xenos::bushcraft Forum > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 09.02.2013 23:12:30

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Отг: Морални аспекти на лова с капани (дребни вредители, домашни животни)

Хареса ли ви как този идиот пръсна главата на енота?Незабравима гледка, гледах го 5-6 пъти.И не мога да си обясня след такова нещо как спят тези хора. Гади ми се от подобни гледки.Мои познат е пуснал доста филмчета в ю-тюб как се ловят големи распери по Янтра със стример но не помня да е кормил и един пред камера, ако че филмчето е учебно как се лови на стример.Нали и рибата се яде след като се хване. Добре, представете си че залагате примка за по-едро животно до мястото където живеете, ей така за пробата и в него налети турист или друга случайно преминаваща от там персона и по една случайност се нарани сериозно?Сори бате, тестваме примка за лос.Ай ся, осакатял си.Ми нищо де,видиш ли примката действа....
С поста си не искам да убидя никого, но клипчето ме шокира точно толкова колкото и онези клипове с рязането на глави в Кавказ и Ирак.Моля за извинение още веднъж ако някой се е почуствал обиден.

Офлайн

0

#47 10.02.2013 01:39:59

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Всъщност клипа не го гледах нета ми е бавен и не може да го зареди . Но точно така се прави ,хващаш за задните крака и опашката и му тряскаш главата в нещо твърдо три ,четери пъти да го умъртвиш . Не правете това със животни с ценни кожи ,следствие от ударите пада качеството ! Неоибходима ви е допълнителна примка-бесилка . Прави се от тръба или куха пръчка , единия край на въженцето е вързано за края на пръчката и после минава през нея . Надявате на вратът на улова и опъвате докато го удушите .
  Стана късно и ме мързи ,но обещавам да опиша как се ловуват хишнищи и диви свине с капсулдетонатор , капан за мишки и плъхове от чаша и ръчна граната и гипсо- бетонна смес за тревопасни .

Офлайн

0

#48 10.02.2013 02:43:44

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

88 написа:

Има многобройни изследвания,подкрепени с факти за вредата нанасяна от домашните котки.Те са буквално машини за убиване.

Това е вярно,изследванията показват,че домашните котки в САЩ убиват между 1.4 и 3.7 милиарда птици и между 6.9 и 20.7 милиарда бозайника годишно - http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-21236690 .
Далеч съм от мисълта че трябва да се поставят капани за котки,просто данни за факта какви ефективни хищници са котките.
Ето нашата машина за убиване в действие:
8459139397_1c0742c3cf_c.jpg

Държа да подчертая че след заснимането на кадъра чипмънка(не знам как им викат на български,срещнах названието "северноамериканска катерица") беше изваден от устата на котката(с насилие  big_smile  ) и пуснат. Нямаше видими наранявания,надявам се да се е разминал само с психическа травма.

Офлайн

0

#49 10.02.2013 09:26:57

BPetrov
Редови

Регистриран: 07.12.2009

smile Не мисля, че котките ни са основен проблем, по-скоро са оправдание да експериментираме с капани, ако и да нямаме нужда от това... smile Ама пак ще подканя експериментаторите - да го правят със собствените си домашни животни... smile Ако имат сърце.

Офлайн

0

#50 10.02.2013 09:42:47

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Приятели, колко от вас са изпробвали капани или примки към момента?И наистина защо не ги изпробвате на домашните си кучета или котки?

Офлайн

0

#51 10.02.2013 10:29:16

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Имах проблем с кокошките на майка ми. Една сутрин всичките бяха удушени. Комшиите видели белка. Заложих капан и за да не се хване някое комшийско коте, го захлупих с телена касетка от буркани (някои от вас сигурно си ги спомнят от казармата smile ) за да може само белката да мине през отворите. Е, нищо не се хвана. Но ако не бяха видели белка, а котка, пак щях да заложа капан, като хич нямаше да ми пука точно коя котка ще се хване, ако ще и вегетарианка да е.

Memento mori

Офлайн

0

#52 10.02.2013 11:34:13

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

кочевой написа:

Стана късно и ме мързи ,но обещавам да опиша как се ловуват хишнищи и диви свине с капсулдетонатор , капан за мишки и плъхове от чаша и ръчна граната и гипсо- бетонна смес за тревопасни .

При вас верно като Бейрут.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил.

Офлайн

0

#53 10.02.2013 12:08:17

BPetrov
Редови

Илияне, там е работата, че домашните котки много добре знаят какво може и какво не!
Живея в Меден рудник, Бургас. Имаме къща с двор и си гледаме кокошки и имаме дворни котки (Дядо ми е изхвърлял малки котенца и ги е убивал, за да не се размножават, гонил е котките от двора и винаги след време идват други котки и си го "завземат").
Не се е случвало котка да сдави кокошка или заек... Виж Кокарджата (съселоподобни) многократно... Плъховете - също...

Когато има котки - тея съселоподобните по-рядко се появяват... И така единствените животни които ядат кокошките сме ние... smile

Точно пък за котка примка не е нужна... Достатъчно е да я примамиш с храна и да я хванеш. Чупиш й вратлето и това е. Убийството е най-лесно... smile

Към модераторите!
Единственият ми проблем в темата с примките и капаните беше изказването, че не просто е ОК, ами даже ТРЯБВА да се убиват ДОМАШНИ ЖИВОТНИ по този начин. smile Точно този офтопик не го започнах аз... smile Ако не бяха разхвърляни и неподредени темите, щеше да стане ясно, кой какво кога е започнал. smile Ако държим да сме педантични и коректни.

Офлайн

0

#54 10.02.2013 12:43:36

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Борисе, а домашните котки без стопани или пък подивелите такива? Има случаи, вЕрвай ми wink
Аз спирам!

Memento mori

Офлайн

0

#55 10.02.2013 13:30:38

88
Редови

Регистриран: 16.07.2010

Не мога да разбера,защо като се каже котка и се разбира само домашно животно със стопанин.Живея в една от вилните зони на варна и тука осемдесет процента от котките си нямат стопанин,в един момент се бяха навъдили толкова много,че се наложи да взема мерки,срещу няколко които ми пречеха и правеха поразии из двора,не ми беше приятно,но се налагаше.Определено тук има свръхпопулация от БЕЗДОМНИ котки а също и от чакали.Нямам намерение да дискутирам повече за капаните и употребата им върху хищници,само ще кажа че част от детството ми мина на село и там употребата на капани срещу белки,порове и лисици беше нещо нормално, в случай на нужда.Тогава, все още, чакалите бяха съвсем малко,но сега като си ходя, роднини ми се оплакват,че  са толкова много,че вечер, дори влизат в селото.

Последно редактиран от 88 (10.02.2013 13:31:24)

Офлайн

0

#56 10.02.2013 14:07:35

BPetrov
Редови

Моята част от квартала се нарича "селото". Тук са основно къщите на първите заселници на Меден рудник. Къщи с дворове и телени огради - Нищо което да спре нашите дворни котки да обикалят. Даже от толкова обикаляне сме спрели да им викаме наши, щото те са си техни, сами за себе си са тези животни. И си обикалят дворовете и ходят там където ги хранят. Реално нямат истински стопанин. Не стоят само в нашият двор. Но пък и никога не закачат домашните кокошки и тн.
Ако трябва да съм честен - обич към котките не изпитвам... Даже на моменти ме дразнят, но не бих започнал да ги трепя... Още повече с капани.
А чакалите и в Бургас чувам, че правят много бели. Но затова си има ловци С ПУШКИ, които правят разлика (надявам се) между домашно животно и чакал. Не виждам защо точно с капани и примки трябва да се ловуват тези животни.
А за бездомните животни си има органзации към които да се обърне човек. Вместо да убиваш котка - хвани я и я предложи за осиновяване. Все ще се намери добър човек който би искал да гледа животинката вкъщи. И пак да кажа ако ти е направила беля животинката, недей ползва примки, примами я с нещо, хвърли й един бой на котката, ама не я убивай...

За Белки, Порове и Лисици не зная... те са си диви животни... Там си има законодателство. Не зная до каква степен са годни (безопасни) и за ядене, че да ги обсъждаме от гледна точка на Бушкрафт.

Офлайн

0

#57 10.02.2013 14:26:08

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Борка, миналото лято съседската котка, която дори вътре в къщи си я пускат да ходи, уби две наши кокошки. Подчертавам - кокошки!, не пилета. Пилетата си ги мъкнат като стой та гледай smile. Та и аз така си мислех, че котка не закача голяма кокошка, ама... smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#58 10.02.2013 15:34:56

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

"Ако някое дете кажело: "Не искам да убивам беззащитно животно", Юстас се усмихвал и обяснявал: "Ще ти кажа една малка тайна, приятелю. Никога, в цялата природа няма да намериш такова нещо като "беззащитно" животно. Освен може би някои човешки същества, които познавам."

[url=https://plus.google.com/communities/109957696184698014207?hl=bg/][b] Лотлориен[/b][/url]

Офлайн

0

#59 10.02.2013 15:48:04

BPetrov
Редови

Кой е Юстас?

Офлайн

0

#60 10.02.2013 16:37:41

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Псевдонима на Щирлиц  big_smile

Никак не обичал да участва в масови екзекуции, но му било неудобно да отказва на Мюлер.

Scottish wisdom pearl # 5: Alcohol does not solve any problem, but then neither does milk.

Жу: банда бушкрафтъри се тътрят и стенат под раниците си пълни с алкохол и бира, по колосалното трасе от около километър, с 200 метра денивелация !

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff