XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 13.02.2011 23:04:24

Bat Sande
Редови

От: Софийска бетонена джунгла
Регистриран: 26.01.2011

Отг: Комплект за извънредни и кризисни ситуации

Еуементарно "чудо" българско производство. Едно време ги произвеждаха на селото ми за нуждите на БТС. От тогава са ми останали няколко бройки. Моята даже е малко "тунингована" от един местен ковач.

Ето и снимки :  http://img13.imageshack.us/g/bradvi4ka.jpg/

Офлайн

0

#32 13.02.2011 23:10:53

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Хех... и аз имам един брой от това чудо! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#33 13.02.2011 23:30:04

Arshinkov
Редови

От: Самоков
Регистриран: 04.12.2009

То май всички имат от този тип брадви

„Природата не е враждебно разположена към човека, но той, като не я познава и разбира, сам се ограничава и отделя от нея, като иска да я победи, да я завладее, да й господарува. В Природата съществуват разумни закони, които управляват цялото Битие.”

Офлайн

0

#34 13.02.2011 23:37:09

Bat Sande
Редови

Е щом някои питат - значи нямат. За тях е тази информация. За да се сдобият и те! wink

Офлайн

0

#35 14.02.2011 01:24:17

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

B`Sande - Mой тунинг на дръжката:

021799580-big.jpg?r=0

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#36 14.02.2011 02:32:17

Bat Sande
Редови

Явно дизайна е популярен НО... има известни разлики. На последната снимка не се вижда чука и мисля че тази точно го няма. Тези които ги произвеждаха по нашия краи от едната страна на "ушите" имаха чук а от другата изпъкнал релеф на еделвайс. Чувал съм от хора че били мааалко по-добри от подобията си ... за което не съм сигурен защото познавах хората които ги правят :-). След комунизЪма леарната бе "приватизирана" и новия и собственик се опита да запази производството, но нещо не се получи (като повечето неща в БГ)...но това е дълга история.

Тунинга на моята се състои в това че е кована. Оригинално това е отливка, но когато се изкове и закали нещата стават съвсем други, знаещите ще го потвърдят.
Относно дръжката... като малък и аз ползвах подобна на тази от снимката, но забелязах че старците дето ходят по гората на техните брадвета са направили прави дръжки около 50 до 70 см. И аз си направих такава и да ви кажа има ефект. Брадвето е леко, но като е монтирано на по-дълга дръжка му се придава повече енергия при замах и ако е добре наточено направо прави чудеса...

Офлайн

0

#37 14.02.2011 02:38:36

Bat Sande
Редови

... П.С   Иначе дръжката ти е много красива, но не изглежда да си я ползвал :-) и да не се обидиш но ми се струва, че забелязвам чворове по нея което е недопустимо за дръжка на каквото и да е (може и от снимката да е)
Иначе от какво дърво си я правил?

Офлайн

0

#38 07.09.2011 18:32:21

Atanassovski
Редови

Регистриран: 02.09.2011

И аз съм подготвен за такива ситуации  smile  Имам спецялна 85 + 15литрова раница на високопланинската бригада на испанската армия. Изключително здрава раница. В нея има >

* Пълен комплект за оцеляване с абсолютно всичко по моя преценка
* Пълна аптечка - от антибиотици за 2 души пълен цикъл, до антисептици, антиалергии, пълен набор инструменти, превръзки и т.н
* Лека френска палатка Quechua направена за експедиции / 2местна
* Basha пак от испанската армия
* Спални чувала 2
* Всичко нужно за приготвяне на храна
* Кит за хигиена
* Кит за огън
* Кит за подръжка на оръжие
* Оръжие
* Термично долно бельо

и още неща, като имам време да се занимавам ще направя снимки да ги постна.

Поздрави  smile

''....в началото, бях вятър...''

Офлайн

0

#39 07.09.2011 18:44:49

Atanassovski
Редови

RELAX написа:

021799580-big.jpg?r=0

Много яка брадвичка! Поздрави!  smile

Офлайн

0

#40 07.09.2011 20:36:06

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Dakota написа:

Кой тo!!!

Аве тез нещо не са нормални  neutral

Нашите служебни противогази наистина струват толкова. Гледайте срока на годност на дихателите.
И не разчитайте да си шляпате в загазована среда с противогаз. Ако не дай-боже се наложи да го използвате бягайте от, а не към проблемите.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#41 07.09.2011 21:55:28

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Atanassovski написа:
RELAX написа:

021799580-big.jpg?r=0

Atanassovski, наистина много добре изглежда на снимката, но получих много забележки от съфорумците и то - голяма част от тях - основателни. Тази брадвичка е соц.вариант на туристичска-къмпинг брадвичка, снабдена и с нещо като малка кирка в задният край. Аз я изрових от някъде - първоначално се заех и я излъсках с всевъзможни абразивни материали и инструменти. След това вземах сап от стар и голям чук и по шаблон от дръжките на руските топори направих този. Оказа се, че малко над средата на дървото има чеп, който забелязаха първо колегите, а после аз  hmm , пък и напречните линии на фладера не са в най подхдящото положение за дръжка на брадва. Аз повече си поиграх за "тунинга", с оглед импрегниране с N-слоя ленен безир, въженца, топчета ... Както писа и Стоян - като за пръв път е добре, ама ... - Съгласен съм напълно.  Всичко около дръжката на тази брадвичка предстои. Поздрави!

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#42 07.09.2011 22:23:33

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Галине, днеска ме мързи, ама тия дни ще пусна снимка на лопатката която си взех от една сергия на път към пиринската среща. Мисля че ще ти хване окото  wink

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#43 07.09.2011 23:12:14

Atanassovski
Редови

RELAX написа:
Atanassovski написа:
RELAX написа:

021799580-big.jpg?r=0

Atanassovski, наистина много добре изглежда на снимката, но получих много забележки от съфорумците и то - голяма част от тях - основателни. Тази брадвичка е соц.вариант на туристичска-къмпинг брадвичка, снабдена и с нещо като малка кирка в задният край. Аз я изрових от някъде - първоначално се заех и я излъсках с всевъзможни абразивни материали и инструменти. След това вземах сап от стар и голям чук и по шаблон от дръжките на руските топори направих този. Оказа се, че малко над средата на дървото има чеп, който забелязаха първо колегите, а после аз  hmm , пък и напречните линии на фладера не са в най подхдящото положение за дръжка на брадва. Аз повече си поиграх за "тунинга", с оглед импрегниране с N-слоя ленен безир, въженца, топчета ... Както писа и Стоян - като за пръв път е добре, ама ... - Съгласен съм напълно.  Всичко около дръжката на тази брадвичка предстои. Поздрави!

Както си говорихме със Стоян, хубавото на тези наши занимания е, че нямат лимит, това е красивото в така наречения бушкрафт и прочие  smile  Много ми харесва дръжката а и самата брадвичка е яка и изглежда доста функционална. Проблемчетата по сапа ще ги изгладиш колега, за това има хора с набито око, които ще ти помогнат да забележиш местата за поправка. Браво още веднъж и успех със следващия сап!  smile

Офлайн

0

#44 07.03.2012 16:02:38

PECAsarvivor
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 02.02.2012

Ето ти идеи...
[video][/video]

Офлайн

0

#45 20.04.2012 13:12:59

Ivan S
Новодошъл

Регистриран: 20.04.2012

Здравейте! От доста време следя блога и форума Ви и го намирам за много полезен и вдъхновяващ. Ако мога и аз да дам своя принос с два полезни според мен линка. Първият е български сайт за джаджи в който намерих интересни инструменти които са с микро габарити и могат да намерят място във всеки комплект за оцеляване.Вторият оставам без коментар и се надявам всеки да открие нещо полезно за себе си. Надявам се да съм бил полезен. Поздрави!

Последно редактиран от Ivan S (20.04.2012 13:15:08)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff