XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 28.06.2013 10:55:10

The Mechanic
Редови

Регистриран: 01.12.2012

Бушкрафт за оцеляване-кой е най-добрия

Здравейте колеги. Отскоро съм регистриран във форума и искам да попитам кой е най-добрия бушкрафт за оцеляване от тези които се продават в Била.
Разполагам с малко много пари и 30 лева. Висок съм метър е шеейсе и тежа 68 килограма. От Сусурлево съм.
Предварително ви благодаря.

Произходът на инстинкта няма отношение към употребата му.
Въпрос на избор е, колко да ти е трудно.

Офлайн

0

#2 28.06.2013 11:01:03

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

Отг: Бушкрафт за оцеляване-кой е най-добрия

*SCRATCH* Какво се продава в била?Нещо не мога да разбера,може ли да дадеш линк..какъв е тоя бушкрафт?Благодаря предварително *THUMBSUP*

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#3 28.06.2013 11:03:18

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

аз до сега бушкрафт за оцеляване на добра цена в била не съм виждал  *NO*
провери в аптеки "марешки"

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#4 28.06.2013 11:18:20

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Аман от лаици!!! Защо само в Била?! Да не би да няма други магазини? Ти да не си рекламен агент на Била, а?  Баба ти все от Била си е купувала бушкрафта, нали?!
Аз пък си мисля, че в някое малко магазинче можеш да си намериш много по-добър бушкрафт и даже да не е толкова лъскав, да върши и повече работа!
Даже в един до нас го продават на метър! А в един друг съм виждал по два за час!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#5 28.06.2013 11:23:19

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Най-добрият бушкрафт за оцеляване е този, който ти е под ръка в момента! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#6 28.06.2013 11:29:28

Кольо
КорифееЦ

xenos написа:

Философи! Кой ходи без бешкрафт в гората, бе?! Ами ако нямаш ръце, кво? Да не ходим в гората ли?!
Аман, аман...

Аз съм "ЗА" легализирането на свободната продажба на бушкрафта!!!

Последно редактиран от Кольо (28.06.2013 11:31:01)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#7 28.06.2013 11:30:18

The Mechanic
Редови

Много благодъря за бързата реакциа. Кольо колко килограмае метъра и къде се намира този амгазин? Бушкрафта за оцеляване оте тези по деблител и е или от по тункия защото аз имам един китайски такъв дето беше на братми и не ми върши много добра работа като оцелявам понеже се влажи по земяра и като е отлкова тънак ми пречи като оцелявам.
Благодаря

Офлайн

0

#8 28.06.2013 11:34:17

Zagy
Редови

От: София
Регистриран: 12.03.2013

Ако и обясниш какво имаш предвид под "бушкрафт за оцеляване" - цена няма да имаш smile

С добра дума и с пистолет в ръка се постига много повече, отколкото само с добра дума. - Ал Капоне

Офлайн

0

#9 28.06.2013 11:38:41

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ми цитат от един от доайените на бушкрафта в България:

...Иначе за всички тук е ясно, че думата е изкуствено наложена в съвсем близкото минало като търговска марка  за която очаквам скоро да има война между различните фирми печелещи от бушкрафт индустрията, понеже се нароиха напоследък...
(справка)

Логично е да се продава, и е логичен въпроса на колегата Механик - "кой е най-добрият?" wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#10 28.06.2013 11:39:13

Кольо
КорифееЦ

The Mechanic написа:

Много благодъря за бързата реакциа. Кольо колко килограмае метъра и къде се намира този амгазин? Бушкрафта за оцеляване оте тези по деблител и е или от по тункия защото аз имам един китайски такъв дето беше на братми и не ми върши много добра работа като оцелявам понеже се влажи по земяра и като е отлкова тънак ми пречи като оцелявам.
Благодаря

The Mechanic, магъзин4ето е точно на ъгала на 6-ти септември и 6и6ман, влиза се през 6ахтатъ на каналъ щотонали се сещаш wink  :!  [:}   8)  *HELP*   @= *INLOVE*
тиа тънките са ужас знам ги от убавите е вносен е и е лек на спиралъ се продава . не съм питал за цената щото кеф цена нема-колко - толкова
аре пъ да се пофалиш снимай се с новия. даже неправи клип ама сложи и туба вино, щото да не го рекламираш без пиачка не е модерно. потници не знам къде се продават ама и те са атрибут. ако икаш да си фешън земи си каскет

П.С. Това е най-убавата тема напоследък! Дано некой душманин да не я оспами!

Последно редактиран от Кольо (28.06.2013 11:42:38)

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#11 28.06.2013 11:40:57

bobber
Редови

Регистриран: 17.12.2010

пич (механик) съжалявам ама пишеш с много правописни грешки,и това ме дразни защото държа на грамотните постове!
ако беше и на латиница изобщо нямаше да си правя труда да те чета

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#12 28.06.2013 12:08:44

The Mechanic
Редови

bobber написа:

пич (механик) съжалявам ама пишеш с много правописни грешки,и това ме дразни защото държа на грамотните постове!
ако беше и на латиница изобщо нямаше да си правя труда да те чета

Тука сега форум за оцелеване лие или час по български и летература. Аз искам савет а не да ме учите да пиша.

Офлайн

0

#13 28.06.2013 12:25:15

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Абе глезлювци... най-добрите бушкрафтове за отцеляване са тия едни военни (едни такива зелени), продават ги по сергиите. Достатъчно дебели са, не са влачат по земята, и са за без пари, стига да си намерите запазена бройка. Аз едно време година и половина изкарах в казармата с един такъв бущкрафт, и не мръднА.  big_smile

И ако ще ми се карате и за бушкрафтовете, както се изпокарахте за кенефите....  neutral

И колегата ясно е написал че е метър и шеесе, що му препоръчвате глупости. Бай Колю - тези от тоя магазин ги знам, скъпчии и изедници.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#14 28.06.2013 12:49:24

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

bobber написа:

аз до сега бушкрафт за оцеляване на добра цена в била не съм виждал  *NO*
провери в аптеки "марешки"

Да имащ да взимаш ти за аптеките "магарешки"  аптеките в куфлана , в кауфлана са по-по-ефтини .

xenos написа:

Много ,ама много е праф колегата шъ знайш.
А пък в мароко има един дето ги прай по поръчка за стек бира или шише ракия ама менте , че домашната му е силна и заспива от нея и прееб@ва целия бушкрафтинг.

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#15 28.06.2013 12:56:28

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

big_smile снимайте едно такова чудо да видим какво представялява...аз следя от как почна темата и ми е любопитно вече...Какво е тва?Няккво платнище ли е?Дъждубран ли е?На какво викате бушкрафт от била? big_smile Аз секи ден пазарувам там и днеска вкл. и ще ме накарате пак да ходя да видя какво е това big_smile

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff