XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 28.06.2013 12:56:59

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Бушкрафт за оцеляване-кой е най-добрия

Ама вижте сега, дайте да уточним! - за бушкрафт от естествени материи ли говорим, или за новите модерни от найлон?! Щото последните били ментета, и са само за балъци!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#17 28.06.2013 13:04:24

The Mechanic
Редови

Регистриран: 01.12.2012

The Dark Owl написа:

*SCRATCH* Какво се продава в била?Нещо не мога да разбера,може ли да дадеш линк..какъв е тоя бушкрафт?Благодаря предварително *THUMBSUP*

Ами като питам интернета за бушкрафтаз а оцелване и ми изилизат много раззлични бушкрфатсиза оцелеване оабче ето тоя най михраесва като за мене и съм видал подобен на този в листовките от билата дето ги носат тука

Personal-Bushcraft-and-Survival-Equipment-for-Wilderness-Canoe-Trips_655.jpg

Произходът на инстинкта няма отношение към употребата му.
Въпрос на избор е, колко да ти е трудно.

Офлайн

0

#18 28.06.2013 13:10:57

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

Ходих да ги видя тия бушкрафти в билата, ама нещо не ми се сториха читави. На пазара видех едни други, за по 10 лв. Един циганин от Берковица ги прави и си ги продава. По-добри ми се сториха от тия в била, ако искате другия понеделник като ида на пазара ще ги снимам. Може да взема и 1 бройка да ги пробвам. От тия старите, вълнените са, с камуфлажни джобове и скрит джоб за 50 грама неприкосновен запас. В комплекта имаше и алуминиеви колчета за платнище, самар за магаре, хурка и 1 буца овче сирене.

Офлайн

0

#19 28.06.2013 15:09:09

The Fox
Редови

От: Русе
Регистриран: 03.10.2012

Моля някой да обясни ко ще рече бушкрафт за оцеляване от била.Комплект ли е кво е?

Enjoy life. There's plenty of time to be dead.

Офлайн

0

#20 28.06.2013 15:17:13

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

The Fox написа:

Моля някой да обясни ко ще рече бушкрафт за оцеляване от била.Комплект ли е кво е?

Аз доколкото разбрах е това елечето..иначе ако върви барабар с тия работи дет са на снимката ,едва ли ще струва 10 лв  *SCRATCH*

Последно редактиран от The Dark Owl (28.06.2013 15:17:43)

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#21 28.06.2013 17:02:47

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

The Dark Owl написа:
The Fox написа:

Аз доколкото разбрах е това елечето..иначе ако върви барабар с тия работи дет са на снимката ,едва ли ще струва 10 лв  *SCRATCH*

Тва на снимката въобще не бушкрафт за отцеляване, МеханикЪ само си прави гаргара с нас. Тва си е некъв грозен елек, с джунджурии около него.

Вельо - дай да ги видим тия вълненените бушкрафти дето ги прави тоя човек, че и аз (като Стоян) съм чувал че тия новите найлоновите (от Билла) за нищо не стават.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#22 28.06.2013 17:13:52

The Mechanic
Редови

Регистриран: 01.12.2012

Kent туку ще ме зараъдва и каза че на село имало един застоял бушкрафт, тъста му го видел в килера. Другата седмица ще ми го покаже. Обаче му бил поизгинил сапа така че колеги някой има ли подходещ сап за бушкрафт за оцелеване или да знае какс е преви да мога дагооправя този на колегата Kent

Произходът на инстинкта няма отношение към употребата му.
Въпрос на избор е, колко да ти е трудно.

Офлайн

0

#23 28.06.2013 18:12:07

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Така и така темата е в кошчето. Трябва да се въведе правилник за напушени да не пишат!  Тази тема е все едно двама спец програмисти прекалили с алкохола и цигарите да си говорят до мене нищо не схващам, камо ли правописа! Аз имам буш от стар ботуш в малкото мазе с два синджира и  една ортома, неприкосновен запас от половин сапун Dove и клечки за зъби.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#24 28.06.2013 18:59:52

Fat_Jim
Редови

Регистриран: 21.05.2013

The Mechanic написа:

Здравейте колеги. Отскоро съм регистриран във форума и искам да попитам кой е най-добрия бушкрафт за оцеляване от тези които се продават в Била.
Разполагам с малко много пари и 30 лева. Висок съм метър е шеейсе и тежа 68 килограма. От Сусурлево съм.
Предварително ви благодаря.

Не бързай да купуваш - бушкрафтите от Билата в Сусурлево са ментета. По-добре виж в Метрото в Сусурлево! А до седмица-две там ще отворят и Бриколаж - разгледай също там и пак пиши във форума.

Кортежът минава! Кортежът минава!
фанфари победни го в хор поздравяват,
лъщят доспехи и мечове, покрити със слава!
В желязо и злато, паладини в кортеж преминават!

Офлайн

0

#25 28.06.2013 19:01:29

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Ебаси, всички ли изперкахте бре... big_smile

Memento mori

Офлайн

0

#26 28.06.2013 19:09:08

Fat_Jim
Редови

Регистриран: 21.05.2013

Ми той дава общи въпроси - получава общи отговори.
Какво да му кажа - добрият бушкрафт е фул-танг, двуслоен, автоматичен, самозаряден, събира много багаж, не пропуска влага, пали от първия път и не напряга мускулите. Препоръчвам руските модели!

Кортежът минава! Кортежът минава!
фанфари победни го в хор поздравяват,
лъщят доспехи и мечове, покрити със слава!
В желязо и злато, паладини в кортеж преминават!

Офлайн

0

#27 28.06.2013 19:17:26

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

The Mechanic написа:

Kent туку ще ме зараъдва и каза че на село имало един застоял бушкрафт

Внимавай, че ако е много стар можи да с епресекъл и да та издъни точно както си трънал даси отцеляваш!!! и после цял живот мъртъв. По добре сивземи нов. Руските модели от соца са добр ама много тижът.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#28 28.06.2013 19:41:41

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

какъвто и сап да му направиш, задължително трябва преди това да го стабилизираш, штато са раздуй и може да скъса сухожилията

Онлайн

0

#29 28.06.2013 20:34:56

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Тука ено аверче ги донеси китайски , ама неса от югоизточен Китай боклуци , от Манджурски Китай , там са били навремето под японска окупация и работят като японци . Ако искаш да ти запазя пиши на ЛС . Ако небързаш очакваме и малко старо съветско производство , чисто нови не употребявани . Здрави като Москвич осмак.

Офлайн

0

#30 28.06.2013 21:26:51

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Fat_Jim написа:

Ми той дава общи въпроси - получава общи отговори.
Какво да му кажа - добрият бушкрафт е фул-танг, двуслоен, автоматичен, самозаряден, събира много багаж, не пропуска влага, пали от първия път и не напряга мускулите. Препоръчвам руските модели!

По- синтезирано изложение и в рекламната брошура на Била нямаше! +
Кумане запази ми метър-два от манджурските. Ламелите им къв цвят са щото ако избледняват от слънцето да ги ецвам с тюленово масло и бел кахър?
Жоре, не са скъпчии бе? Колкото и да ти вземат за тоя сървкрафт все е малко.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff