XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 13.10.2013 20:37:45

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Отг: Студенти - военно обучение и оцеляване

аз не слагам плюс, макар че се засилих. войска без война какво е smile  освен ако не е щвейцарска smile  аз съм за елементарното военно обучение и без полово разделение. има резон според мен в България. ако няма резон, няма вреда.

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#17 13.10.2013 20:42:00

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

windwarrior написа:
GOART написа:
f(x)dx написа:

.......... Винаги ми е било чудно някой като зададе въпроса защо войската ни участва в мисии в Афганистан, Африка, Ирак. За да видят какво е война наистина, ето за това.

Затова ти слагам минус.

А пък аз му слагам плюс. Боен опит се трупа в бойни действия. Да варосваш дръвчета и да боядисваш бордюри - това може и в мирно време да го научиш.

И от мен + за целия пост не само за последния абзац. Все пак ходенето на мисии е доброволно до колкото съм гледал по телевизията. Или нещо не съм разбрал.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#18 13.10.2013 20:57:05

GOART
Редови

От: БГ/SE
Регистриран: 05.01.2011

windwarrior написа:
GOART написа:
f(x)dx написа:

.......... Винаги ми е било чудно някой като зададе въпроса защо войската ни участва в мисии в Афганистан, Африка, Ирак. За да видят какво е война наистина, ето за това.

Затова ти слагам минус.

А пък аз му слагам плюс. Боен опит се трупа в бойни действия. Да варосваш дръвчета и да боядисваш бордюри - това може и в мирно време да го научиш.

Явно ви харесва да си играете на война.....ама там няма бутон RESTART LEVEL, нали?  wink  Иначе за бойния дух на българина съм съгласен....един от многото примери: Ген. Вазов. Когато защитаваме отечеството ДА, но гурбетчийство от война, айде нЕма нужда.

Tри неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

Офлайн

0

#19 13.10.2013 21:16:03

GOART
Редови

Както и да е. Всеки си знае кое е най-добре за него.  *DRINK*

Офлайн

0

#20 13.10.2013 21:29:25

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

GOART написа:

Явно ви харесва да си играете на война.....ама там няма бутон RESTART LEVEL, нали?  wink  ...

GOART написа:

Както и да е. Всеки си знае кое е най-добре за него.  *DRINK*

Ами ако не съм сбъркал за доброволното отиване на мисии точно това се получава. Пък и доколкото познавам Жорката и останалите които коментират до момента никой няма намерение да си играе точно на Война.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#21 13.10.2013 21:41:43

GOART
Редови

Kent написа:

аз не слагам плюс, макар че се засилих. войска без война какво е smile  освен ако не е щвейцарска smile  аз съм за елементарното военно обучение и без полово разделение. има резон според мен в България. ако няма резон, няма вреда.

За военно обучение съм ЗА. И трябва да е задължително.....Просто се опитах да се разгранича от...наемниците/доброволци/гурбетчии.
П.С. По военни обучения съм тръгнал по-рано, от училище. \m/

Офлайн

0

#22 13.10.2013 22:27:30

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

GOART написа:

Просто се опитах да се разгранича от...наемниците/доброволци/гурбетчии.

Кое налага да се разграничаваш от тях? Не останах с впечатлението някой да те поставя сред тях.

GOART, мислиш ли, че ако хората имаха добре платена работа тук в България,  щяха да тръгнат да гинат за жълти стотинки по "горещите точки"? Защото те не са тръгнали да мрат по пустините нито щото вярват в "борбата с тероризма", нито за да трупат боен опит и да си играят на войници, нито щото са изруди и обичат да убиват, ами за да изкарат някой лев и да вържат двата края. Е, това е по-възмутително според мен, че хората са поставени в ситуация да си продават живота за да си хранят децата!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#23 13.10.2013 22:45:35

Kent
Wee Willie Winkie

GOART, мислиш ли, че ако хората имаха добре платена работа тук в България,  щяха да тръгнат да гинат за жълти стотинки по "горещите точки"?

ми ако им харесва що не. военщината е като всяка друга професия. има сякви екзотични профита - полицаи, пожарникари, военни, спешна мед. помощ , кенефджии,  автомоньори и зъболекари  и прочиие... никой не се сеща за тях докато не му засвири тръбата му или докато не му запари под гъза. лесно е да съдиш хората дистанционно. smile
за нормалните военни евалла - традицията да не забравят на българската славна войска и професионализма да им е на ниво. повече не искам като данакоплатец.

Офлайн

0

#24 13.10.2013 22:58:09

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Не съм сългасен, че е като всяка друга професия - на никоя друга професия не влиза в работата да убиваш хора, на много от които, единствената вина е, че живеят където живеят.

Дългът на войника е да защитава родината. Другото е наемничество.

Човек с оръжие в дома си е защитник. В чужд дом е разбойник.

Това е моето мнение по въпроса и никакви доводи не могат да го бутнат.

Офлайн

1

#25 13.10.2013 23:02:02

Кольо
КорифееЦ

Не знам колко военни, които са били на мисия познаваш, но от всичките, които аз познавам нито един не отишъл на мисия щото го кефи да стрелят по него, или той да стреля по някой. |Отишли са щото не са могли да намерят друга работа тук.
За пожарникари и лекари - ясно. Такъв се става щото искаш да си полезен на обществото. При тях има алтруизъм.
За ченгетата в България не ми се говори... Едва ли са станали полицаи щото искат да защитават закона и да се борят с престъпността...

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#26 13.10.2013 23:31:16

Kent
Wee Willie Winkie

военни познавам  вкл . и мисионери хахахах ква дума..., че вече  бачкат вече в  гщ, за пожарникарите в наряд и  и  оперативните полицаи по харно да говорим на живо. имам някакакъв поглед върху тея професии, но не става да го разисквам интерактивно ако ме разбираш.... жалко че нямахме време  тоя път да говориме обширно покрай чернелка, халлал да има друго време. поздрави.

Офлайн

0

#27 13.10.2013 23:47:05

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

бай Кольо написа:

... Не знам колко военни, които са били на мисия познаваш, но от всичките, които аз познавам нито един не отишъл на мисия щото го кефи да стрелят по него, или той да стреля по някой. |Отишли са щото не са могли да намерят друга работа тук...

Ами, то по тая логика... и Юда е предал Иисус, щото са му трябвали пари...

Офлайн

0

#28 14.10.2013 00:15:12

Кольо
КорифееЦ

Плюсът ти беше от мен, но последният ти пример не е коректен, най-малко от богословска гледна точка. Апостол Петър пък предаде Иисус безплатно и то три пъти.
Не ме разбра. Не говорех за моралния аспект. Не ги оправдавам - разбирам ги. Аз лично не бих отишъл да пазя чужди интереси в чужда държава. Но за много градове в България, специално тези с военни гарнизони, да си професионален войник е почти единствената работа. И ако нямаш капацитета да си намериш друга работа в голям град или в чужбина - не ти остава голям избор.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#29 14.10.2013 00:28:53

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

И що изчекнахте темата  в незнам каква посока?! Предлагам модераторите да я разделят, като оставят отнасящото се към обучението по оцеляване.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#30 14.10.2013 20:20:39

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

За какво ще ги учат да оцеляват ? Колкото по малко оцеляли ,толкова по добре за оцелялите .

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff