XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 28.06.2013 21:32:48

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Отг: Бушкрафт за оцеляване-кой е най-добрия

Ужас yikes Изпростяването продължава с пълна сила. Препоръчвам на новите съфорумници да пропуснат тази тема - рискът за ментално увреждане е твърде голям big_smile big_smile big_smile
RELAX, само ти не си се разписал big_smile

Memento mori

Офлайн

0

#32 28.06.2013 21:35:15

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

ilianlp написа:

И аз се въздържам с огромни усилия.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#33 28.06.2013 21:37:10

ilianlp
Балканджия

Сори, Ванка... моля те продължавай с въздържанието big_smile

Memento mori

Офлайн

0

#34 28.06.2013 21:39:02

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

и тая тема отиде на бунището човеко пита за бушкрафта от била чесно си каза че е бюджета е триесе лева вие пак го обърнахте на децка градина манчурски изгъзици и прочие ше замолам от тук нанатък да има кратки и ясни отговори на въпроса кой епо-по-най-свръх-мега бушкрафта по възможност с линкове щото иначе шъ съ изнерва и ви сложа по един бан на всичките начело със стоян дто ми разваля дисциплинъта и ше си остана сам да си пиша и да си чета във форума ибаси кефа и тва дето драго го вика въобще не е вярно ами е точно напротив ама понеже не искъм филосовтски размисли няма да се заяждам

вие двамата от последните два поста нещо на интелигентни ли ми са прауите стия точки и запетайки а  интелект ше ми демострирате мигар баба ви сигур на книжовен блъгарски език е писала а айде у лево и не ме дразнете щот ми посна от некви псевдоинителигенти

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#35 28.06.2013 21:43:41

ilianlp
Балканджия

А бе хора, на какво сте? Тук се мъча на една ракия и не мое да ме омая, а вас цял ден ви държи big_smile big_smile

Memento mori

Офлайн

0

#36 28.06.2013 21:52:35

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

ilianlp написа:

А бе хора, на какво сте? Тук се мъча на една ракия и не мое да ме омая, а вас цял ден ви държи big_smile big_smile

предупредих те за препинателните знаци тука не си мерим дипломите а дискутираме сза ултимативния бушкрафт за отцеляване и аку продължаваш да ми съправиш на много умен и и да ми вкарваш некви фолосовстки идей ше играйе гйостерицята да няма сърдити после шото нали

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#37 28.06.2013 22:13:41

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Въобще ни съ изгъзици нъ промоция са по 25 лв броя ко ду 45 дена съ развалът връщаш и ти връщат 50% от цената.съвецките са по тежки от новите руски модели но ногу по устойчиви по окулу 15 левъ ши съ

Офлайн

0

#38 28.06.2013 23:34:36

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

ilianlp написа:

Ужас yikes Изпростяването продължава с пълна сила. Препоръчвам на новите съфорумници да пропуснат тази тема - рискът за ментално увреждане е твърде голям big_smile big_smile big_smile

Господи, мъка... мъка... ,  колко много мъка има по този Свят ...

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#39 29.06.2013 00:16:13

Zagy
Редови

От: София
Регистриран: 12.03.2013

А що никой не казва откъде да си купим ърбън  бущкрафт ебаси... big_smile то у гората видехме, че може да се намери и у строителния магазин big_smile а мен тва мноу ме интирисува big_smile

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#40 29.06.2013 14:15:29

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

И кво излезна в крайна сметка?! А? 4е само ас и теа дето мислът като мене разбираме от бушсървкравт а теа дето не мислът като мене не разбирът!
Е аз казах ли ви? wink

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#41 29.06.2013 15:51:50

freako
Редови

От: Видин
Регистриран: 13.01.2013

[video][/video]

big_smile  Тая тема за какво е в крайна сметка?

Офлайн

0

#42 29.06.2013 20:39:28

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

big_smile аз така и не разбрах за тоя бушкрафт....топли ли...чувал ли е....какво е...дъжобран,елек.............дайте снимка( Истинска!)

Последно редактиран от The Dark Owl (29.06.2013 20:44:08)

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#43 29.06.2013 22:40:48

Кольо
КорифееЦ

Абе това бе6е най-добрата дето намерих ама Механика каза 4е знаел кой знае къде има една още по-убава от тая той вероятно празнува тази ве4ер 4е взе смърчовите клони да вари катран да смаже новия си бушкрафт дето го взе на заем от един  човек от един друг форум щото оня нито го наострил и смазал нито му е изцедил водата така го е прибрал мокър и той плесенясал... баси! да прецака така убавия бушкрафт за оцеляване... загубеняци начи и пълно.
j1zuY8IS.jpg

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#44 29.06.2013 23:07:12

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Бай Кольо моят го намазах със смес от пет равни части
слънчогледово олио от рапица
краве масло от палма
щипка червен пипер
1 чаен лъж свинска мас
но според указанията на производителя най добре е отработено двигателно масло М10 д
за колегите които имат време и възможност
Палеобушкравт за оцеляване
открит е запазен в торфените блата на Естония . направен е от 364 кожи от леминг съшити със сухожилия от мамут Конструкцията е от полярна бреза и рог от мегацерус , сапа от Анадолски иглолистен дъб . Спуред учените този тип бушкрафт за оцеляване е дал значително предимство на дедите ни пред неандерталците.
втория тип бушкръфт за уцелаване е разпространен по нашите земи . ползван е още ат най рана античност до годините след ВСВ . Противно на масувите заблуди НЕ Е ОТ ШАЯК изработван е от козя козина . козината се осуква в нишки и се изтъкаватпосле се плъсти . конструкциата е от пиринска мура източностаропланински бук и рога от новоселски козел залепването е с С 250 в по редки случаи с С 325. сапа е от дрян . дряна трябва да е израснал от най дълбоката част на източно дере . подходящи дни за сечене на дряна са ситринта на 2 февруари и час преди залез на 29 февруари .
  По нашите земи е срещан и шаячен бушкраф за уцелявани но той е произвеждан в провинция Чен-си и е докарван тук по пътя на коприната от предприемчиви търговци , заради некачествения матрял и изработка не съ е наложил  .Различните климатични условия също са оказали ефект.съвсем слабо разпространение е имал около Илиянци

Офлайн

0

#45 29.06.2013 23:21:52

Кольо
КорифееЦ

Хубаво. Всичко е ясно ама за първи път чувам на бешкрафт да му се слага червен пипер! Запушва пробойни ли по принципа на спукания радиатор или? Това е много интересно. Обясни моля те.
И друго: анадолският иглолистен дъб е изчезнал през терциера. Тоя сап от преди това ли е или е правен от реликт?
Прати ми на лични източниците дето си ползвал да не флоудваме темата че Жорето ше ни вдигне във въздуха.

Последно редактиран от Кольо (29.06.2013 23:22:31)

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff