XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 04.11.2010 21:59:04

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Как попаднахте на блога и/или форума?

Meze

Аз една вечер си търсех рецепти за ориз в нета и гугъл показа на едно от първите места статията на Стоян [:lol:] После от нея видях линка към статията за хобо печката, после от там за другата печка, за примуса, и като се зачетох... отиде коня у реката както е лафа [:)]

Стоян Стоянов

Аз попаднах случайно... Почнах да си пиша едни работи на един тестов апачи-сървър на рутера ми вкъщи, и изведнъж се усетих, че хората ги четат, а и на някои им харесват даже! [:)] Та така... отиде коня у ряката... [:lol:]

Иначе, като оставим шегата на страна, ще ми е интересна тази тема. Никога не съм провеждал такова "социологическо проучване" на читателите си. [:)]

Kent

От портала за офроуд [:D]

anjsan

Аз също от портала за офроуд , тъй като там има подфорум за оцеляване . Стоян се включваше от време на време и даде препратки към своя блог за някои свои разработки и опити. Хареса ми, че изпробва нещата наистина и пише реално как се получават или не нещата.Аз също обичам да пробвам нещата за да разбера същността им. Има интересни статии, преведени на разбираем български език - иначе из нета информация има много, но трябва доста да рови човек и често е на чужди езици , а тук е събрана на едно място. И те така!

Dakota

Научих за блога от Драго.Бяхме се събрали и опънали лагер в подножието на вр.Вежен,местноста Козница.Та вечерта край огъня нещо се засуетихме,как да направим манджа и чай едновременно.Трябваше да чакаме едното да се свари,че да сложим другото ли,нещо такова и Драго взе,че измъкна отнекъде един спиртен примус.Пална го настрани и сложи чая.Аз естествено веднага се облещих на това изобретение и почнах да го разпитвам как го е измислил и от къде му е дошло на акъла.Той ми отговори:"Не съм го измислил аз,взех идеята от Блога на Стоян Стоянов."
После даже ми го подари,за да мога и аз да си направя същия.
Та така!След като се прибрахме се зачетох и от тогава не отлепям.

cat

Аз попаднах на блога случайно докато си ровех в гугъла . Ама ми хареса и си го чета редовно

MYM

Търсих нещо, не помня какво. Тематиката ми допадна.
А тези неща е хубаво да се поназнайват, и започнах да го преглеждам.

GEGATA

Аз пък попаднах от форума на oragie.com . Нямаше какво да правя и си разцъквах из банерите и случайно влезнах тука. Първия път си викам - "Еб*ти простотията...", защото една от статиите (още от първите) беше за някакви спални чували и раници. На другия ден пак нямаше какво да правя и пак го посетих и като видях примуса ми хвъкнаха очите... и от тогава си го следя редовно блога.

RS

От Гугъл. Търсех статия за добри Аутдор-Сърваивъл ножове.
Като цяло има много интересни писания тук, а на последък и в раздел "говорилня" си сверих часовника за някой неща. [:)]

Shady

Запалих се по ножове, та търсим си ние с баща ми, разглеждаме ножове и след малко го гледам влезнал в едно такова с черен гущер и пише XENOS , та оттогава всеки ден това е първият сайт в който влизам като седна на компютъра, много научих от блога и сайта. [:)]

Nikolay

Четях един блог и по едно време гледам отстрани в блогрола стои иконка с някакъв гущер. Цъкнах да видя какво е това и останалото е история [:-)]

windwarrior

И аз през Гугъл - търсех материали за ориентиране на местноста и ходене по азимут и попаднах на блога на Стоян. Поразцъках и се зачетох в статията за ножовете, след това за раниците... и така [:)]

Христо Дипчиков

Ами и аз да си признаем се зарибих по Мечо Барбекю и започна интереса към бушкрафта.Търсех си на времето за магнезиевите запалки (щото бях почнал да си набирам оборудване) и попаднах на Стояновия блог (статията беше нова тогава) и в същия момент не ми се четеше и си добавих линк към блога.Мина доста време (кандидат-студентски времена) и една преинсталация на компа и взех че загубих линка.След това се сетих за блога и потърсих какво ново има - беше излезнала статията за не знам и аз за какво (някакви оплаквания и заяждания на пишещите- нещо от сорта на правила).Пак забравих за блога, и след това не случайно пак се зарибих по Мечо Грилсовите истории и наистина почнах сериозно да се занимавам с туристическо оборудване.Влезнах в блога и почнах на един дъх да чета статиите 1 по 1 (почнах да коментирам темите по въпроси, които нямаха място там - естествено новак съм си), намерих форумчето и започнах и тук да чета доста [;)]

RB

Здравейте!Преди време съвсем случайно прочетох в "СВЕЖО" "Комплект за оцеляване" на Стоян Стоянов и от там се тръгна.Минах през OFF ROAD,FEMA,Американски Червен Кръст,БЧК и всякакви подобни сайтове и инструкции,та така и до ден днешен.Поздравления на Стоян и поздрави на всички!

Black Wolf

Мине-немине някой и друг месец и аз пущам в Гооглето "Общество Орловия Кръг" да видя някой нещо из Мрежата споменава ли ни (с добро!) и ко разправя за нас... [:P] И така се натъкнах на линк към нашия сайт в блога на Стоян. Аз много отдавна се интересувам от т.нар. бушкрафт, а още повече от "примитивните умения".
Но даже не подозирах, че има такъв блог и че е толкова мераклийски списван! [8)] От тогава съм го препоръчал на доста хора, някои то които взеха да пишат, други знам, че само четат. Но всички го харесват. [:D]

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#2 04.11.2010 22:01:49

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Отг: Как попаднахте на блога и/или форума?

cat

Ми Вълчо то интересно това общество ша ви попрочита сайта. Извинявам се за спама.

Plamen

Здравейте [:-)] Аз бях решил да се сдобия с джобен комплект за оцеляване и започнах да се ровя в нета- почти веднага ми излезна на Стоян блога и се зачетох там, а резултата беше, че си направих такъв комплект по описанието на Стоян, за което му благодаря сърдечно, както и на всички, които оставят полезна информация с коментарите си [:-)] От тогава се започна едно активно четене, та до сега [:-)] Между другото и в къщи и на работа, имам линкове на говорилнята и на блога в отметките на мозилата. [:-)]

parev

От Замундата,докато разглеждах книгите,попаднах на Наръчник по оцеляване на Американската армия.Там в коментарите имаше линк към блога на Стоян.После го видях и в блога на Жоро Пентаграм-сума ти време е бил пред очите ми,ама...

mechkolis

Мене бай Гугъл ме прати, като го питах за нещо, не помня...
И си рекох "Ееее... Събрахме се траперите smile))".

RELAX

Да разкажа и за моето намиране на блога. Реших да изровя от нета всичко публикувано за камини и барбекюта. Когато отворих и последната страница реших да тъся с условие "огнища" и така от гугъл направо в блога на огнище тип "Дакота". И започна едно четене - та до днес. Вече ме е яд, че прочетох всичко и няма какво да "ровя".

slu4ajna

Аз попаднат тук от разходка.ком. Имаше линк в блогрола. Първите два дни ходих ухилена до ушите. Оттогава това ми е любимият сайт и форум. Научих много неща, получих съвет и помощ по въпроси, които ме интересуват, както и вдъхновение за разни неща. Благодаря на Стоян, че отделя време и ресурси да поддържа сайта и форума:)

mokriq

аз търсех манерка с кан4е... останалото mezeto го е казал то4но

GMT

Ами аз (понеже съм леко чалнат на тема ножове) си търсех нещо за Mora и попаднах през "Гуглето" на "Morakniv Fishing Comfort 856T – Нож за риболовци", после на статията за Victorinox... Но когато прочетох и тази за печката на дървесен газ - се пристрастих [:lol:]

P.S. Е, направих си я и печката естествено!

UNIOR

Хе яка тема [:D]

Ами аз бях решил да си купя някакъв нож, но естествено идея нямах какъв, трябваше ми нещо евтино сравнително здраво за в колата, когато ми се наложи да има.И Така докато търсех инфо за... а познайте за кой нож, попаднах Тук и като се почна едно четене, едни ми ти печки... абе знаете как е [:D]
Да ни е жив и здрав Стоян че ни събра [:-)]

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#3 04.11.2010 22:03:09

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Еееххх... добри времена бяха!! Някъде преди войната на авторитетите/амбициите/поколенията ... или както там предпочитате! wink

Офлайн

0

#4 04.11.2010 23:02:46

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Аз от блога на Дуви, там е сложил линк в описанието на някои от нещата, които е видял тук(и в блога) и си е направил.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#5 05.11.2010 00:11:19

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Всъщност като се замисля, сме доста еклектична смесица - еърсофтаджии (Явор, Дуви), хора интересуващи се от индианска култура (Black Wolf, Dakota), ловджии (Arshinkov, PeterS), пещерняци и алпинисти (Жу, Фладко, Ваньо), хора наистина занимаващи се с бушкрафт (Стоян, Бачо, адаша), ножари (май целия форум, е, без Жу).

И тук-таме обикновенни безделници като мен smile

Всъщност за мен това е най-ценното по сбирките - че мога да виждам и да си общувам с хора с безкрайно широк кръг от интереси.

П.С. Продължавам да съжалявам че се случи т.нар. война на амбициите/авторитетите/поколенията. Според мен имахме с какво да обогатим един друг. Но, каквото било - било...

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#6 05.11.2010 10:36:19

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Покрай глезльото Беар Грилс  се зарибих и неговия нож smile. Май всички сме ножари. Та покрай тези ножове и започнах да ги правя само сега де си купих едно сгъваемо че ги изпогубих тези дето имах.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#7 05.11.2010 11:01:42

Dakota
Редови

Регистриран: 15.02.2010

Като каза ножове,ще ми е интересно да си попълним темата:
http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=85 и в този форум.В стария форум се загубиха много страници в караници и спорове.Надявам се,тук да не се получи това!

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#8 05.11.2010 11:52:49

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Темата от стария форум ще се прехвърли в този, но е доста обемиста, и все нямам достатъчно време да седна и да я прехвърля sad Има още няколко такива като нея, дето са по 20-тина страници. Оставил съм си ги за десерт. wink

Офлайн

0

#9 23.11.2010 17:02:40

belfi4o96
Редови

Регистриран: 12.10.2010

Аз го открих като си купих мора класик 2 и един човек ми каза, че Xenos, използва същата мора и има блог и форум, търсих форума но само откривах блога и го попитах в блога как е линка на форума и така...

Офлайн

0

#10 22.02.2011 19:19:54

scrooge
Редови

Регистриран: 21.02.2011

Здравейте,нов съм в форума и го открих през гугъл.
Точно такъв форум търсих за обмяна на опит и за да науча нова информация и идеи

Офлайн

0

#11 03.05.2011 10:23:53

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Още малко и ще стане почти месец откак в блога няма нова статия. Редовните му читатели очакват с нетърпение да се появи нещо интересно.  smile

Офлайн

0

#12 03.05.2011 10:30:33

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Ох, zoso, така е, и вероятно аз съм човека дето най-добре го е забелязал, ама пусто време. sad Празници, ремонти... сега и други проблеми ми наизскочиха sad. Даже не мога да довърша разказчето за срещата на Мадара. За съжаление и такива моменти има, и ще има... sad

Офлайн

0

#13 24.06.2011 13:37:09

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

f(x)dx написа:

това ми е първото мнение във форума и искам да поздравя всички редовни участници в него.

Тук попаднах, защото търсех идеи как да спечеля битката с телевизора и компютъра и да събудя интереса към природата у 6 годишния ми син.

Съвсем скоро ще пусна и такава тема, защото липсва, а е важна. Днешните деца масово пропиляват детството си заседявайки се пред екрана и монитора.

Ами за сега толкова
приятна вечер

Офлайн

0

#14 23.06.2011 22:55:59

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Втори опит да поздравя колегата wink Добре дошъл, Интеграле ! И много късмет в битката с телевизора и компа. Общо взето практиката показва че най-сигурният начин да спечелиш битката е да доведеш отрока на някоя форумна сбирка smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#15 23.06.2011 23:35:43

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

Добре заварил и наздраве и от мен за г-н Интеграл  big_smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff