XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 04.06.2013 09:07:38

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Правила и съвети за избор на място за бивакуване и устройване на бивак

Човешките са по-опасни... wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#32 05.06.2013 11:59:46

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Блек улф ти поназнайваш това онова за корените жители на С Амер. Как са се справяли със санитарния проблем народите обитаващи равнините ? Тяхните лагери са наброявали стотици понякога хиляди души .
          Аз лично подозирам дейно хигиенизаторско участие на лагерните кучета .

Офлайн

0

#33 08.06.2013 23:30:09

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

От патогените, намиращи се в фекалиите бих определил като най-потенциално опасен в дивата природа Клостридиум Тетани. От името е ясно какво би причинил- тетанус.За да причини поражения обаче, същият този клостридий е необходимо да попадне надълбоко в рана,а именно има нужда от анаеробни условия.В случая с тетанус проблема идва от токсин, отделян от бактерията. Нормален обитател е на чврвата на еднокопитните.
Друг патоген, или по-скоро условен патоген е Ешерихия коли.При по отслабен организъм причинява силно разстройство и обезводняване на организма.
Клостридиум Перфигренс- газова гангрена.
Бацилус антраци- не вирее в червата на здрави индивиди.Болните го отделят от всички възможни телесни отверствия. Изключително устойчив на външните условия на средата.
Шигела- дизентерия, Вибрио Холера- холера.
Кандидатите да ни разболеят са доста, като описаните от мен определено се отделят чрез фекалиите.
Има едно условие обаче много от тях да ни разболеят.И едно от тях е поддържането на лоша лична хигиена.При колкото и примитивни условия да бивакуваме, всеки поддържа едно определено ниво на хигиена.А ако беше толко лесно да се разболеем от чревни инфекции доста бихме страдали много.Е има и изключение. За да причини заболявания, дадена бактерия е необходимо да бъде и в определено количество в организма.

П.С. Нека не забравяме ентеровирусите.От тях няма спасение....Не една лятна почивка са провалили..

Офлайн

0

#34 09.06.2013 00:35:58

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Чудя се защо толкова време,  и място, и енергия отделяме на физиологичните ни нужди и потребностите ни,  и опасностите от зарази от тях. Все пак това си е много лична тема и попада в сферата на "нашето личното пространство" за което (вярвам) всеки средно образован човек се грижи достатъчно грижливо... Никой турист, а дори и да нарича себе си бушкрафтър не желае да се вижда неговото лично място за индивидуална хигиена и старателно се грижи за това. (и аз правя така). Устройването на бивак според мен включва много по-важни неща отколкото това, къде ще се освобождаваме от физиологичните си отпадъци ....

Според мен темата се измести в тази посока и трябва да я върнем там където трябва ...

Примерно, аз бих предложил да се насочим към оглед на мястото, където ще се изгражда бивак, заслон или ситуиране на палатка, за следи от евентуални отвертсвия за входове на бърлоги на гризачи, влечуги или други земно (подземно) живущи твари, които биха ни развалили удоволствието от съня ни или - (не дай Боже) - ще ни изкарат акъла в 3 часа през ноща с ровичкане по платнището.... Нещо такова.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#35 09.06.2013 00:52:29

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

С оглед на горното - аз съм лайк платнищар - дааааа, знам че палатката и хамакът са арно нещо ама си ме кефи с платнище... и гледам един минимум да спазвам - дръвчетата м/у които опъвам платнището да са на равно леко повдигнато спрямо останалата част от пейзажа място сред рядка гориица на няколко десетки метра от ливадка и поточе и май - до там...

само да си призня вятъра рядко го уцелвам откъде накъде ще духа и чат-пат се оаквам с позиционирането на платнището...

а по въпроса с WC-то - земекопни работи с маркиране на мините задълже на поне 50/60-на метра от лагера ...

Последно редактиран от Bradley (09.06.2013 00:53:27)

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

0

#36 31.07.2013 22:25:41

rob
Редови

Регистриран: 12.02.2013

Здравейте, това е първият ми пост! Интересни неща успях да прочета, но твърде малко за сега.На първа страница от темата прочетох много полезни неща.  big_smile
Бих искал да ви попитам как е най-добре да се справим с животните и по-скоро опасните от тях-хората?
Мисля да пообиколя Родопите, не мога да знам дали някъде няма да се натъкна на недружелюбни хора. Това с което разполагам е нож, лют спрей и алармиращо женско куче от средна порода   :-*

Офлайн

0

#37 31.07.2013 22:44:38

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Ами май и аз разполагам с това като спрея го нося есен когато свалят стоката от балкана. Моето  оръжие  е усмивката и поздрава smile.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#38 31.07.2013 23:15:37

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

mchervenkov написа:

Ами май и аз разполагам с това като спрея го нося есен когато свалят стоката от балкана. Моето  оръжие  е усмивката и поздрава smile.

Предполагам и ръста ти помага. Когато хората да принудени да гледат към усмивката ти на горе, са много по-склонни да отговорят с усмивка отколкото с нещо друго.  wink

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#39 31.07.2013 23:16:13

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

не мога да знам дали някъде няма да се натъкна на недружелюбни хора.
Таквиз люде има на всякъде, ползвай жокера на ЧервенкоФ. В неделя се върнах от Родопите, жиФ съм. big_smile

Офлайн

0

#40 01.08.2013 10:29:16

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Как се справя ефикасно с тази заплаха питай Готи. Той има една вълшебна думичка, която според него работи винаги. Тя е Бачооооо  big_smile  big_smile  big_smile
Бачо е нещо като Неволята ама доста по- тежко и много бързо.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#41 02.05.2014 23:43:35

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Да внесеме още 5 стинки по темата. http://www.360mag.bg/posts/27450
Ама как си личи, че го е писала жена, а?  smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#42 03.05.2014 08:30:37

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Kent написа:

замислям се специално да си закупя атлас на България и да отбелязвам с кафеви точки и точни координати къде съм оставял биологичен материал.

В едно купе пътували една баба и един мъж. Влака минавал долини, гори, планини, а периодично мъжа поглеждал през прозореца и промърморвал "И тука съм ср@л" Бабата го гледала, гледала и на края не се стърпяла и го попитала "Синко, що работиш, та си усрел цела България" А мъжът отговор "Геодезист съм, бабо"  *ROFL*

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#43 21.10.2014 21:10:54

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

IMG_6436.jpg

Язовир Доспат, събиране на  счупени на малки парченца бъркалки за кафе. Виждате и кенчетата от бира вдясно. Хора, не го правете!

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#44 21.10.2014 21:52:57

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Подчовеците цапащи природата са упорито племе.

Отколешна мечта ми е да срещна такъв езкемпляр, в момента в който цапа, ама ако може наоколо да няма свидетели.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#45 21.10.2014 21:56:51

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

windwarrior написа:

Подчовеците цапащи природата са упорито племе.

Отколешна мечта ми е да срещна такъв езкемпляр, в момента в който цапа, ама ако може наоколо да няма свидетели.

Мръсниците ходят на групи бе Винд. Трудно е да срещнеш такъв без свидетел.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff