XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 09.09.2013 13:14:32

Zagy
Редови

От: София
Регистриран: 12.03.2013

Отг: Ray Mears against Bear Grylls

То на Беъра предаването май е предназначено за американците... освен това ако някой реши да му последва светлия пример просто ще направи добро на човечеството и няма да добавя малоумие в генофонда.

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#17 09.09.2013 13:35:54

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

windwarrior написа:
Black Wolf написа:

Не се сещам някой да е съветвал да се правят откачени неща тук, във форума...

Имаше една-две бомбаджийски теми, например... Ама колегите тогава ми се сърдеха като им правих забележки.

Не колегите, Жоре, не колегите. Само авторски забележки търпеше. Колегите изказаха доста негативни забележки по темата. И слава Богу!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#18 09.09.2013 15:26:17

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

Мен ме радва Беър Грилс повече,въпреки че си е шоу и много ясно казват че тва не трябва да се опитва... Предаването се казваше ''Оцеляване на предела'' и доста интересни неща показва...на много пъти се казва да не си подритват здравната книжка зрителите като минават през опасностите вместо да ги заобикалят(ако това минава покрай ушите на някои си е за негова сметка)...има полезни неща,според мене много го плюете и то несправедливо....
И от Беър и от Рей има какво да се научи...

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#19 09.09.2013 15:47:24

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Не му давайте минус на The Dark Owl прав  е че от всеки може да се вземе акъл и от единия и от другия но от бат Беар трябва да се замисляш. Сега ако говорим че ги гледа разумен човек то има какво да се научи но определено си е за цензура някой от проявите му.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#20 09.09.2013 16:37:01

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

Аз също не харесвам бат Беър,тва лочене от слонски л@йна,дъвкане на гигантски какавиди :! Няма кой да ме накара да го направя.Обаче има и полезни неща(в момента не се сещам)В крайна сметка и цигарите са вредни и пиенето ама никой не е спрял да ги продава нито пък ние да дрънкаме big_smile

Офлайн

0

#21 09.09.2013 18:03:29

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

big_smile Според мене е по вероятно някои а се пребие или да си докара хипотермия ако взема пример от Беър(от сцените в които се казва да не се опитва),от колкото да хване да яде гадове...
Аз преди да го гледам си мислех че не съм предубеден към храната....ама се уверих че не е точно така big_smile даже и не подозирах че такива гадости стават за ядене...
Иначе методите за добиване на храна,вода и огън са доста полезни...Също има интересни идеи за подслони,хамаци и разни други неща smile салове,лодки,факли,гребла...оръжия,риболов,лов..и т.н.т..

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#22 09.09.2013 18:20:37

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Аз съм си изказал мнението по темата няма се повтарям. А и лично за мен Ray Mears е човек от които можеш да на учиш много, и винаги е предизвиквал само уважение. :[  *DRINK*

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#23 09.09.2013 18:33:55

Петър
Редови

Регистриран: 29.05.2012

Още от началото на тази теам всички са оплюли Беър Грилс...
На мен наистина Миърс повече ми харесва, защото се занимава цялостно с бушкрафт, докато предаването на Грилс е предимно за оцеляване. Но пък и той си ми харесва... Книгите му, които съм чел много ми допаднаха. Пък и повечето от вас визират само "Оцеляване на предела", където наистина Беър показва леко луди неща. Спред мен повечето ги прави именно за шоуто, сценария е такъв.
Определено не можем да правим изводи за човека само от предаването. Можем да погледнем и други факти от живота му, като например, че е води Скаустската Асоциация wink . Много от вас сигурно също знаят, че той е най- младия британец изкачил Еверест... Опредлено можем първо да го опознаем преди да го критикуваме wink .
Пък Рей както казах много ми харесва защото се занимава и с бушкрафт освен с оцеляване, говори повече за връзката с Природата и т.н.
А относно началния пост на темата- между двамата експерти почти винаги е имало леко "напрежение"...

"Stepping forward from where ordinary survival training ends, wilderness bushcraft is the detailed knowledge that can enable us to experience nature in a more indigenous way: a way that demands we open our eyes and other senses, and pay the closest attention to the world around us" - Ray Mears

Офлайн

0

#24 09.09.2013 19:15:02

torah
Редови

Регистриран: 23.06.2011

Беар просто в случая е шоумен. Предаването си има сценарий и добре обезпечен екип около него. Със сигурност иГрилс не би действал така,  ако действително попаднеше в някоя ексремна ситуация,  но това е шоу.

Офлайн

0

#25 09.09.2013 20:15:48

Krivaka
Редови

Регистриран: 01.04.2012

Новото предаване дет рекламират по Дискавъри,тва вече е риалити има и награда  8)
[video][/video]

Офлайн

0

#26 09.09.2013 21:35:00

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Петър написа:

Определено не можем да правим изводи за човека само от предаването.

Не си правим изводи за него, а за предаването му. Ясно е, че си разбира от работата, че книгите му са добри и пр., но хората гледат най-вече шоуто по телевизията и подрастващото поколение си вади грешни изводи за това как стават нещата сред природата.
И тук търпи критика.

Това ми е любимо  big_smile

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#27 09.09.2013 22:57:36

skogman_24
Редови

Регистриран: 22.04.2013

Със сигурност Беър Грилс ще оцелее , но това не е правилният начин!Човек 130 килограма не може да скача от всеки камък . По-вероятно е да си със счупен крак или въобще да не можеш да се движиш . Аз бих предпочел да въррвя бавно и да търся ресурси smile

Офлайн

0

#28 09.09.2013 23:51:07

f(x)dx
Редови

Регистриран: 21.05.2011

Ами то, който е идиот и реши да скача от 10-15 метра водопад, да влиза в непознати пещери, за да следва течението на подземни реки, да се катери по скали и прочее ВЪПРЕКИ ЧЕ в предаването Беър Грилс винаги предупреждава, че е рисковано, да го опитват, ако няма друга възможност и прочее, ще се претрепе дори и лично Рей Миърс да го води за ръчичка в гората.

Аз също така не изключвам и друга възможност, която никак не би ме учудила в днешния комерсиализиран свят. Просто Миърс да си прави реклама на себе си или и на двамата, за да вървят продажбите. Все пак 300 паунда за прословутия woodlore не са малко пара. Кво па толко има в тоя нож, че струва една шапка пари не разбрах?

Иначе и аз съм от тия дето се забавляват на изцепките на Беър. Харесва ми най-вече изобретателността му и как от пръдня боя прави понякога.

И всички се лъжете кой е най-големият експерт по оцеляване и бушкрафт. Не е нито Миърс, нито Беър, нито Страуд. Операторът на Беър Грилс е - повтаря всичките му мурафети, но с една ръка

Офлайн

0

#29 10.09.2013 08:40:56

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

+1 за последния абзац. И аз съм си го мислил.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#30 10.09.2013 09:50:51

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отговорът на Грилс:
[video][/video]

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff