XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 09.02.2013 23:12:30

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Отг: Морални аспекти на лова с капани (дребни вредители, домашни животни)

Хареса ли ви как този идиот пръсна главата на енота?Незабравима гледка, гледах го 5-6 пъти.И не мога да си обясня след такова нещо как спят тези хора. Гади ми се от подобни гледки.Мои познат е пуснал доста филмчета в ю-тюб как се ловят големи распери по Янтра със стример но не помня да е кормил и един пред камера, ако че филмчето е учебно как се лови на стример.Нали и рибата се яде след като се хване. Добре, представете си че залагате примка за по-едро животно до мястото където живеете, ей така за пробата и в него налети турист или друга случайно преминаваща от там персона и по една случайност се нарани сериозно?Сори бате, тестваме примка за лос.Ай ся, осакатял си.Ми нищо де,видиш ли примката действа....
С поста си не искам да убидя никого, но клипчето ме шокира точно толкова колкото и онези клипове с рязането на глави в Кавказ и Ирак.Моля за извинение още веднъж ако някой се е почуствал обиден.

Офлайн

0

#47 10.02.2013 01:39:59

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Всъщност клипа не го гледах нета ми е бавен и не може да го зареди . Но точно така се прави ,хващаш за задните крака и опашката и му тряскаш главата в нещо твърдо три ,четери пъти да го умъртвиш . Не правете това със животни с ценни кожи ,следствие от ударите пада качеството ! Неоибходима ви е допълнителна примка-бесилка . Прави се от тръба или куха пръчка , единия край на въженцето е вързано за края на пръчката и после минава през нея . Надявате на вратът на улова и опъвате докато го удушите .
  Стана късно и ме мързи ,но обещавам да опиша как се ловуват хишнищи и диви свине с капсулдетонатор , капан за мишки и плъхове от чаша и ръчна граната и гипсо- бетонна смес за тревопасни .

Офлайн

0

#48 10.02.2013 02:43:44

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

88 написа:

Има многобройни изследвания,подкрепени с факти за вредата нанасяна от домашните котки.Те са буквално машини за убиване.

Това е вярно,изследванията показват,че домашните котки в САЩ убиват между 1.4 и 3.7 милиарда птици и между 6.9 и 20.7 милиарда бозайника годишно - http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-21236690 .
Далеч съм от мисълта че трябва да се поставят капани за котки,просто данни за факта какви ефективни хищници са котките.
Ето нашата машина за убиване в действие:
8459139397_1c0742c3cf_c.jpg

Държа да подчертая че след заснимането на кадъра чипмънка(не знам как им викат на български,срещнах названието "северноамериканска катерица") беше изваден от устата на котката(с насилие  big_smile  ) и пуснат. Нямаше видими наранявания,надявам се да се е разминал само с психическа травма.

Офлайн

0

#49 10.02.2013 09:26:57

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

smile Не мисля, че котките ни са основен проблем, по-скоро са оправдание да експериментираме с капани, ако и да нямаме нужда от това... smile Ама пак ще подканя експериментаторите - да го правят със собствените си домашни животни... smile Ако имат сърце.

Офлайн

0

#50 10.02.2013 09:42:47

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

Приятели, колко от вас са изпробвали капани или примки към момента?И наистина защо не ги изпробвате на домашните си кучета или котки?

Офлайн

0

#51 10.02.2013 10:29:16

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Имах проблем с кокошките на майка ми. Една сутрин всичките бяха удушени. Комшиите видели белка. Заложих капан и за да не се хване някое комшийско коте, го захлупих с телена касетка от буркани (някои от вас сигурно си ги спомнят от казармата smile ) за да може само белката да мине през отворите. Е, нищо не се хвана. Но ако не бяха видели белка, а котка, пак щях да заложа капан, като хич нямаше да ми пука точно коя котка ще се хване, ако ще и вегетарианка да е.

Memento mori

Офлайн

0

#52 10.02.2013 11:34:13

Галимунди
Незнайко в