми оземли го, дай му имот, научи го на земеделие, ако не иска да се научи - накарай го - щото с добри пожелания и "евроинтеграция" нищо няма да се промени - има 1 000 000 излишни, непотребни кафяви хора, които са товар и бреме, а може да бачкат прост и неквалифициран труд и да са полезни...

Последно редактиран от Bradley (07.11.2014 19:43:01)

Life is GOOD!

Офлайн

0

#51 07.11.2014 19:46:14

Репичка
Редови

Регистриран: 18.03.2014
Уеб-сайт

Bradley написа:

добре бе - да не е трудови войски - да е гражданска защита и превенция примерно...

10 000 човека за 5 години си мисля, че ще поизчистят бая речни корита, затлачени язовири, ще разчистят бая нелегални сметища, , ще съборят и разчистят стари и опасни сгради и съоражения, по 100 дръвета на година да боднат - по груби сметки ми излиза по 1 000 000 дръвчета нови всяка годна...

Добре.
10 000 души х 1 хляб х 365 дни = 3 650 000 / три милиона и шестотин и петдесет хиляди хляба/ на година....
А ако го умножим по 5 години...
18 250 000 / осемнайсет милиона и двеста и петдесет хиляди хляба/.
И това е сметката само за хляб.
Ако почнем да смятаме и другите неща ще влезем в зоната на милиардите.
Боже, само като се замисля колко пара са хвърляли на вятъра навремето, лошо ми става.
Добре, откъде такива пари?
Ок, нека да се осъществи това което предлагаш.
Само нека да помислим как може да се стане на практика.

Последно редактиран от Репичка (07.11.2014 19:48:49)

"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Офлайн

0

#52 07.11.2014 19:58:49

Bradley
cheechako

Уеб-сайт

ми те тея 10 000 човека тъй или иначе трябва ще изядат по един хляб на ден  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile - въпросът е дали през тоя ден ще лежи с купен с помощи хляб /пак от бюджета ще дойдат парите/ в коптора и нищо полезно няма да направи или ще бачка за тоя един хляб

Последно редактиран от Bradley (07.11.2014 20:01:56)

Life is GOOD!

Офлайн

0

#53 07.11.2014 20:22:26

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Рапоне оправих ти минуса щот се дразня за други работи. Така, правиш сметка за разход нали. :[  А тези да ги наречем труженици не произвеждат ли нещо. *SCRATCH*  Чувал ли си че голяма част от майсторите строители на запад са точно от контингента на КЕЧ. *CRAZY*  Ако го нямаше, тези майстори от къде щяха да се научат.  *ROFL* Започваш загубена битка. ;D 
пп За справка не съм стрелял на воля. Просто боеприпасите ми тежаха почти два тона. *WALL*

Офлайн

0

#54 07.11.2014 20:27:33

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Представям си как си пушкате в подводницата Владо.
П.П.  Брадли смесваш обществения паразитизъм с казармата.

Последно редактиран от Галимунди (07.11.2014 20:29:49)

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#55 07.11.2014 20:32:29

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ще усерем темата, ма да ти кажа. Представи си да пренадуеш надут балон. Е те така става а......то. big_smile

Офлайн

0

#56 07.11.2014 21:31:33

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Репичка написа:
Bradley написа:

10 000 човека за 5 години си мисля, че ще поизчистят бая речни корита, затлачени язовири, ще разчистят бая нелегални сметища, , ще съборят и разчистят стари и опасни сгради и съоражения, по 100 дръвета на година да боднат - по груби сметки ми излиза по 1 000 000 дръвчета нови всяка годна...

Добре.
10 000 души х 1 хляб х 365 дни = 3 650 000 / три милиона и шестотин и петдесет хиляди хляба/ на година....
А ако го умножим по 5 години...
18 250 000 / осемнайсет милиона и двеста и петдесет хиляди хляба/.
И това е сметката само за хляб.
Ако почнем да смятаме и другите неща ще влезем в зоната на милиардите.
Боже, само като се замисля колко пара са хвърляли на вятъра навремето, лошо ми става.
Добре, откъде такива пари?
Ок, нека да се осъществи това което предлагаш.
Само нека да помислим как може да се стане на практика.

То Брадли ти е писал вече, ама тези 10 000 човека ако са извън армията гладни ли ще стоят? Или ако са професионална войска. Нея също я хранят, представяш ли си. И хранаае не е от артелната, ами от някакви кетъринг фирми, на които също се плаща от бюджета. Само дето те и печалба си начисляват.
Хайде малко по леко с кръчмарските сметки

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#57 07.11.2014 22:05:01

sirstevancho
Редови

Регистриран: 25.09.2013

Абе хора, стига бе, сериозно ли защитавате с някви едва ли не икономически обосновки, че трябва да има казарма или строителни войски?

Вие, извинявам се за изтъркания израз - в кой век живеете? А в коя държава?

Пускате се по много лесна писта - да откривате "добрите" страни на комунизма, или да речем - остатъците от него. Забравяте, че МНОГО от нещата, които са нормални явления у нас са пречупени през призмата на 50 години комунизъм, така че - не ми казвайте, че не говорите за това и т.н....

За какви войски ми говорите, за какви казарми...? Какви са тия сметки 2+3=5 при положение, че ако тук се направи това, в това десетилетие - то означава създаването на една бездънна хранилка за военни паразити и нищо друго?

Аз също призовавам да се спре с кръчмарските сметки, макар с друг нюанс.

Пак казвам - предпочитам минали казарма млади хора, на 100%, от колкото това, което сега всички виждаме. НО, това е минало време и е хубаво да се концентрираме върху това да работим върху други механизми с оглед на ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА, а не на някакви пълни химери.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#58 07.11.2014 22:10:47

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Деветдесет и четвърта завинаги (...и следвате нишката.)

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#59 07.11.2014 22:12:04

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Bradley написа:

10 000 човека за 5 години си мисля, че ще поизчистят бая речни корита, затлачени язовири, ще разчистят бая нелегални сметища, , ще съборят и разчистят стари и опасни сгради и съоражения, по 100 дръвета на година да бодне всеки един от тях - по груби сметки ми излиза по 1 000 000 дръвчета нови всяка годна, туристически пътеки да подновяват и прокарват...

Ролята на армията не е да почиства речни корита, да сади дръвчета и да копа картофи. За тия неща си има други институции - ся, че тези институции не работя, не означава, че трябва да върнем трудовата повинност от времето на Стамболийски. И въобще - мисленето за аскера, като за безплатна робска работна ръка е типично за савецката военна школа. Пък ние вече, щем не щем, сме в НАТО.

Възобновяването на срочната военна служба във вида и БНА/БА ще е въпиющо безумие. Ако някой иска - мога и в картинки да му обясня защо, ама мисля че повечето и сами ще се сетите (поне тези които сте служили).

И да - Рапона, като никога, е прав. Това ще са абсолютно безмислено потрошени пари.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#60 08.11.2014 11:02:38

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Що са карате, ве хора, ми изходът е ясен! Взема ги в казармата и ги карат да си плащат за това!  *YES*

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff