XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 27.05.2013 20:24:28

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Правила и съвети за избор на място за бивакуване и устройване на бивак

Когато правихме сбирка на Мадара, Скайуокър след заравянето бучеше клечка в/у мината.  big_smile

Офлайн

0

#17 27.05.2013 21:44:29

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

За твърдите фекалии , кой както си реши и смята че е редно . За препикаването задължително около лагера по храсти стволове камъни и тн. Точно като кучешка маркировка . От стари каракачани знам че по този начин държиш вълците и въобще сем кучета далеч от катуна . Определяте си периметър и си го маркирате .

Офлайн

0

#18 27.05.2013 22:56:49

icobico
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 02.04.2013

Само искам да вметна по повод препикаването, че когато на село при баба се изкуша да препикая територията на кучето в двора, то веднага идва и почва и то да препикава big_smile big_smile big_smile Явно се чувства, сякаш му отмъквам територията! big_smile  *DANCE*  big_smile

Последно редактиран от icobico (27.05.2013 22:58:03)

Офлайн

0

#19 27.05.2013 23:24:06

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

The Mechanic написа:

Аз като върл "ненавиждач" на "лайняната следа", когато бивакувам просто си нося едно пликче с негасена вар. Изкопавам си дупка, правя клекало отгоре от дърва и постилам дебел найлонов чувал в дупката който разпъвам с обръч от преплетени фиданки в горния край. Обръча го застопорявам в стените на дупката като забивам V-образни клечки. Сипвам варта вътре и си акам на воля. Не мирише. Не събира мухи. Не тече. Като си тръгваме просто си взимам чувала, връзвам го и го мятам в кофата за боклук като се прибера. Всичко вътре е абсолютно сухо, често почти на прах.

Извинявам се, ако това, дето ще питам е глупост, но доколко е опасна негасената вар за пренасяне и работа? При досег с вода, влажна кожа и т.н. ?

Офлайн

0

#20 28.05.2013 08:20:06

The Mechanic
Редови

Регистриран: 01.12.2012

Неандерталец написа:
The Mechanic написа:

Аз като върл "ненавиждач" на "лайняната следа", когато бивакувам просто си нося едно пликче с негасена вар. Изкопавам си дупка, правя клекало отгоре от дърва и постилам дебел найлонов чувал в дупката който разпъвам с обръч от преплетени фиданки в горния край. Обръча го застопорявам в стените на дупката като забивам V-образни клечки. Сипвам варта вътре и си акам на воля. Не мирише. Не събира мухи. Не тече. Като си тръгваме просто си взимам чувала, връзвам го и го мятам в кофата за боклук като се прибера. Всичко вътре е абсолютно сухо, често почти на прах.

Извинявам се, ако това, дето ще питам е глупост, но доколко е опасна негасената вар за пренасяне и работа? При досег с вода, влажна кожа и т.н. ?

http://agronet.bg/bee-keeping/govedovad … dstva.html Това по въроса са водата. Иначе при досег с влажна кожа аз не съм имал някакви реакции, но не мога да кажа със сигурност. Мисля че е безопасно освен ако не си с кожа на горска фея smile

Произходът на инстинкта няма отношение към употребата му.
Въпрос на избор е, колко да ти е трудно.

Офлайн

0

#21 31.05.2013 03:33:06

Bones
Редови

Регистриран: 25.03.2012

Проблема е да се предпази от влагата. Разлага се бързо във влажна среда.

Офлайн

0

#22 31.05.2013 09:12:06

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Какъв е проблема с органичните отпадъци от човешкия организъм?!? big_smile

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#23 31.05.2013 09:20:21

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Проблема е, че принципно са "биологична зараза". Съдържат в себе си потенциално опасни щамове на коли и други бактерии, а може и патогени. Могат да заразят водоизточници понякога на километри от тях, ако са във водосборния им басейн...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#24 31.05.2013 09:56:42

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Според мен ако човек не е болен от антракс, няма никакъв проблем. Стига да не кендза във каптажа или в пещера през която минава река.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#25 31.05.2013 10:04:51

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Казах "принципно"... wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#26 01.06.2013 22:48:24

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Ако трябва да си устроя отходно място на 500 метра от лагера, то значи съм се н....л сигурно.Имам слаби черва да му се невиди.
А сега сериозно, малка лопатка и преди нужда малка дупка която след това се зарива.И напоследък са пуснали едни специални мокри кърпи, за тази цел, които на всичко отгоре са и биоразградими.

Офлайн

0

#27 02.06.2013 20:27:50

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Абе какви са тези малки лопатки бре хора все едно с една клечка не можете да изриете земя или с обувките да нахвърляте от горе малко пръст или шума колкото да се не вижда, природата ще свърши останалото!

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#28 02.06.2013 21:30:27

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

аз обикновено намирам някой по големичък камък на усамотено място, търкулвам го / задължително на ляво/ и ...заемам поза скален орел. после търкулвам камъка на мястото му и готово. но идеята на механика с варта е чудесна, особено за повече хора, особено за такива на лагер за няколко дни, в най скоро време ще се възползвам на голия плаж.
иначе се смятам за експерт по с.ането. / поради особености на стомашно чревния си тракт - прав е като тръба за разлика от други хора хахахаха/
правил съм го къде ли не. окдалф да каже.

най-височинното ми мммм изхождане е в бритиш еъруейз някъде над италианския полуостров, после над западна франция.

най-екстремното на връх Юмрука в Република България

най-страшното на пътя велинград - отбивката за лепеница

най-екзотичното на един ледник под безенгийската стена в кавказ

най-сладкото - у дома след родителска среща на йоана, съм търпял час и половина леле мале. после няма такъв кефффф

най-акробатичното при попа от другата страна на средна гора, с една ръка се държах за един клон, а с другата ръка и с двата крака се обслужвах после, щото "кенефа" беше на ръба на едно дере и беше нощ.

замислям се специално да си закупя атлас на България и да отбелязвам с кафеви точки и точни координати къде съм оставял биологичен материал.

та така.
може и в ушафа.

Последно редактиран от Kent (02.06.2013 21:31:44)

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#29 03.06.2013 16:23:33

The Dark Owl
Редови

Регистриран: 12.02.2013

big_smile  big_smile  big_smile

Kent написа:

аз обикновено намирам някой по големичък камък на усамотено място, търкулвам го / задължително на ляво/ и ...заемам поза скален орел. после търкулвам камъка на мястото му и готово. но идеята на механика с варта е чудесна, особено за повече хора, особено за такива на лагер за няколко дни, в най скоро време ще се възползвам на голия плаж.
иначе се смятам за експерт по с.ането. / поради особености на стомашно чревния си тракт - прав е като тръба за разлика от други хора хахахаха/
правил съм го къде ли не. окдалф да каже.

най-височинното ми мммм изхождане е в бритиш еъруейз някъде над италианския полуостров, после над западна франция.

най-екстремното на връх Юмрука в Република България

най-страшното на пътя велинград - отбивката за лепеница

най-екзотичното на един ледник под безенгийската стена в кавказ

най-сладкото - у дома след родителска среща на йоана, съм търпял час и половина леле мале. после няма такъв кефффф

най-акробатичното при попа от другата страна на средна гора, с една ръка се държах за един клон, а с другата ръка и с двата крака се обслужвах после, щото "кенефа" беше на ръба на едно дере и беше нощ.

замислям се специално да си закупя атлас на България и да отбелязвам с кафеви точки и точни координати къде съм оставял биологичен материал.

та така.
може и в ушафа.

Във всяко умение и изкуство има ритъм.
Има ритъм също така и в нещата, които нямат външна форма.

Офлайн

0

#30 03.06.2013 20:27:43

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

А нима в животинските изпражнения няма патогени?

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff