XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 06.09.2013 12:16:24

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Да оцелееш в Аляска.

Снощи гледах по Нешънъл Географик Да оцелееш  в Аляска  първа серия  не го хванах от начало но за без първите 3 минути му хванах идеята. Та 2 групи с по 3 човека и една от двама братя трябва да изминат опеределено разстояние в Аляска за дадено време и на мястото на срещата ги чака самолеткойто ще ги отведе до следващия преход. Идеята е да изминат около 5000км. Която група не е на мястото на срещата остава в там(ужким мисля). Та има един тип които имитира бат Беар, експерта по оцеляване Austin Manelick та тоя би моите рекорди по дивотия. Първо неговия багаж беше някаква безумна раница сигурно около 150литрова smile аиде и да не е толкова но поне около 80-90 при условие че спаха 2 нощи и на третия ден бяха при самолета. Носеше лък от дърво при влажни условия освен ако няма импрегнация или  не е било лък кой знае как ще стреля в дъжда по животно. За храна носят по 250грама ориз и фасул което е крайно не достатъчно според нужните им калории на ден. Та същия този експерт изяде една съвсем малка жабка и се рови на мечешко лайно да яде от него боровинки или нещо подобно. Двамата му спътника баща и син Marty Raney и Matt Raney така му се смяха че аз се почувствах не ловко даже smile))). От информацията на сайта ще са 10 епизода и ми става интересно продължението на предаването с две думи грабна ме това предаване.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#2 06.09.2013 19:19:19

The Fox
Редови

От: Русе
Регистриран: 03.10.2012

Отг: Да оцелееш в Аляска.

И аз го гледах но те май групичките се разделиха по маршрути а не да са цялото предаване така.Да лък беше но май ичаше найлоново покритие някакво.Не съм сигурен.Но ми хареса предаването.Тоя Остин по-голям гастроном от бет беар.

Enjoy life. There's plenty of time to be dead.

Офлайн

0

#3 06.09.2013 20:03:11

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Хора, това е ШОУ. Направено е да се зяпа, а не са реални наставления по оцеляване.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

1

#4 07.09.2013 10:09:15

mchervenkov
Редови

всъщност шоуто ми допада а и различните стратегии за маршрут по които да минат не са по-маловажни от това да ти казват оцеляващи трикове как да ядеш гъсеници. Особено това важи за бат Беар който минава по ебаси и маршрута дето ти се гарантира пребиване.

Офлайн

0

#5 20.11.2013 23:20:00

Gotti
Редови

От: Плевен
Регистриран: 13.09.2011

тук са епизодите от 1 сезон ....

Episode 1 - Arctic Hell
Episode 2 - River of no Return
Episode 3 - Into the Void
Episode 4 - Sink or Swim
Episode 5 - Belly of the Beast
Episode 6 - Desolation Island
Episode 7 - Desperate Measures
Episode 8 - Ice Cold Gamble
Episode 9 - Beasts of Prey
Episode 10 - Vertical Hell

Спасителят в ръжта.

Офлайн

0

#6 21.11.2013 12:41:06

mchervenkov
Редови

Всъщност не съм се ровил  в нета но дано има и още сезони:)! Предаването е в типичния американски стил винаги да са под  напрежение, все няма време всичко е на магия все едно целия живот им е под напрежение и не остава време да се насладиш и да поживееш. Всичко е въпрос на пари и смърт, американска работа. След като изгледах и десетте серии мога да кажа че на мен лично формата ми допада много.  Уйли Прити (Willi Prittie) вади доста практични неща от раницата и е винаги подготвен но пък братята Тайрел и Далас (Tyrell Seavey, Dallas Seavey) са пример за работа в екип и за подреждането на приоритетите. Те винаги тръгваха със закъснение защото си осигуряваха храна (без първия епизод)  и не помня да са гладували докато другите имаха доста гладни моменти. Разпределянето на задачите при тях е много добре сработено като например спускането порека Юкон Далас ловеше риба ( с това си вади изкарва пари) докато Тайрел и Остин (Austin Manelick) правеха сал и подобни моменти и в другите серии.  Като тук рязко ми се разминава мнението с това на Черния вълк че е шоу  да шоу е но ако внимаваш докато гледаш има повече какво да научиш от това да си пиеш урината. Пример за това е последния епизод в който Уйли и Остин оставиха пирамиди след тях така че да могат другите след тях да намерят пътя към метрологичната станция, всъщност имаше доста добри моменти за работа в екип.

Офлайн

0

#7 21.11.2013 16:14:08

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

Свалих ги преди малко - и да не е любимият ми формат на показване на природните убавини на Аляска - става за гледане...

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

0

#8 22.11.2013 20:05:09

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

И аз го изгледах, ами хареса ми голям + за Gotti за дето даде линк с торента. *THUMBSUP*

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#9 18.08.2014 21:40:25

Gotti
Редови

От: Плевен
Регистриран: 13.09.2011

Започна 2-ри сезон на предаването .... 4 отбора (Атлети,Военни,Планинари,Дървосекачи).В линка ТУК са 13-те епизода .... ето и малко ИНФО (съдържа "спойлери")

Спасителят в ръжта.

Офлайн

0

#10 19.08.2014 12:35:55

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Гледах от втория сезон снощи - ами шоу в чисто американски стил. Според мен е... айде да не употребявам епитети. wink

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#11 17.03.2015 10:56:11

Репичка
Редови

От: София
Регистриран: 18.03.2014
Уеб-сайт

Току що гледах епизод от " Да оцелееш в Аляска".
Тоя дето го прави явно взима зрителите за пълни имбецили и тъпаци...
Пример: Група клоуни при преминаването на рекичка с дълбочина до коляно, съвсем преднамерено падат и почват да се "давят".
Големите им раници, дето се предполага че тежат поне 15тина кила имат положителна плаваемост (!!!)
и те ги ползваха като поплавъци и държейки се за тях се правеха че плуват.
Явно бяха ги натъпкали със стиропор...
Не гледах нататък.
Просто превключих на друг канал.

"Ученико, как звучи пляскането на една ръка?"
Запитал Мъдрия Учител.
"Ето така Учителю." отвърнал ученика и му отвъртял един шамар....

Офлайн

1

#12 17.03.2015 20:29:36

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

не съм го гледал ама от чиста рационалност не бих дал пари за стиропор при толкова празни гуменици от пиринско в нас big_smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#13 17.03.2015 22:07:39

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Рапоне, ти влизал ли си някога с раница във вода. ВСЯКА раница плава, освен ако не е пълна с камъни. А защо плава, ми като влезеш с раницата във водата сам ще разбереш. Но ти няма да го направиш, за това си мисли. Че са пълни със сТереопор или по добре надувни дюшеци. Ако поне веднъж си правил каньонинг или си се обръщал с лодка няма да пишеш за потопяеми раници.
пп А размислих повече няма да ти слагам минуси, не за друго ми омръзнами да са все заядлив към теб.

Офлайн

1

#14 17.03.2015 23:26:17

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Okdalf написа:

Рапоне, ти влизал ли си някога с раница във вода. ВСЯКА раница плава, освен ако не е пълна с камъни. А защо плава, ми като влезеш с раницата във водата сам ще разбереш.

Щом е устойчива на дъжд, най-вероятно е устойчива и на река. А като си помислиш коко дрехи и други работи има в нея...

Последно редактиран от Галимунди (17.03.2015 23:26:29)

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#15 09.05.2016 21:37:53

Крис(survivorman)
Новодошъл

Регистриран: 29.02.2016

Старо видео на Джон, но има какво да се научи.
youtube.com/watch?v=iNdXy1JwsHc

Be prepared. Because you never know...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff